Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
И како мислат овие да ја реформираат Мачедониа? По се изгледа дека во идната влада на Мачедониа за да биде тотале реформирана ќе нема Македонци!
Точно?
Точно .. :) И би било добро оние кои Клин не може да ги препознае по смрад због затнат нос.., да ни појаснат дали горнине бројки се резултат на рамковна соодветна застапеност за која европејциве знаат често да јадат говна или нешто друго. И ова е само влада , ако ги погледаме другите буџетски , па парите и сопствеништвата на големите бизниси во Македонија , дури тогаш некој ќе падне на теме. Некои со ореоли околу главите ..или може и просветлени... :) :) :)[DOUBLEPOST=1495975057][/DOUBLEPOST]
командант на тајните служи во Србија не оди сам во акција, не е ова филм за Џемс Бонд, околу него имаше најмалце стотина српски специјалци и агенти а акцијата со месеци унапред се планирала и увежбувала. Иљадници членови на ВМРО поминале тактичка обука во камповите на Копаоник и пасуљанске ливаде.
..формациски би требело едно 2000, некои маскирани у баби+ чупачи на коси..., посебно зашеќерени ... :) :) :) Колку точно беа кој би знаел...
 
D

DLM

Гостин
Како на претходните избори така и на последниве демократскиот процес течеше според сите стандарди и во духот на фотката испод.

Е сега откако овој возвишен демократски процес заврши на ред дојде Македонија да се
РЕФОР-МИНИРА
првиот дел РЕФОР ќе се рефлектира со покажување на сите демократски достигнувања и ставње на агитпропот под министерството за вистини - можен заеб затоа што постои интернет, до кога ќе постои без контрола ќе видиме.
вториот дел МИНИРА најверојатно ќе биде во рамките реализација на Тиран-ската платформа, дали преземените обврски ќе се реализират во еден мандат или ќе има потреба за уште еден ќе се определи подоцна!
Кога се има овци нема зима!
 
Последно уредено од модератор:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
..формациски би требело едно 2000, некои маскирани у баби+ чупачи на коси..., посебно зашеќерени ... :) :) :) Колку точно беа кој би знаел...
Важно беа, и сликани и признати
 
V

viktora

Гостин
командант на тајните служи во Србија не оди сам во акција, не е ова филм за Џемс Бонд, околу него имаше најмалце стотина српски специјалци и агенти а акцијата со месеци унапред се планирала и увежбувала. Иљадници членови на ВМРО поминале тактичка обука во камповите на Копаоник и пасуљанске ливаде.
И колку ги препознале на камери?Колку се уапсени од тие стотина агенти?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.596
освен пропаднатото кај автобуските станици гребаница
Збориш за оној дел пред семафорите одма до кладилниците? Трејдмарк на Ѓорче горе-доле цело време кога ја поминуваш улицата :icon_mrgr: Го направија тој дел?
 
V

viktora

Гостин
ВМРО стави министер за одбрана од учк.Ама СДС ги надминаа,спикер на собрание и заменик премиер.За почеток...
"Ама ВМРО......."
БЕДОТИИ!

АХМЕТИ ГИ СООПШТИ МИНИСТРИТЕ: Терористот Хазби Лика кој го организирал масакрот во Вејце ќе биде заменик-премиер!

http://infomax.mk/wp/ахмети-ги-соопшти-министрите-терорис/
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
И колку ги препознале на камери?Колку се уапсени од тие стотина агенти?
Главниот шеф на српските тајни служби беше присутен и тоа со должност званично испратен во Македонија како агент на тајната воено обавештајна служба. Тој има дипломатски имунитет и не може да биде уапсен од страна на македонские власти, башка и во тој период македонската полиција беше под директна команда на Белград така да не ни се обидоа да го попречат туку напротив му пружија комплетна и максимална логистика и подршка во неговите операции
 
W

wicked_1

Гостин
ВМРО стави министер за одбрана од учк.Ама СДС ги надминаа,спикер на собрание и заменик премиер.За почеток...
"Ама ВМРО......."
БЕДОТИИ!

АХМЕТИ ГИ СООПШТИ МИНИСТРИТЕ: Терористот Хазби Лика кој го организирал масакрот во Вејце ќе биде заменик-премиер!

http://infomax.mk/wp/ахмети-ги-соопшти-министрите-терорис/
Сендвич, да не си администратор на странава бе?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
ВМРО стави министер за одбрана од учк.Ама СДС ги надминаа,спикер на собрание и заменик премиер.За почеток...
"Ама ВМРО......."
БЕДОТИИ!

АХМЕТИ ГИ СООПШТИ МИНИСТРИТЕ: Терористот Хазби Лика кој го организирал масакрот во Вејце ќе биде заменик-премиер!

http://infomax.mk/wp/ахмети-ги-соопшти-министрите-терорис/
Од каде сега одеднаш терорист?
Кога Грујо дознал дека член на ДУИ со кој делел власта 11 години е терорист?
 
V

viktora

Гостин
Од каде сега одеднаш терорист?
Кога Грујо дознал дека член на ДУИ со кој делел власта 11 години е терорист?
Што функција имал тој член на ДУИ кога биле со ВМРО?
И повторно,сдс први коалицираа со дуи а вмро се противеше.[DOUBLEPOST=1495977120][/DOUBLEPOST]
Сендвич, да не си администратор на странава бе?
Црпнат,не смеам да постирам или?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
@мкд владе , како да ти кажам дека к.. ме боли за другите? Јас ти кажувам лично за мене, те цитирам со најнормален пост, веднаш по мене му реплицираш на k3b на пост напишан 1 минута по мене, му враќаш нешто у фјјзон- ,глуп си, сега ке паѓам коефициент со овај, тој барем е интересно глуп" ме мрзи да го барам во целост како беше. По некоја минута ме реплицираш мене, и правиш заклучок дека цело време си од моја страна нвредуван.

Многу подмукло работаш владе, се жалаш од
модераториве а тебе најмногу ти се прогледува низ прсти, за разлика од нас шо имаме сите по 5/6 опомени и исто толку банови. Сите шо дискутираме овде со спротиставени мислења, нормално е да и се осеќаме навредени во некои од спротиставените ставови, ама глупо е да глумиш цвеќе и да цмиздиш како некој овде има повеќе привилеѓии од тебе, и
стално вината да паѓа ка
Тој шо те цитирал.
Само нека извади лог @Никола или @Ilumious за какви банални пријави од владе на темава луѓе јаделе бан. Владе беше најкултирниот член на форумов се додека не му отиде партијата јабана, па на темава стана како дива коза невакцинирана
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Јас сум нормален,не знам за тебе.Зошто не спомнеш кога павле дивееше со шарените низ Скопје беше придружуван од срби?И тоа истите срби што учевствуваа на Мајден.Ти ми збориш за една особа,и тоа на еден протест оокрај 10.000 народ.Павле е учесник на уривање на македонската и на србската влада.Плус пратеник во македонското собрание.
Опасен е Павле. Со балони полни со боја ја собори владата. Шетајќи се по улица, фрлајќи боја ја сруши владата. За време на организира, протест, со уредно пријавено движење.

А јас сум зборел за влез на странски агенти во Собрание за време кога во истото се врши насилство.

Во право си, бојата фрлена на Партизанска е поважна од интегритетот и безбедноста на Собранието.Или не си.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Што функција имал тој член на ДУИ кога биле со ВМРО?
И повторно,сдс први коалицираа со дуи а вмро се противеше
Беше градоначалник на тетово, пратеник во собранието во коалиција со ВМРО.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom