Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Во Струмица ќе победи Заев, Бонева ќе ја загуби високата функција во ВМРО (што му е и цета на Груевски), а Бранко ќе си го врати Зајо таму каде што му е местото и ќе го користи за политички поени...
Во цела ситуација најмногу ќар ќе има Струница, затоа што и онака е во центарот на вниманието...Единствен проблем ќе бидат финансиските обструкции од владата...
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Izgleda ne gi svakas rabotite velam za toa sto go izgradil privatno na negova sopstvenost a ne Global ili nz koj dr rab a za toa vo zatvor napisav za sto e zatvoren od LUBOMORAA
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Во Струмица ќе победи Заев, Бонева ќе ја загуби високата функција во ВМРО (што му е и цета на Груевски), а Бранко ќе си го врати Зајо таму каде што му е местото и ќе го користи за политички поени...
Во цела ситуација најмногу ќар ќе има Струница, затоа што и онака е во центарот на вниманието...Единствен проблем ќе бидат финансиските обструкции од владата...
ЗАЈКО КУКУрајков е веќе минато...за Струмица...и само нека се зачува таму Архивата во Општината..ама негибната и во оригинал...

:pipi:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Избори се ближат, народост се пали а политичарите се полнат со пари:helou:
Ајде стрпете се уште само 10 дена :zlo:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Ако украл сигурно ќе го уапсеа комуњарите :wink:не верувам дека би му простиле само незнам што ви стана на вас поддржувачите на Заев порано категорично тврдевте дека не украл ништо дека е чист а сега мењавате мислења викате ок може украл тој толку ама овој украл дупло итн итн....

колку си само наивен, онака пишав да видиш колку е лесно да се каже дека некој украл одредена сума за да видам како ќе одговориш(еве јавно пишувам дека ти имаш украдено 50 милиони евра) и што кур кога немам докажано?, со тоа ги потврдив сомнежите дека појма немате каква е политиката во Македонија
Инаку Заев нема ништо украдено, не е ни докажано, докажете се па фалете се
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Како може некој да гласа за Заев ама стварно не ми е јасно.Човекот кој беше аболиран од својот шеф толку беше провидно.Демек ВМРО сакале да го уништат.Как не па Заев не беше и не никаква закана за ВМРО.Еве претседател е на СДСМ па што не го поправи рејтингот ако е толку способен.Ништо обичен грејач на фотелја.Тој го имаше судот во Стразбур ако во случај беше неправедно осуден Стразбур ке го ослободеше и ке беше морален победник.Јасно е се ко ден.И околу успешноста лесно е да водиш богата општина ко Струмица оди биди успешен во Петровец или Конче.Заев според мене е медиокритет
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
ЗАЈКО КУКУрајков е веќе минато...за Струмица...и само нека се зачува таму Архивата во Општината..ама негибната и во оригинал...

:pipi:
Баш ќе видиме дали е минато или иднина вааа ќе скапете
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
ЗАЈКО КУКУрајков е веќе минато...за Струмица...и само нека се зачува таму Архивата во Општината..ама негибната и во оригинал...

:pipi:

Ќе разговараме после изборите...
Што и како ќе биде...Во секој случај вака или така Струмица ниту во еден случај нема да изгуби...Во случај да победи Бонева владата ќе насочи многу енергија кон Струмица, бидејки се покажа како една од најважните и најбогати општини и тоа богати сами од себе а не со ДРЖАВНО фризирање...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
колку си само наивен, онака пишав за да видам како ќе одговориш, со тоа ги потврдив сомнежите дека појма немате каква е политиката во Македонија
Инаку Заев нема ништо украдено, не е ни докажано, докажете се па фалете се
Докажавме ама џабе Дон БЦ Корлеоне го помилува ако не ти текнува
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Баш ќе видиме дали е минато или иднина вааа ќе скапете
Абе..навикнејте се и да (за)губите..сега што ќе ви биде трети пат едноподруго по ред..сами сте си криви бреј сдсм-ОФЦИ бре??

:pos2:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Докажавме ама џабе Дон БЦ Корлеоне го помилува ако не ти текнува
Чекај малку, што ако дојдат сдсм на власт и те пикаат во затвор, имаат судии имаат све во Македонија те местат..
Ај објасни на кој начин ќе ја докажеш правдата?

Убаво викаат старите кај има сила нема правдина
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ne sum od strumica,ama glasam za zaev.ovie od dpmne go preteraa.
sega ja gledav boneva na JADI BUREK so janko.

mislam deka od sto e isplasena od porazot,tolku se izgubi sto i samata koga ke ja gleda reprizata ke se zgrozi od sopstvenite lagi sto gi kaza za zaev

ne sum clen na sdsm nitu na dpmne,ama nemozev da ne go pisam tekstov
da sum na mestoto na zaev ke i stegnam tuzba za tolku bezobraznite obvinuvanja
,i toa bez usul .sramota za nea kako kandidat a uste pogolema bruka i steta za
toj sto ja kandidiral ,sram za celo dpmne.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Абе..навикнејте се и да (за)губите..сега што ќе ви биде трети пат едноподруго по ред..сами сте си криви бреј сдсм-ОФЦИ бре??

:pos2:
Ќе видеме БРО, баш ќе ти пишам приватна порака кога ќе победи Заев, малку ќе се заебавам со тебе по пп и ќе се потсеќам на твоите соништа
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Чекај малку, што ако дојдат сдсм на власт и те пикаат во затвор, имаат судии имаат све во Македонија те местат..
Ај објасни на кој начин ќе ја докажеш правдата?

Убаво викаат старите кај има сила нема правдина
Не пикаат туку така во затвор:wink: мора да има нешто има суд за човекови права итн итн...:helou: прочитај го постот погоре од МКЕУПТРИОТ:wink:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Не пикаат туку така во затвор:wink: мора да има нешто има суд за човекови права итн итн...:helou: прочитај го постот погоре од МКЕУПТРИОТ:wink:
Хаха суд за човекови права, ова беше јако, а што ако ги потплатат? или се испартизирани?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom