Слаткар(истика)

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
не бе друц ..тиа може ќе бидат таму ..од 12 саат сеа тони зен а од 1 слаткаристика ..:)
Мислам дека за во Прилеп се откажа нивниот настап за дочек на Нова година. Сигурно нема да бидат на 2те места. Во Хард Рок се дефинитивно вечерва. :smir:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Мислам дека за во Прилеп се откажа нивниот настап за дочек на Нова година. Сигурно нема да бидат на 2те места. Во Хард Рок се дефинитивно вечерва. :smir:
не беше откажано ..сега си идам од таму ..беа Тони,Кацар и Марко ..
добро беше ..не толку многу ама ..не дигнаја голема атмосфера ..најмногу ми се свиѓаше Кацар ..ако добацуеше ..звер беше ..и ја изрецитира римуван стих ..
не скокав како сите ..не кревав многу раце ггоре ..2 прста у вис ..кревав L со раката ..:):):):):):)2 пати само ..колку да пробам што ќе се деси ..а бев напред кај бината ..
Слаткаристика ..на него ми се чини дека имаше пудра ..се испоти на лице ..цела пудра ..цело лице му беше ..(неам зборови)па скокна у публика ..се поздрави ама ништо ..коа заврши ..сакав ептен да се поздравам и сликам со Кацар ..ама магија ..одма ги снема ..шит
во секој случај ..солидно ..да беше во клуб ..ќе скокав ..бар расположен повеќе ќе бев ..вака на отворено ..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Слаткаристика ..на него ми се чини дека имаше пудра ..се испоти на лице ..цела пудра ..цело лице му беше ..(неам зборови)па скокна у публика ..се поздрави ама ништо ..коа заврши ..сакав ептен да се
Дај бе после ѕвездички оди Слаткар со стих малолетна крвава пичка :pos::pos::pos::pos::pos:. Луѓево со деца што излегоа шокирани се :pos::pos::pos::pos::pos:, јас не знам со кој ум го поканија да јади лања во термин резервиран за деца :toe:.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
а најтрагично е тоа што едно мало ..ако си бил ..можда си го видел ..се качи на бина ..рапуваше ..со нив ..ги глеам ..оние ..од 8 години ..пеат малолетна пијана пичка ..певливи му се песните ..затоа се запамтуваат:bilokojzborсасасда:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
а најтрагично е тоа што едно мало ..ако си бил ..можда си го видел ..се качи на бина ..рапуваше ..со нив ..ги глеам ..оние ..од 8 години ..пеат малолетна пијана пичка ..певливи му се песните ..затоа се запамтуваат:bilokojzborсасасда:
Избегнувам по слободна воља да го слушам, искрено ми се гади и затоа не ни бев ама имаше јако озвучување па му се познаваа песничките.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Слаткар дрндач, се мисли дека е нешто, а е ништо, не се дели со 0:tapp:
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
jauuu `maloletna krvava picka`? za nego samo ATENTAT da mu se izvrsi dodeka e na scena i glaata da mu ja obesat na plostad....so izvinuvanje ali dobro bi stoel obesen na elka:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Некој инфо како поминала новата година со Слаткар во Хардрок? :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не ама ако сакаш можам да ти средам, пиши ПП за детали.
Немора немора мене ме интересираше чисто онака информативно си учам јас у Гимназија доста ми е само таму:)

Луѓе некој да каже како било за Нова Година има????
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Некој инфо како поминала новата година со Слаткар во Хардрок? :)
Луѓе некој да каже како било за Нова Година има????
Па така кажете дека некој всушност го интересира.:)
Дефинитивно беше уште едно прекрасно доживување.
Јас немав поим каде да славам, у 5 за 12 одам на ЏанглТВ, си барам своја слика, оп! Глеам инфо Слаткар-Тони-Хард Рок-идемо! 600ден братче. Џабе.
Имаше доста луѓе. Имаше и две сепариња фул со нигери што го знаеја Тони Зен, и си се испоштува тука со нив, се фоткаа и све остало.
Имаше диџеј цела ноќ. Пушташе прво латино и продолжи со хип хоп..2009 заврши, 2010 почна - со Џамп Араунд од Хаус оф Пејн. Одбројување и бакнеж со саканиот :back: ...(знам дека не ве занима, ама јас пак да си се пофалам..) :baeh:
Откако се соземавме, настапи Боби од БОМ, со фамозниот битбокс и воедно,водве го најави Тони Зен. Ни честита момакот. Почна со `Во мој стил`. Дечкото си фураше цела ебана вечер песни од новиот албум. :vozbud: Бев во делириум на `Плукај` и слични срања.
И да си се пофалам, пак, дека само јас ги знаев целосно лириките од цела публика :па..:
Присутни на сепаре беа цела екипа Токсикологија, без Желе (кој беше во Берово со Стефи) и без браќата ПукаЗ кои дефинитивно ќе беа врв на вечерта :)
Како и да е, растурија дечките. Прво Тони, после тој го најави Слаткар. Па заеднички песни, па сам Слаткар од неговиот албум `Слаткаристика будало` , со придружен вокал АцеНЛ и по малку Кацар :) Па Аце сам со `Опушти се`.
Јас лично имав два врвни моменти во цела вечер.
Бев веднаш до нив и тука го препознав Гоги (гитаристот,ако не знаете) и бидејќи ми е драг, едвај ме позна со витканата коса и си се испоштував и си честитавме Нова Година. Срцка :pipi:
Потоа отидов до ве-це. Имаше пауза од настапот и пак си се фураше хип хоп цело време. Тргнав накај женско, но имаше тепачка и дечко ми ме тргна на страна, десно во машкото. Иако сакав да гледам, па..
И тука влезе Слаткар, во мушкото и ме глеаше у стилу `шо кур бараш ти тука` :) Ама нема везе..дечкото си заврши работа и чекајќи го дечко ми на врата, Слаткар се врти да си иде и се лизна на плочките и се напраи ЉОМ на ракавите. Али не се нафура многу, ниту пак падна убаво. Го задржаа за жал на хејтерите :бодам_очи:
Ииии си се пресоблекол видов после, океј.
Седнав веднаш до нив на сепаре, кога Кацар си праеше пауза пред `Римуван стих`. Фура дечкото накај ве-це, иста Слаткар шема и беше едини што ме позна вечерта :) Се поздравивме и си честитавме (пак се фалам).
Нема везе. Растури со Римуван стих, па си продолжија онака сите. Се пееше по нешто од Токсика. `Смеј се,пеј` ..Се бе се.
Тука беше и Скит и Сиги..значи сите, сите без горенаведените.
Си урлаа до 3 и нешто вечерта, а во 4.15 заврши се.
Бев многу задоволна, дури и на дечко ми му се допадна.
Имаа фул поддршка од публиката и ги расположија ептен.
Слаткар беше облечен у стилу ФМ, само нешто поелегантно, бел џемпер,трегери,фармерче.. Тони Зен се избаци со Реј Бен цвик прво, со фино кошулче и елек, како и фармерки секако. Скит ми беше најубаво облечен. Елеганција со хип-хоп, има осет за естетика, кој не, ако не тој.
Не знам што друго би рекла. Стварно да ги гледаш сите на едно место се дешава само на концерт. Се надевам дека на Слаткар во фебруари ќе биде општонародно весеље, а потоа сигурно ќе следи и Тони Зен, од кој исто имам големи очекувања и посетеност.
Неам никаква замерка. Дури ни од самиот клуб. Се на се, одлично!
Друго не ми текиња бе... Прашајте си ако пропуштив нешо :helou:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
jauuu `maloletna krvava picka`? za nego samo ATENTAT da mu se izvrsi dodeka e na scena i glaata da mu ja obesat na plostad....so izvinuvanje ali dobro bi stoel obesen na elka:toe:
:pos::pos::pos:
Зошто бе го мразиш толку Слаткаристика ?што те натера на тоа ?
што да му обесат главата море човече ?психо да не си ?заш размислуваш вака ..?:tapp:
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Слаткар ако е музичар и ако прави рап.. тогаш јас сум Олд Дрти Бастард... ц.ц.ц.. ја посрамотува Македонската Хип Хоп и Рап естрада... не сум видел поголем нуб и не сум слушнал поголемо срање од неговата музика...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom