Слепа доверба

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Неможам да имам слепа доверба во партнер,никогаш слепо не верував,но и искуството ме тера на тоа,малку да ги отворам очите кога сум во врска.Довербата ја давам на почеток,не само кон партнерот и кон други,нивно е да ја задржат,ако еднаш погрешат,тешко можам да ја вратам.Потешко е да ја задржиш него да ја добиеш.
Некои викаат дека денес,од едното на другото око не се верува,но ете има и луѓе кои слепо веруваат на своите партнери кое е за почит.


п.с.Предбрачен договор,слободна врска и доверба се три различни теми,побарај низ темите за сите има посебна на која ќе дискутираме
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Никогаш не сум имала слепа доверба во дечко, а ни во други луѓе. Не сум ни имала некое искуство да верувам слепо, па после да се разочарам..
Тоа некако ми доаѓа само по себе, да верувам но не во целост. Да сум претпазлива и спремна на било што. Да не дознаам нешто после некое време и паднам во депресија зашто тој ми бил се во што верувам, па како можел да ме изневери или излаже и слично.
Мое мислење е дека слепа доверба може да доведе само до разочарување.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
leandra напиша:
Неможам да имам слепа доверба во партнер,никогаш слепо не верував,но и искуството ме тера на тоа,малку да ги отворам очите кога сум во врска.Довербата ја давам на почеток,не само кон партнерот и кон други,нивно е да ја задржат,ако еднаш погрешат,тешко можам да ја вратам.Потешко е да ја задржиш него да ја добиеш.
Некои викаат дека денес,од едното на другото око не се верува,но ете има и луѓе кои слепо веруваат на своите партнери кое е за почит.


п.с.Предбрачен договор,слободна врска и доверба се три различни теми,побарај низ темите за сите има посебна на која ќе дискутираме

...ok...i jas si nemam poverenje vo ochite moi zasto vikaat deka nosot se naogal na toa mesto tokmu poradi toa da ednoto da ne mu zaviduva na drugoto oko...taka i treba da bide...sekogash so rezerva...u poverenjeto de ,da ne bide sea i ova of-lele-toooo-pik...:smir:


by the way...epten ti e interesen potpisot sega sto go imash...:vozbud:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
imase edna licnost na koja slepo i veruvav.. e arno ama... se zeznav... kako sto biduva najcesto.. e koga veke ednas ke se izgoris ke duvas i na kiseloto mleko.. taka da sega.. mm im veruvam na lugjeto ili barem se obiduvam da im veruvam no ne kako porano... posebno koga se raboti za decko.. abe nema sansi da mu veruvam.. ednostavno uste boli.. moze e malku poveke paranoja.. ili sto znam kako da go narecam.. imam osekjaj deka site me lazat... ali jbg .. ke pomine.. nekad
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Слепа доверба немам во никого, не па во партнер. Незнам дали има тоа врска со секаквите искуства кои ни ги носи животот, а секако не се сите сјајни, но како и да е, така е кај мене. На почеток не верувам во никого, па со тек на време некој ќе изгради доволна доверба, а некој скроз ќе ја врати на нула ... кој како сака и заслужува, така и ќе добие.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
им верувам на луѓето во граници на нормала никогаш на никого не му верувам во целост...секогаш ќе се најде коњ да те заебе на кој си му верувал во неизмерни граници
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
eeeeeeee doverba????

e drugari ja doverba nemam ni samiot na sebe a mnogu pomalku na partnerkata i li kazano so drugi zborovi na zena da ve ruvas le le le le:drk: i taka




P.S. site zeni se kurvi izvini mamo i ti si zena
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
jove напиша:
e drugari ja doverba nemam ni samiot na sebe a mnogu pomalku na partnerkata i li kazano so drugi zborovi na zena da ve ruvas le le le le:drk: i taka




P.S. site zeni se kurvi izvini mamo i ti si zena
Значи по срање работа од ова ни сум чул ни сум прочитал,ептен ниско од твоја страна
Ако некоја девојка те навредила или повредила нечини да плукаш по сите и не се сите девојки исти btw не сум жена но ваквите муабети ме вадат од такт :zlo:
Имаш неколку поста погоре објаснето многу убаво како да си стекнеш доверба сам на себе па потоа на другите да не цитирам и да не повторувам,прочитај може ќе ти помогне има на форумов и добри цури шо сакаат да ти помогнат :angel1:
BTW ако го мислиш тоа за жените зашто и се извинуваш на мајка ти-биди муж до крај,иако не мислам дека со тоа си фраериште туку спротивното :tapp:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
никогаш целосно не верувам на машко кое ми се допаѓа или му се допаѓам едноставно и да сакам неможам

и сега не му верувам на дечко ми иако врската ми трае долго
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
leandra напиша:
Колку влијае искуството од претходните врски на вашата доверба кон партнерот?Дали после неверство во претходната,можете слободно да му ја дадете целата доверба на новиот партнер,без да помислите дека историјата може да ви се повтори?
Дали ја оправдувате слепата доверба,така е како он/она што ќе каже бидејќи целосно му верувам или оставате простор за разочарување?
По разговорот со некои особи,сватив дека има луѓе,кој не оставаат ни малку простор,нештата да не се такви,слепо му веруваат на партнерот,досега ниту ги излажал,ниту ги изневерил...само што им преќутил некои важни работи,што ги знаат неколку особи околу нив,но они не.
Колку повеќе ќе те разочараат толку повеќе ќе пазиш во иднина..
Но, има и некоја варијанта..(конкретно за мене зборам) ако направи да почуствуваш доверба во личноста..па можеби и да се олабавам повеќе но сепак нема потполно да верувам..
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
mr_wicket напиша:
Колку повеќе ќе те разочараат толку повеќе ќе пазиш во иднина..
Но, има и некоја варијанта..(конкретно за мене зборам) ако направи да почуствуваш доверба во личноста..па можеби и да се олабавам повеќе но сепак нема потполно да верувам..
A pak loshoto minato NE SMEE da go zagorci odnosot so narednata licnost...Taa voopshto ne e vinovna i ne e poshteno da plaka za izgubenata doverba kaj minatiot partner!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Imam doverba vo partnerot, am ne e celosna sekogas ima onaa malku sto e budno ne se vika doverba, vo nikoj nemam celosna doverba osven vo moite doma. A nadvor od vrskata uste pomalku veruvam na nekogo, site sakaat da ti nastetat koga gledaat deka tie ubavo, malku se onie koi ti mislat dobro, mozes na prsti da gi izbrois.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Без оглед на искуствата од претходните врски, не можам да имам целосна, 100 процентна, слепа доверба во никого на светов, па следствено ни на мојот партнер.
Дури и кога сум заљубена, залетана, одвеана... Секогаш оставам малку резерва, не се здобивам со доверба така лесно. И онака по природа сум песимист во глобала, секогаш го очекувам најлошото, а на добриот исход му оставам мал простор. :)
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Duri i najramnoto ogledalo pravi deformacija vo refleksijata t.e. potpolna doverba nikogas nemoze da ima, zatoa sto sekoja vistina e barem po malku iskrivena ;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Дали ја оправдувате слепата доверба,така е како он/она што ќе каже бидејќи целосно му верувам или оставате простор за разочарување?
...само што им преќутил некои важни работи,што ги знаат неколку особи околу нив,но они не.

Колку и да е голем просторот за разочарување,никогаш нема да биде доволен.Се иритирам,без разлика колку сакам некого,да ме прави будала.Толку многу што ми доаѓа да го задавам.Не мора да ме изневери некој за да се чуствувам како глупачка,доволно е да дознаам нешто сама без да ми кажат или да дознаам нешто што веќе некој го знае,а има врска со мене.
Зошто бе јас секогаш последна дознавам:(Па толку ли сум глупава:(
Толку многу сакам да верувам,а не ми дозволуваат:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom