Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
T

templar55

Гостин
Дали меѓу осумтемината уапсени се и господата Груевски и Мијалков?
Да уапсени се сабајлето, на распит се.[DOUBLEPOST=1493388568][/DOUBLEPOST]
Оди брани ја христијанска западна Македонија.
Темплару...
Прво таквите ко тебе да се исчистат после со останатите.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.301
Какви минус два бе луд? 49 од Сдсм, 9 од Дуи без Ахмети, и 3 од Алијансата. Пратениците од Беса не беа тука. Тоа се 61, смислено сценарио и договорено, изгласан Талат и сега Трајко нека се слика.
Процедурата треба да им ја кажеш на пратениците од вмро кога го гласаа буџетот со клоци и шамари, и без да прашаат дали има некој пријавено за збор. Нели многу сакаш по правила да одиш. Глуп.
Ти можеш да си мислеш дека си многу паметен, ама кога се гласа секој закон си пишува кој за што гласал, потоа тешко е да се утврди точниот број на пратеници кој гласал ЗА, дали се 61 или 67 небитно, важно е дека НЕ СЕ ЗНАЕ, што ќе ги спречи утре од ВМРО да излезе некој и да рече бираме претседател, “има пријавени нема, има ова, нема, предлогот го ставам на гласање, кој е за, кој е против, воздржани, констатирам дека тој и тој е избран за претседател“
кој ќе докаже дека не биле 61 ЗА?
кажуваш за буџетот но таму имаше неколку дневна расправа на пленарна седница

Изброј до 61 за неколку секунди и ќе ти дадам се што имам, ти давам цели 10 секунди, не како оној 2-3
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Прво таквите ко тебе да се исчистат после со останатите.
Така мислеа и врховистите кои ми имаат убиено фамилија (учесници во востанието) и фашистичката војска кога влегла во Македонија и го убила пра дедо ми (прва жртва во мкд) 70 годишен цивил.

А за да ме исчисти некој... мало морген.
Спремен момак сум.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Територијална поделба ти кажува нешто?
Мене добволно ми кажува тоа што се знаело уште од 99та год. дека се спремат за воени дејствија а никој не превземал ништо - намерно.

Бранко кокс кога беше им маваше пендреци, немаше знамиња ни двојазичност.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ти можеш да си мислеш дека си многу паметен, ама кога се гласа секој закон си пишува кој за што гласал, потоа тешко е да се утврди точниот број на пратеници кој гласал ЗА, дали се 61 или 67 небитно, важно е дека НЕ СЕ ЗНАЕ, што ќе ги спречи утре од ВМРО да излезе некој и да рече бираме претседател, “има пријавени нема, има ова, нема, предлогот го ставам на гласање, кој е за, кој е против, воздржани, констатирам дека тој и тој е избран за претседател“
кој ќе докаже дека не биле 61 ЗА?
кажуваш за буџетот но таму имаше неколку дневна расправа на пленарна седница

Изброј до 61 за неколку секунди и ќе ти дадам се што имам, ти давам цели 10 секунди, не како оној 2-3
Оф леле. Како да се утврдело бројот па како. Утврдиле пред тоа не знам што не ти е јасно. Значи пред тоа е договорено, тие и тие излезете од Собранието, тие и тие останете, гласаме набрзина ќе имаме и снимено и се, битно нека не има 61. Што не е јасно сега? Значи договорено е брзинско гласање мислејќи дека пратениците од вмро ќе прават проблем, како на пример дека ќе одолговлекуваат со дебата, затоа не им се даде простор за дебата. Не знам како не сфаќаш а те прават еден од попаметните.
Друга работа, кажи ми ти мене како беше гласан буџетот? Доби збор некој пратеник од Сдсм или доби клоца? Ајде објасни како течеше тоа гласање.
Минус два ми вика, како само дојде до тоа да ми е да знам.
А ти беше да се бориш за живот?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ти викаше Собрание заземено, ова е народ, нема одење дома, народот се разбуди. Па сега вака откако се смири те прашувам дали осети шок бомба како звучи во живо?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Мене добволно ми кажува тоа што се знаело уште од 99та год. дека се спремат за воени дејствија а никој не превземал ништо - намерно.

Бранко кокс кога беше им маваше пендреци, немаше знамиња ни двојазичност.
Некој доказ нешто пишано а и да е така тие кој ги спомнуваш одамна ги нема народот не заборава...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Оф леле. Како да се утврдело бројот па како. Утврдиле пред тоа не знам што не ти е јасно. Значи пред тоа е договорено, тие и тие излезете од Собранието, тие и тие останете, гласаме набрзина ќе имаме и снимено и се, битно нека не има 61. Што не е јасно сега? Значи договорено е брзинско гласање мислејќи дека пратениците од вмро ќе прават проблем, како на пример дека ќе одолговлекуваат со дебата, затоа не им се даде простор за дебата. Не знам како не сфаќаш а те прават еден од попаметните.
Друга работа, кажи ми ти мене како беше гласан буџетот? Доби збор некој пратеник од Сдсм или доби клоца? Ајде објасни како течеше тоа гласање.
Минус два ми вика, како само дојде до тоа да ми е да знам.

Ти викаше Собрание заземено, ова е народ, нема одење дома, народот се разбуди. Па сега вака откако се смири те прашувам дали осети шок бомба како звучи во живо?
Некој доказ пишано кој утврдил,како..
Како звучи народ имаш снимки колку сакаш...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Некој доказ нешто пишано а и да е така тие кој ги спомнуваш одамна ги нема народот не заборава...
Имаш милион интевјуа уште од Васко Ефтов до незнам кои други дебатни емисии каде што бивши функционери од разознавање ти го велат ова, имале информцаии дури од други служби.

Грујо тогаш не беше нешто за финансии ?
Јас не заборавам.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Имаш милион интевјуа уште од Васко Ефтов до незнам кои други дебатни емисии каде што бивши функционери од разознавање ти го велат ова, имале информцаии дури од други служби.

Грујо тогаш не беше нешто за финансии ?
Јас не заборавам.
И сега Ефтов е добар?
Значи и овие понови емисии се точни?
Каква врска имаат финансии со разузнавање де објасни и може да ја затвориме темата



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Некој доказ пишано кој утврдил,како..
Како звучи народ имаш снимки колку сакаш...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Каков доказ? Од што доказ? Од изборот за претседател? Ехее па има докази, снимено е се, потписот на Талат си стои, гласањето е снимено и од тв камерите. Има докази не се секирај. Јас многу добро знам како звучи шок бомба, ама ти дали знаеш? Дали осети на своја кожа те прашувам? Ти се смееше порано, не знам дали памтиш што пишуваше, а сега само јадеш гомна за докази и има ли влада има ли влада. Ај пак прашај дали има влада.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom