Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Posle izborite AMNESTIRANOTO LICE ke se preseli vo idrizovo, nemu samo tamu mu e mestoto
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
А ти го знаеш ли ставот на Заев за името на Македонија?
Јас го знам.Пред околу 2 месеца З.З. за македонските медиуми како градоначалник на Струмица и Лидер на Сдсм го рече следново:Ние како помал сосед треба да ја свиткаме кичмата и да им попуштиме на Грција бидејќи таа е наш сосед и пријател.
1.Господинот амнестиран да не се треска од земја да не го треснеме во Идризово засекогаш.
2.Ако Грците му се него пријатели(знаеме дека му се многу блиски)нам не ни се туку тие од ден на ден стануват наши најголеми непријатели,а него ако му се пријатели нека си ги чува.
3.Никој не му дал мандат да ни го менува името и никој никогаш нема да му даде со оглед на тоа што ќе лежи затвор,а и има рејтинг 0,5%.
:toe:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Патриоти како ЗОРАН АПАЖОТ!!!!:vozbud:
Е незнам кој е повеќе апаж .... Немат докази а тужат :toe: Само да се каже дека тужат ... Џабе им е на се ќе изгубе Силанчето во Струмица ... Незнам што бара во Струмица кога ништо не е кажала за Струмица ... Поарно нека се исселе од Струмица ... Таква пропаганда не ни треба во Струмица !:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
а какви патриоти как бугарката ли ?[/quo


НЕ КАК ЗАЕВ ГРКО


Е незнам кој е повеќе апаж .... Немат докази а тужат :toe: Само да се каже дека тужат ... Џабе им е на се ќе изгубе Силанчето во Струмица ... Незнам што бара во Струмица кога ништо не е кажала за Струмица ... Поарно нека се исселе од Струмица ... Таква пропаганда не ни треба во Струмица !:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:

НЕМА ДА ИЗГУБИ СИЛВАНА ЗА ВАША ЖАЛ.А И ДА ИЗГУБИ ТОМЕ ЛАЗАРОВ ЌЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК.ЗАЕВ СИГУРНО ОДЕ У ЗАТВОР.

ИЛИ СИЛВАНА ИЛИ ТОМЕ.ИМАТЕ 2 ЦА ЛУГЕ ЗА ИЗБОР.

ЗАЕВ ЌЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЗАТВОРО У ИДРИЗОВО:pos2::pos2::pos2:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
а какви патриоти как бугарката ли ?[/quo


НЕ КАК ЗАЕВ ГРКО





НЕМА ДА ИЗГУБИ СИЛВАНА ЗА ВАША ЖАЛ.А И ДА ИЗГУБИ ТОМЕ ЛАЗАРОВ ЌЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК.ЗАЕВ СИГУРНО ОДЕ У ЗАТВОР.

ИЛИ СИЛВАНА ИЛИ ТОМЕ.ИМАТЕ 2 ЦА ЛУГЕ ЗА ИЗБОР.

ЗАЕВ ЌЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЗАТВОРО У ИДРИЗОВО:pos2::pos2::pos2:

На бабати свирката ! Прво рипни па кажи оп ! Доколку Заев оди во затвор како прво нема да излезе он од Струмица :jaj::jaj::jaj: Кој ќе дозволи полицијата да дојде да го земе градоначалникот и да го носе во затвор ? Овој пат нема ШАНСИ ! :nenene: Наместо полицијата да тепа на луѓе ќе биде обратно верувај ...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Закоравени мозоци владеат на темава ко што гледам. Абе до кога со такви детски размислувања Заев у затвор, кој докажал дека има сторено кривично дело или уште ве лажат тие бугароманите.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
Заев се фале ептен ного,ама пак не га спомнува црквата дека шо се паркират таксиситите.Таа црква веќе 15 години е осветена и пишува на една табла ОСВЕТЕНИ ТЕМЕЛИТЕ НА ЦРКВАТА,а таксистите врз темелите мочат.Јас нигде не гледам да му е вметнан и тај проект,а кај Силвана го има.

И кој е ојдел дека шо се паркират комбињата тама у дворо на црквичката да виде колко кал има.Треба со чизми да газиш.сега е суво малко ама кога ќе заврне дожд е тогај не се поминува:toe:
значи колку си прост! ЧУДО
од сите работи шо ги направи заев, од асфалтирани патишта низ цело струмичко, до глобал, тротоари на сегде, среди пато кај каубојското, среди го центаро шо го мајна зеленио пазар шо смрдеше и цела баница врзуваа ги коњите на сред тротоар, па силвана толку шо го жале тој пазар, па цареви кули среди, пат до тама, ТЕБЕ ТИ ДОЈДЕЛО ДО КАЛТА КАЈ ЦРКВАТА??? МАЛЦЕ ЦРКВИ ИМАШ?
ДО КАЈ КЕ СТИГНЕМЕ СО ТАКВИ КАКО ТЕБЕ???
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Закоравени мозоци владеат на темава ко што гледам. Абе до кога со такви детски размислувања Заев у затвор, кој докажал дека има сторено кривично дело или уште ве лажат тие бугароманите.
не е до тоа него самиот негов учител го намести и да не е крив он го окриви максимално со аболицирањето сега и господ не може да докаже спротивно
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
не е до тоа него самиот негов учител го намести и да не е крив он го окриви максимално со аболицирањето сега и господ не може да докаже спротивно
А ти стварно веруваш дека ќе го стрпаат у затвор?
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
значи колку си прост! ЧУДО
од сите работи шо ги направи заев, од асфалтирани патишта низ цело струмичко, до глобал, тротоари на сегде, среди пато кај каубојското, среди го центаро шо го мајна зеленио пазар шо смрдеше и цела баница врзуваа ги коњите на сред тротоар, па силвана толку шо го жале тој пазар, па цареви кули среди, пат до тама, ТЕБЕ ТИ ДОЈДЕЛО ДО КАЛТА КАЈ ЦРКВАТА??? МАЛЦЕ ЦРКВИ ИМАШ?
ДО КАЈ КЕ СТИГНЕМЕ СО ТАКВИ КАКО ТЕБЕ???
Ох брее до кога со тај филм оти заев го направи глобал , заев едниствено у тај глобал шо направи е криминало шо даде дозвола на(чити) ГОРАН ЈАВОРШПЕД да го изграде тај трговски друго ништо нема он поврзано со глобал тава нека вее јасно .
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Samo da kazam nekoi detali sto kupi Zoran Zaev so na "dedo mu parite"
1.Ogromen del vo Global
2.Fabrika za tuli Elenica
3.6 parceli od po neznam kolku kvadrati na tranzitniot pat
4.Fabrika TRESKA i ke ja rusi na nejzino mesto ke nikne HOTEL
5.Pamucnata
6.Plan da ja kupuva San Keramika
7.del u idnina zgradata so branko Sopo
8.Kupuva fabrikli vo drugi gradovi kako sto e fabrikata za tuli kiro Kucuk vo Veles
9.do pred 2 godini vozese audi A4 so bugarski tabli a sea ima kolku bea tamu 2 ili 3 mercedesi i eden dzip isto mercedes
10.realno vo strumica nema veke lebari na Zito Strumica...si ja kupija Crvenkovski i zaev
11.Prodazba na termalnite izvori vo BANSKO zaedno so HOTEL CAR SAMOIL za bagatelna cena

TREBA LI POVEKE DA NABROJUVAM.I ve molam u toa ne se obiduvajte da me pobiete zatoa so toa so go napisav e taka moze imam i zaboraveno nesto.Nekoj ke kazat imale tie od poodamna pari ama kolku i da imale tie raboti ni donald tramp ne moze da gi kupi za 2 godini ,ne me zasmevajte lugje od SDS.Jas mnogu pati imam kazano za ZAEV toj e izgorena figura od Crvenkovski veruvajte ,a da ne zboruvam pa za lugjeto koj sekojdnevno doagjaat vo VMRO vo strumica da se placat od komunalec za zaplasuvanje i toa li ne e tocno koga pred mene se desi edna strasna slucka ali ajde nema veza samo sakam da im poracam na sds ovcite ako prodolzat so takvi metodi seriozno vi vikam polnete si grbot slama.

Ajde kazete mi vo strumica sto pravi teatarot,galerijata koja faka prasina sekoja ebana sekunda bez da se odrzuva,nema mesto za mladite saglam da si izlezat kako lugje tuku kade i da odis samo turbo folkot go slusas pro bugarski i pro srpski nastroenite kafulinja i barovi nemozes da ides nekade da se opustis kako covek imase pred edno vreme beh u edna kafanicka i si poracuvam makedonski starogradski pesni i mi vikaat nemalo ili nemozele da pustat i posle mi stana jasno zasto podmladokot na SDS se zabavuvase na CECA sto mi e sram i imeto da igo spomnam pa toa pepi i saban ZIVA TRAGEDIJA E STRUMICA EEEEEEEE!!!! KULTURA MALOGRAGJANSTINA NEVASPITANI LUGJE GLEDAS SAMO NAOKOLU toa li e strumica koja ja sakame ili takva kakva sto bese vo vremeto na VASIL GRCEV KOJ OD STRUMICA NAPRAVI TAKVA KAKVA STO TREBA DA I DOLIKUVA i NE ME ZAEBAVAJTE VEKE PRESTANETE SO TOJ GLOBAL DA SE MOCAM U NEGO I NA FONTANITE >>> NEMAME KULTURA BRE MOI STRUMICANI,kazete mi zosto VASIL GRCEV pravese a ne kradese a za KIRO JANEV KOJ ISTO TAKA MI E SRAM IMETO DA MU GO SPOMNAM I ZAEV ajde odgovorete mi na toa prasanje. DA ZIVEE PRAVOSLAVNA STRUMICA. DA ZIVEE OBEDINETA MAKEDONIA
 
Член од
19 февруари 2007
Мислења
30
Поени од реакции
0
Posle izborite AMNESTIRANOTO LICE ke se preseli vo idrizovo, nemu samo tamu mu e mestoto


Тоа Ви Е Целта?? Очигледно Дека Целта На Оваа Влада Е Да Го Пикне Зоран Заев Во Затвор , БИдејќи Им Е Најголема Закана На Сите

Каква Силвана Бонева??? Ку*кава Нема Стапнато Во Струмица , Најмалку И Требаше И За Градоначалник Да Се Кандидира.

Струмица Е За Заев , Нека Ви Биде Јасно Тоа.....А За Овие ОД ВМРО , Гледајте Ги Позитивните Работи Кои Заев Ги Направи За Струмица , Не Се Потпирајте На Нешто Што Никогаш Немаше Докази И Факти Дека Заев Ја Злоупотребил Својата Функција И Перел Пари Од ГЛОБАЛ

Поздрав До Сите Струмичани И Престанете Да Осудувате Пред Да Бидат Изложени Докази И Факти За Нечија Виновност
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Da kazam samo ZAev sto dozvoli da se sluci vo CENTAROT NA STRUMICA POTOCNO VO PREUBAVIOT GLOBAL.
DADE DVA KATA NA KORISTENJE NA EDEN GRK SOPSTVENIK NA FIRMA VO STRUMICA TN HELENA I TOJ VO NEGOVIOT KAFIC VO GLOBAL IMASE ISTAKNATO NOVA MAKEDONIJA I NA NIKOJ NE IM TEKNA DA GO SIMNAT TOA OD KAFULETO ETE TOA SE DESAVASE VO GLOBAL JAVNO PONIZUVANJE NA MAKEDONIJA I TOA VO STRUMICA

Ne se sekirajte brakja od SDS ke vidite so ke ve snajde na izborite.
NAJSTRASEN PORAZ STO NEKOGS STE GO DOZIVEALE SAMO NE ME RADUVA TOA TUKU KE ME RADUVA DEKA PO OVOJ PORAZ BELKIM KE IMA REFORMI VO PARTIJATA.GO CEKAM TOJ DEN KOGA VO SDS NEMA DA GI GLEDAM CRVENKOVSKI,KRADEMARULI,KONDARKO,SEKERINSKA I DRUGITE
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
78
Поени од реакции
3
крај за заев и време е струмица да добие градоначалник како што треба а не криминалец поздрав за Силвана Бонева идниот градоначалник на Струмица
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom