Слаткарница Апче

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ве читам овде и гледам дека повеќето сте уште млади. Човекот на сликата беше сопственик на Апче, но тој не го отвори. Тој е син на газда Мефо, човекот кој го создаде Апче и кој е починат пред повеќе од дваесет години.
Во Апче одевме кога бевме деца, осумдесеттите години, две шампасти и голема боза. Тогаш ми беа убави. Пробав пред две години пак и ич не ми одеше.
Одвреме навреме ќе поминам и ќе земам два литри колку за стрв.

Нека му е лесна земјата.

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
Osumdesetite veke i jas imav deca...vo Apce odevme i seesetite
-------------------
-------------
Slatkarnica na trotoar, i 2-3 masi nadvor, na niv sampita a na sampitata MP10 se lepat i ti krkaj .sreka sto porano imalo pomalku vozila i ne se merelo toa. Za enterier imas pravo nisto ne smeneto so godini obicno barakce kako nekoja kantina na gradiliste,
Супер тоа што бозата го задржила квалитетот. За колачите, немаше некој квалитет да се задржи, ако сме реални. И мојот коментар не беше само производите туку и за општите услови во слаткарницата, кои се далеку од просечните слаткарници, а камоли од најдобрите ресторани :)
Ве читам овде и гледам дека повеќето сте уште млади. Човекот на сликата беше сопственик на Апче, но тој не го отвори. Тој е син на газда Мефо, човекот кој го создаде Апче и кој е починат пред повеќе од дваесет години.
Во Апче одевме кога бевме деца, осумдесеттите години, две шампасти и голема боза. Тогаш ми беа убави. Пробав пред две години пак и ич не ми одеше.
Одвреме навреме ќе поминам и ќе земам два литри колку за стрв.

Нека му е лесна земјата.
---------
Tocno e toa APCE postoj od pred zemjotresot so toj prv gazada

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
Бозата не е како што беше порано пред неколку години.
Од благите сум пробал повеќе работи и ништо не ми се допаднало. Лимонадата и боровницата исто лоши.
Нека почива во мир.
Сега синовите како ќе раководат со слаткарницата и дали ќе променат нешто на подобро, во однос на квалитетот, останува да видиме.
za blagite imas pravo Seherezada e poim za nego
--------------------
Лесна му земја.
Прво нешто што правам кога си доаѓам дома,е тулимба и боза од Апче.
only take away,од причините набројани погоре.
За другите десерти незнам,зашто не јадам шлаг ))))
Smeni go planot..pojdi vo SEHEREZADA,bar toa lici (higienski enterier i personal) na slatkarnica so renome ili kul...no na stari Skopjani APCE mnogu poveke im znaci zasto e postara slatkara a SEHEREZADA vo GTC e od sredina na sedumdesetite.
Jas porasnav vo SEHEREZADA i nivniot asortiman, Sekoj den bev tamu. Obavezno.
Prvite tri prodavacnki bea Evka,Zaga i Mira i se penzioniraa od tamu ne gi napusti.I sinovite na gazdata pomagaa dosta tamu, a i mestopolozbata i bese dobra na vremeto.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom