Слепа доверба

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
ragazza напиша:
Доверба во врска е основно за да е таа врска хармонична и полна со љубов место со гнев и сомнеж.
Нема врска муабетот за мешање во лични ствари , доволно мие да имам доверба дека партнерот има доволно разум и чиста душа дека ќе ги земи правите одлуки за било што , толку се мешам .
Не е довербата нарушување приватност или живот :)
Зошто гнев и сомнеж? Не сте ми јасни, најверојатно работите ги гледам по друг начин.
Нека си е врската хармонична и полна со љубов, но тоа не треба да значи дека треба неа да ја интересира, што правам во времето во кое не сум со неа. Мислам конструктивен муабет е во ред, еј како беше на факс, на работа, али дали се гледам и со други жени не знам зошто би била нејзина работа, или ако таа се гледа со други моја.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Никола напиша:
Зошто гнев и сомнеж? Не сте ми јасни, најверојатно работите ги гледам по друг начин.
Нека си е врската хармонична и полна со љубов, но тоа не треба да значи дека треба неа да ја интересира, што правам во времето во кое не сум со неа. Мислам конструктивен муабет е во ред, еј како беше на факс, на работа, али дали се гледам и со други жени не знам зошто би била нејзина работа, или ако таа се гледа со други моја.
Da de........nema sto da ja interesira devojkata ili tebe za dopolnitelnite izleguvanja....I nema sto da te iznenaduva toa koga ke vlezes vo soba i ja nacekas so drug....Ednostavno ke si zaminesh od soba bez oko da ti trepne:tapp:
Zboruvash za novi dimenzii na gradenje ljubov...Vo zabluda si LIBRARIAN:helou:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Толку слободна врска за мене е не прифатливо. Не е врска то во мој очи.
Сакам врска со повеќе близа . Се сложвам дека различно гледаме на работите.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Lady напиша:
Da de........nema sto da ja interesira devojkata ili tebe za dopolnitelnite izleguvanja....I nema sto da te iznenaduva toa koga ke vlezes vo soba da ne ja nacekas so drug....Ednostavno ke si zaminesh od soba bez oko da ti trepne:tapp:
Zboruvash za novi dimenzii na gradenje ljubov...Vo zabluda si LIBRARIAN:helou:
Либертариан се вика... инаку јас на сите им велам, правете што ќе правете, само не ми кажувајте, не дека ми е гадно, просто не ме интересира.

----
Толку слободна врска за мене е не прифатливо. Не е врска то во мој очи.
Сакам врска со повеќе близа . Се сложвам дека различно гледаме на работите.
-----
е не е тоа убаво.
Знам, не ми се допаѓа да лажам дека сум верен само на една, ама сами си го барате со вакви муабети. Не може човек да биде искрен бидејќи постои шанса да го напушти девојката, што е глупо. Зошто би изгубил супер женска за неколку авантури со други?
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Никола напиша:
Либертариан се вика... инаку јас на сите им велам, правете што ќе правете, само не ми кажувајте, не дека ми е гадно, просто не ме интересира.
Fala za ispravkata.....Tvoite horizonti te nadminale i samiot :pos2:
Ako e super zenska znaci samiot ne mozes da se najdes pokraj edna takva kompletnost, pa odvreme navreme go kompenzirash toa so avanturicki:helou: A nie nisto ne si barame, samo si komentirame....Aj oladi
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Никола напиша:
е не е тоа убаво.
Знам, не ми се допаѓа да лажам дека сум верен само на една, ама сами си го барате со вакви муабети. Не може човек да биде искрен бидејќи постои шанса да го напушти девојката, што е глупо. Зошто би изгубил супер женска за неколку авантури со други?
Без иронија молимте објаснимија потребата од авантури со други , онака општо од машка гледна точка , баш би сакала да ја сватам .
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Lady напиша:
Fala za ispravkata.....Tvoite horizonti te nadminale i samiot :pos2:
Ako e super zenska znaci samiot ne mozes da se najdes pokraj edna takva kompletnost, pa odvreme navreme go kompenzirash toa so avanturicki:helou: A nie nisto ne si barame, samo si komentirame....Aj oladi
Не бе машко сум и греота е машко да не ебе на страна кога ќе му се даде шанса.:)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Никола напиша:
Не бе машко сум и греота е машко да не ебе на страна кога ќе му се даде шанса.:)
Ne e ostaenoto greota...Da ne mozes da se najdes, pak povtoruvam, pokraj super zenska, e navistina golema maka:nesum:
Aj ke ti pomine:helou:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Lady напиша:
Ne e ostaenoto greota...Da ne mozes da se najdes, pak povtoruvam, pokraj super zenska, e navistina golema maka:nesum:
Aj ke ti pomine:helou:
Тоа вашите моногамни норми ви го диктираат.
Нема никаков проблем, се додека не судите.
Јас не судам, го барам истото и од вас.
Можам да кажам дека идејата за верен пар во врска или брак ми е смешна, али не го правам тоа, бидејќи го почитувам нивното верување и обидот нивен за такво организирање на животот. Почитувајте го и вие моето.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Никола напиша:
Тоа вашите моногамни норми ви го диктираат.
Нема никаков проблем, се додека не судите.
Јас не судам, го барам истото и од вас.
Можам да кажам дека идејата за верен пар во врска или брак ми е смешна, али не го правам тоа, бидејќи го почитувам нивното верување и обидот нивен за такво организирање на животот. Почитувајте го и вие моето.
Стоп !
Нигде не те судев , твој став си е то и ок е ама прочитај погоре и ако не тие мака плс одговори околу потребата пошто не си едини со слични потреби .
 
D

Delux

Гостин
ragazza напиша:
Без иронија молимте објаснимија потребата од авантури со други , онака општо од машка гледна точка , баш би сакала да ја сватам .
Понекогаш тоа не е потреба,едноставно тоа е сатисфакција...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Никола напиша:
Тоа вашите моногамни норми ви го диктираат.
Нема никаков проблем, се додека не судите.
Јас не судам, го барам истото и од вас.
Можам да кажам дека идејата за верен пар во врска или брак ми е смешна, али не го правам тоа, бидејќи го почитувам нивното верување и обидот нивен за такво организирање на животот. Почитувајте го и вие моето.
Analiziraj gi tvoite minati postovi i ke vidis kolku si kontradiktoren....Jas da ti pomognam:

Нека си е врската хармонична и полна со љубов
Мислам конструктивен муабет е во ред, еј како беше на факс, на работа, али дали се гледам и со други жени не знам зошто би била нејзина работа, или ако таа се гледа со други моја.
Знам, не ми се допаѓа да лажам дека сум верен само на една
Не може човек да биде искрен бидејќи постои шанса да го напушти девојката, што е глупо. ???????????
греота е машко да не ебе на страна кога ќе му се даде шанса
Зошто би изгубил супер женска за неколку авантури со други?

Nikoj ne ti sudi, sam si sudish...:tapp:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
ragazza напиша:
Стоп !
Нигде не те судев , твој став си е то и ок е ама прочитај погоре и ако не тие мака плс одговори околу потребата пошто не си едини со слични потреби .
Нема што да се објаснува, различно си е различно. Уште една рецка. Уште едно доживување, уште еден муабет за со другари. Мислиш дека ќе пораснеме еден ден..не, околу оваа тема секогаш машките ќе бидат пубертетлии, секогаш во потрага по свежо, непробано пиче.
Дури и додека го ебеме постојното, мислиме на некое друго, некое следно, некое поубаво, ако не поубаво, во секој случај поново.

p.s. Lady, во некој луп си, излези и ако сакаш да муабетиш муабети, немој толку неотесано да пишуваш.. а кога ќе ми текне дека ти си девојката која имаше текст за паметните луѓе:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Никола напиша:
Нема што да се објаснува, различно си е различно. Уште една рецка. Уште едно доживување, уште еден муабет за со другари. Мислиш дека ќе пораснеме еден ден..не, околу оваа тема секогаш машките ќе бидат пубертетлии, секогаш во потрага по свежо, непробано пиче.
Дури и додека го ебеме постојното, мислиме на некое друго, некое следно, некое поубаво, ако не поубаво, во секој случај поново.

p.s. Lady, во некој луп си, излези и ако сакаш да муабетиш муабети, немој толку неотесано да пишуваш.. а кога ќе ми текне дека ти си девојката која имаше текст за паметните луѓе:)
Кјуриосити килед де кат !
Ахх ова ти е тражилисте , добилисте .
Фала ти за искреноста.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...ja mislam deka imashe neshto ko predbrachen dogovor na zapad...ke si potpishe nevestata deka mashkoto e slobodno vo vrska so slobodata na biranje partnerki("izneveruvanje")...i opaaaa "svadba se zeni"...ima i takvi sluchaevi za volja na vistinata i reshenieto na toa prashanje-sekako dogovorno...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom