Следење на телефон преку интернет

Член од
3 јануари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae dali moze da se prati mobilen telefon preku internet?
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.718
Dali nekoj znae dali moze da se prati mobilen telefon preku internet?
Прашуваш дали можеш да ги следиш повиците, движењето и тн?
Може, со напомена дека доколку телефонот не е твој, тогаш не само што не е морално исправно - туку и незаконски.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.718
se raboti za ukraden telefon mi go ukradija pred 5 dena
Не, јас да си прашам, пошто во друга тема прашуваше како да дознаеш дали девојка ти те изневерува... :)
Ако е украден, поднеси пријава во полиција. Тие во соработка со операторите имаат механизми да го откријат штом се закачи на некој од нашите оператори.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
455
Поени од реакции
456
Dali nekoj znae dali moze da se prati mobilen telefon preku internet?
Ако телефонот е андроид и ако е вклучено ГПС следењето, историјата може да се следи тука: (треба да си најавен на gmail сметката која е најавена на телефонот)
https://maps.google.com/locationhistory/b/0

А ова е за активирање Device Manager што е една алатка за следење и координирање на телефонот од далечина:
https://www.google.com/android/devicemanager
 
Член од
10 јули 2012
Мислења
16
Поени од реакции
0
Може и некоја апликација за следење да си купиш ама не се баш евтини. Ке следиш локација, пораки, повици. Треба тој мобилен што го следиш да биде online. Значи ако не е online ке видиш во location history, тоа бележи локации кога мобилниот бил online. Има опција и преку facebook да се види локација и движење во текот на денот ама пак истите правила важат. Мобилниот мора да е online. Преку Facebook може да се манијачи истотака да се види чатот од Facebook messenger доколку жртвата има facebook messenger. Па може и во Шерлок Холмс да се претвориш(хе хе хе) со тоа што ке си купиш посебен број и да имаш телефон за шпијунажа кој ке го уќуткаж скроз. Да не вибрира кога звониш и да не пушта никакви звуци да биде скроз ќутук, затоа што ти ќе звониш на тој телефон а тој ќе има поднесено опција autoanswer ili autohang. Во превод, кога ти звониш после неколку пати автоматски телефонот сам ќе дигне слушалка и се претвара во слушач, а ти слушаш од твојот мобилен. Се разбира тој телефон треба итно да го скриеш да не те издаде или замаскиран некаде да неможе воопшто да се види. Само што може само во една просторија да манијачиш. Или со повеќе телефони со посебни броеви наменети за шпијунажа, а сите тие телефони да имаат можност autoanswer!!!
 
На врв Bottom