Скопје ќе добие нова универзална сала

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.827
Поени од реакции
80.377
Да земеа да направат некоја болница, или постоечкиве да ги опремат, или асални кадри да направат... Што и фали на сегашнава Универзална Сала? Макар нова нека направат на некое друго место, ако баш мора (да се исперат пари, и да се лапаат провизии...).
Oh shut up!
Битно со Русија се.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Убаво е кога се гради и работи.
Уште поубаво е кога велелепните зданија ќе ги носат имињата на македонските великани од антиката до сегашноста.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Што се случи со уривањето на Универзална сала и градењето на нова? Нели најавено беше во пролет оваа година да биде урната или го заборавија проектов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom