Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Прав ВМРОвец нема да издржи 2 викенда без Солун. Така да ако дојде до спуштање рампи и економски санкции има нивните да ги ловат гз преку глава.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Не мора да се сретне му спремаат одбор за дочек...
Едино му преостанува да жмури и кука уши


Sent from my MI+5s using Tapatalk
Уште не можел на себе да си дојде Хан од пречекот. Кога го видел бетмен со толку народ паднал во бесознание, :pos:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
А се може да се реши за 5 минути една јавна изјава платформата ја отфрламе и решено..



Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Нејќе да се сретне колку што читам соросоиди му се мили..

Бтв гркот со него потпишал петиција за Амери да го повлечат признавањето на Македонија.
А Германецот платен лобист од Албанска дијаспора...
И Македонија никако да ја напишат со уставно име а доаѓаат демократија да ни продаваат..


Sent from my MI+5s using Tapatalk
Немој толку турбо да пишуваш, ќе прегориш. Што си се исплашил толку јас не знам. Земал на секоја минута пишува глупости ко демек еве готово некој ќе ти каже во право си. Може да ти каже дека ретард си. Се палиш на идиоти кои го блокирале Хан, ене гледам скриен е во ќош и му е страв да излезе. Плукаш по ЕУ а таа ЕУ те одржува во живот, глупак. Јадеш лајна за платформата и дека ќе немало попуштање, ама отсега не досега. Досега тоа не се важело, отсега се важи. Досега немало ништо во корист на Албанците, не постоеле туку баш отсега постојат. Смешен си бе и досаден, никој не те ебе ни тебе ни било кој друг што пишувате тука и што шетате надвор. Небитни сте повеќе.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Stvarno so protestiraat ovie od Nova, ako gazda im ne e vinoven i se e politicka hajka neka se vrati od "sluzbeniot pat" i neka gi dokaze tie tvrdenja. Vaka ovie protedtantive izgledaat kako najgolemi idioti.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Немој толку турбо да пишуваш, ќе прегориш. Што си се исплашил толку јас не знам. Земал на секоја минута пишува глупости ко демек еве готово некој ќе ти каже во право си. Може да ти каче дека ретард си. Се палиш на идиоти кои го блокирале Хан, ене гледам скриен е во ќош и му е страв да излезе. Плукаш по ЕУ а таа ЕУ те одржува во живот, глупак. Јадеш лајна за платформата и дека ќе немало попуштање, ама отсега не досега. Досега тоа не се важело, отсега се важи. Досега немало ништо во корист на Албанците, не постоеле туку баш отсега постојат. Смешен си бе и досаден, никој не те ебе ни тебе ни било кој друг што пишувате тука и што шетате надвор. Небитни сте повеќе.
Не бе мене ми е баш интересно да видам до каде ке одите со изјави санкции, бомбардирање, осиромашен ураниум, збогатен ураниум,спуштање рампи...

Само продолжете....

ПС од еу ја таман ништо немам добиено...

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Не бе мене ми е баш интересно да видам до каде ке одите со изјави санкции, бомбардирање, осиромашен ураниум, збогатен ураниум,спуштање рампи...

Само продолжете....

Sent from my MI+5s using Tapatalk
Мене уште повеќе ме интересира до каде ќе одите со изјави за спас на мафијашка фамилија што ја киднапираше државава цели 10 години и што во наше име се (обидува) да се курчи на странски држави.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не бе мене ми е баш интересно да видам до каде ке одите со изјави санкции, бомбардирање, осиромашен ураниум, збогатен ураниум,спуштање рампи...

Само продолжете....

Sent from my MI+5s using Tapatalk
Ќе одиме до каде што треба. Додека сите до еден не бидете избркани од работа и осетите санкции. Кога ќе се влечете по судови и станици за да плаќате казни кои не сте ги направиле. Бомби нема потреба, доволно е да ве испобркаат сите, октопод само, од горе до доле ајт у пичку матер.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Овие културно се договориле за Комисијата за Избори и Именување. Ќе типува некој кој ќе биде претседател на Собранието?

Знам дека Хан е фенси во моментов, ама после избор на претседател следува седница.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Мене уште повеќе ме интересира до каде ќе одите со изјави за спас на мафијашка фамилија што ја киднапираше државава цели 10 години и што во наше име се (обидува) да се курчи на странски држави.
Ама лесно е ете една јавна изјава ја отфрламе платформата и крај на агонија ке сјаше мурто да се качи курто....

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ќе одиме до каде што треба. Додека сите до еден не бидете избркани од работа и осетите санкции. Кога ќе се влечете по судови и станици за да плаќате казни кои не сте ги направиле. Бомби нема потреба, доволно е да ве испобркаат сите, октопод само, од горе до доле ајт у пичку матер.
Ке јадете живи луѓе?

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ке јадете живи луѓе?

Sent from my MI+5s using Tapatalk
Нема потреба никој да ве јаде, сами ќе се изедете кога ќе снемате плата. Од што ќе немате леб ќе почнете да се јадете. Супер глетка ќе биде тоа ебаве смрдливите.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Нема потреба никој да ве јаде, сами ќе се изедете кога ќе снемате плата. Од што ќе немате леб ќе почнете да се јадете. Супер глетка ќе биде тоа ебаве смрдливите.
Нема шанси ја да снемам за други не знам без оглед кој е на власт не зависам ни од едни ни од други...
Кој си дал гз под кирија нека си мисли...

БТВ момент кога го извлекуваат ХАН од заден влез напред има одбор за дочек....


Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Нема шанси ја да снемам за други не знам без оглед кој е на власт не зависам ни од едни ни од други...
Кој си дал гз под кирија нека си мисли...

БТВ момент кога го извлекуваат ХАН од заден влез напред има одбор за дочек....


Sent from my MI+5s using Tapatalk
И што ако има одбор за дочек? Одборот за дочек знае од каде доаѓаат парите за плати? Од Путин? Глупи сте бе, за да не оди Грујо во затвор цела држава ќе ја заебете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom