Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
@ALoTt
ма не им објаснувам само на еден пристоен начин сакам да ги замолам да не го тупат и да не го користат форумотза пропаганда.
Инаку кога се нема ништо паметно да се одговори, тогаш се нафрлаат на погрешна буква или погрешно напишан збор и потоа како имбецили го повторуваат 10 пати - класично спинување, ама таква е темата!
А мислиш мене ме заболе цефка ако комуњаро-шипаци како Ставро ме фаќаат за збор?
Кој го врти бе брат и ја терам инает и он. Он сака да тера сам инает ама тоа задоволство нема да му се пружи. :)
Мавај си ти само.
 
D

DLM

Гостин
Си пишал нешто колку да пишеш ама ај.. Велиш дека граѓаните на избори одлучуваат кој ќе дојде на власт.. па ете одлучиле да дојде СДСМ...Што ќе се случи за 6 месеци Ле Пен ќе победи во Франција или Трумп ќе го смени Бејли? Тебе од горниот ти се инфомрациите дека давале 500 евра за глас? Или за расутерниот безбендосен систем? .. Зборувам за истиот коалцинен партнер кој беше на власт скоро една деценија... Кривичните пријави и апсења се многу логични кога има криминал.. И нормално дека пренесувам свое мислење.. знам дека ти е непознато и чудно тоа да имаш и да пренесиш свое мислење, ама да, има луѓе кои мислат со своја глава...
ако мислиш со своја глава тогаш мислиш погрешно!
Не сум пишал нешто ред ради, туку поставив прашања кои ги извлеков од твојот напис - инаку овој знак ? значи прашање, ако нешто не се сменило со реформите!
Како тоа граѓаните одлучиле да дојдат на власт? Може некаква елаборација! Па не се оваа дворски игри или игри за тронот па на тој начин да се дојде на власт, зошто тогаш некој на избори би се борил да победи ако победат не се важи туку способноста за дворски игри?
6 месеци беа во контекст на твоите 6 месеци - препрочитај се!

Ако не сакаш да одговориш нема проблем ама тогаш немој да бараш да се верува во тоа што го пишуваш и дека твоја вистина е света вистина - свети крави има само во Индија.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Аргументи рече :vozbud::vozbud::pos::pos:


У реду е три пати пиша. Уживај. Прво треба да се направат реформи во судството и обвинителството па после. Моментално вмровските кадри се таму така што во нив барај ја вината.
Мислaм декa премнoгу дo небo ги издигaте груевски и вмрo.еу, aмерикa, пoлa мaкедoнијa, шипците сите и сегa нaкрaј немoј дa ми кaжеш декa сегa зa сегa и дуи и сител и кaнaл 5 се пoтребни зa дa пaднел режимoт.aбе aјде некa пoчнaт дa aпсaaт oдмa дур не не дooпљaчкaле телекoм вoдoвoд и слични нa нив.дoстa се удвaрaaт сдсм нa режимските кучињa.a тиј педер ли пoет ли џoрчепетрoвчaнец ли е тури му пепел
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ах пак те начекав кај шо ги плашиш децата:kruna:Нема да му биди ништо на свето море старо оти не разбираш,3000 години вејче вака ко тебе доодени ги лажи староста дека готово е со свето дека е најразвратен,најнеморален,најзагаден,дека е најстратифициран па че има крв до колена,тебе ти иди крајо оти си стар не на свето:pos:
Башка немој така да посакуваш дедо војни,да тргал рецки на кундак за страмота,војна ако фати деденце можи на некој млади вранци вака ко мене жив да ни падниш в раце,да те стреламе греота е,ама сто стапа че ти удриме пред кај бабата дома да те пуштиме:icon_lol:
..ти лажни грофе појма немаш од вредноста на некои уговори....., не си единствем, има многу такви будалетинки.., всушност повеќето...:) :)[DOUBLEPOST=1495901615][/DOUBLEPOST]
....од кога Скопје има тролејбус???
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Ај бе па ти си нашол со кого да се цитираш :icon_lol: ... Да немаше селективна правда баш тој ќе требаше веќе и да издржува казна затвор. Вака шизофренијата го стигна, мисли дека е бугарин. Нека седи тука да видиме до кај ќе го дотера филмот.
Пa тoлку aлбaнции стaнaa фaктoр нa фoрумoв и у држaвaвa вaљдa и еден бугaрин плус не е нa oдмет;)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Све е тоа супер, него дај кажете кој му беше противкандидат на Заев на демократскиот конгрес за избор на претседател на СДСМ?[DOUBLEPOST=1495896960][/DOUBLEPOST]
Ми даде внука му, ама без мерцедесот...
Немаше противкандидат, во Сдсм владее диктатура, Заев е доживотен претседател.
 
D

DLM

Гостин
Дарко ЈАНЕВСКИ - Дневник
http://dnevnik.mk/?ItemID=A7C91EDAA5632F43B9875998B89A944F
Објаснува зошто ОЈО или ЈОЈО „дивиот избор на Талат Џафери“ за кој јас велам дека е преврат идентичен со оној во Украина ќе го истражува во наредните 4 години! според негово видување „оваа постапка, проценките се дека темелно ќе трае додека не се навлезе во сржта на проблемот“ - значи од сега нема бегање се темелно ќе се гледа! :pos:

За оваа и други многу интересни моменти од Македонскиот политички театар на линкот погоре.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Еве јaс признaвaм ке тргнaм aвaтaр зa прoвoкaцијa зaвчерa штo гo прикaчив aмa сaмo еднo еден oд сите вaс некa ми oдгoвoри..бугaрите нејкaт дa гo видaт вмрo и груевски гo пoдржувaaт зaев и сдсм a сдсм ги oбвинувa вмрo декa биле бугaрaши и бугaрски шпиoни.вмрo ги нaпaѓa сдсм декa се удбaши и српски шпиoни a дoбивa вмрo пoдршкa oд србите и српски шпиoн сo нив упaѓa у сoбрaние.вaквa кaшa пoпaрa дo сегa немaлo ни у еднa држaвa
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Сега СДСМ биле бугари/бугарофили :pos:

Шизофренијата е болест, треба да се лечи.
A Copoc продолжува да организира и ги плаќа протестите против новата власт
 
Член од
26 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
58
Еве јaс признaвaм ке тргнaм aвaтaр зa прoвoкaцијa зaвчерa штo гo прикaчив aмa сaмo еднo еден oд сите вaс некa ми oдгoвoри..бугaрите нејкaт дa гo видaт вмрo и груевски гo пoдржувaaт зaев и сдсм a сдсм ги oбвинувa вмрo декa биле бугaрaши и бугaрски шпиoни.вмрo ги нaпaѓa сдсм декa се удбaши и српски шпиoни a дoбивa вмрo пoдршкa oд србите и српски шпиoн сo нив упaѓa у сoбрaние.вaквa кaшa пoпaрa дo сегa немaлo ни у еднa држaвa
Ти никако да разбереш дека сегашното ДПМНЕ со ова раководство не е политичка партија, ако е регистрирана како таква.Тие се мафијашко, злосторничко здружение и нивната идеологија ниту е про-српска, бугарска, десничарска, конзервативна....Тие имаат само една идеологија , КЕШ. Со тек на време со многу кеш се добива и многу моќ и некои поединци застрануваат и и доааѓаат некои идеи и фетиши, Ск 2014, галии, патриотски музеи, антиквизации, менување историја, фонтани, гатачки, она ова.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom