Ситуација со садење дрвја многу блиску до ограда и меѓа на дворови

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
А да си ја затвориш темата? Не губи време овде, имаш лисја за метење. Со метла
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Целава тема е за во ЏДА, се искривив од смеење, секоја чест за одговорите.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
А да си ја затвориш темата? Не губи време овде, имаш лисја за метење. Со метла
може и пред да паднат, во возух да се фаќаат лисјата ... највеќе ме нервира од комуналец кога ќе земат со 2-такните дувалки се ќе засмрдат на масло и бензин...
Фата - лизам
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Со вакви работи се замара само човек без работа. Седи дома, гледа што прават соседите и ја планира штетата од листовите од дрвото.
25-26год си, а не 65 год.
Џабе во секоја тема се кажуваш, дека си со факултет кога се однесуваш како некој селанец со 4 одд. :D


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Од каде знаеш како се однесува селанец со 4 одделение?
Има луѓе и без школо па може се со поголемо знаење од многу области и од мене и од тебе, и од многу членови на форумот.

Гледаш како ги навредуваш и омаловажуваш селаните. А во темата за загадување во Скопје ставаш слики како било убаво во природа и села да се живее а како луѓето од природа бегале во загаденост да живеат во градови.http://forum.kajgana.com/threads/ЗАГАДУВАЊЕТО-НЕ-СОПИРА-СЕКОЈА-ГОДИНА-НОВИ-4-500-ЗАБОЛЕНИ-ОД-РАК.75320/page-32#post-7652764

А овде со коментар омаловажуваш селани?
Пинокио си ти. :aplauz:
 
Член од
11 јуни 2016
Мислења
21
Поени од реакции
1
Zdravo komsijata nasadil elki na ograda 50cm od prozorot na moja soba ,koga ge porasnat nema da ima dobra svetlina vo sobata ,sto moze da prevzemam
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.636
Zdravo komsijata nasadil elki na ograda 50cm od prozorot na moja soba ,koga ge porasnat nema da ima dobra svetlina vo sobata ,sto moze da prevzemam
Оди кај старата воденица, напуштената, и таму да си се затвориш - твоја си е.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Zdravo komsijata nasadil elki na ograda 50cm od prozorot na moja soba ,koga ge porasnat nema da ima dobra svetlina vo sobata ,sto moze da prevzemam
Ова веќе делува на сериозен проблем. Земи си адвокат и директно на суд. Немој да губиш време.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Zdravo komsijata nasadil elki na ograda 50cm od prozorot na moja soba ,koga ge porasnat nema da ima dobra svetlina vo sobata ,sto moze da prevzemam
Рефлектор еден. После тужи го за сметката за струја. Нека знае кај му е местото.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Не дека имам ваков проблем ама нешо слично 1-2-3 дрва се директ на меѓата до ѕидот до мојот двор, се изначитав кретенски и моронски одговори, од асоцијален си, живеј си и збори со комшијата до ќе си кинеш јаболка свежи и ќе си јадеш. Хаха.

Всушнот некој попаметен од моронските одговори овде измислил закон и е многу јасно.



Големи дрва се садат на 4 метра од оградата со комшијата, на 2 метра мали и на 1 метар грмушки.

Значи дечкото бил управо што реагирал цело време за дрвјата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom