Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
1.Љубе Бошковски-член на ВМРО ДПМНЕ,независен кандидат
2.Ѓорѓе Иванов-независен кандидат поддржан на конвенција од ВМРО ДПМНЕ

ваљда не се надевате на гласовите на брат Љубе у 2 круг,оти и јас гласах за него у 1 круг,а сега ќе гласам за Иванов как и сите други шо гласааме.за нас е важно да е ВМРО,а кој не е важно:toe:




Во ова раководство на Вмро Дпмне нема криминалци и не примаме криминалци како Зоран Заев:toe:
U PRAVO SI JORDAN VIE I MAGARE DA E KE GO GLASATE SAMO DA E OD VMRO
 
V

Viktoranius

Гостин
Мене ме интересира само со која дрскост ти себе си се прогласуваш за патриот, кога му посакуваш зло на својот народ, ок не на сите туку на тие кои не ја подржуват ВМРО. Си помислил дека има и такви кои не се замарат партииски, едноставно се кренале раци од сите:toe:
Мој народ? - Дај не заебави.

Мој народ неможе да биде чим ги следи идеологиите на Фрчко и на Заев за промена на името во Северна Македонија, за свиткување на кичмата, само и само да влеземе во ЕУ.

Преиспитајте се малце.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
1.Љубе Бошковски-член на ВМРО ДПМНЕ,независен кандидат
2.Ѓорѓе Иванов-независен кандидат поддржан на конвенција од ВМРО ДПМНЕ

ваљда не се надевате на гласовите на брат Љубе у 2 круг,оти и јас гласах за него у 1 круг,а сега ќе гласам за Иванов как и сите други шо гласааме.за нас е важно да е ВМРО,а кој не е важно:toe:




Во ова раководство на Вмро Дпмне нема криминалци и не примаме криминалци како Зоран Заев:toe:
Епа на наредните избори нека ви го кандидираат бојан 13ка и сите сложно да гласаме..... Оф мори мајко, ми се гади од вакви постови, ама што да правиш расипан и хомогенизиран менталитет.:tapp:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Мој народ? - Дај не заебави.

Мој народ неможе да биде чим ги следи идеологиите на Фрчко и на Заев за промена на името во Северна Македонија, за свиткување на кичмата, само и само да влеземе во ЕУ.

Преиспитајте се малце.
Значи ако не е ВМРО, мора даги следи идеологиите на Фрчко?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
go2bed

дајбоже сите така да мислат:smir:

да ја оставиме политиката на политичарите, ние да се сакаме и почитуваме,надевајки се на подобро утре за нас и нашите деца, Струмица не е само на двајца луге:back::back: Струмица е на Струмичани:back::back:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Луѓе јас само рака можам да му дадам на Зајко што успеја да го придобие народот и толку слепо што му веруваат дури и во оган ќе паднат за него тоа е способен политичар .Заев е еден од најбогатите луѓе во Струмица нардо само гледа што е направил а не гледа колку откраде и сега си обезбеди уште 4 години да може уште толку да си го зголемува богатството луѓе гледајте малце повеќе не само тоа шо праве туку и колку краде оти Струмица има голем буџет а шо направи едни плами,едни фонтани и глобал....
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Луѓе јас само рака можам да му дадам на Зајко што успеја да го придобие народот и толку слепо што му веруваат дури и во оган ќе паднат за него тоа е способен политичар .Заев е еден од најбогатите луѓе во Струмица нардо само гледа што е направил а не гледа колку откраде и сега си обезбеди уште 4 години да може уште толку да си го зголемува богатството луѓе гледајте малце повеќе не само тоа шо праве туку и колку краде оти Струмица има голем буџет а шо направи едни плами,едни фонтани и глобал....
Јеби га...не бевме виделе подобро претходно па затоа го поддржуваме...до сега гледавме само крадење (од неговите претходници) а сега гледаме и градење и крадење,што секако повеке го прифакаме за разлика од она другото што го гледавме до сега...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Луѓе јас само рака можам да му дадам на Зајко што успеја да го придобие народот и толку слепо што му веруваат дури и во оган ќе паднат за него тоа е способен политичар .Заев е еден од најбогатите луѓе во Струмица нардо само гледа што е направил а не гледа колку откраде и сега си обезбеди уште 4 години да може уште толку да си го зголемува богатството луѓе гледајте малце повеќе не само тоа шо праве туку и колку краде оти Струмица има голем буџет а шо направи едни плами,едни фонтани и глобал....
Знаеш мене колку ме заболе он дали краде или не ? Јас го поддржувам него затоа што благодарение на него Струмица стана најдобра општина за живеење во Македонија , како шо кажа членот над мене , пред него гледааме само крадене , а сега градене што е прифатливо за народот , и не се само палмите и глобал, има 2 нови булевари , КК Струмица благодарение на него стана шампион , а ако Глобал не е ништо според тебе , оти на митинго на ВМРО сите трчаа у натре кафе да пијат и да се сликат ?
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Изгуби оти многу вмровци гласиа за Заев. Баш ќе ги видиме резултатите од вторио круг во Струмица помеѓу Иванов и Фрчко.:)
Ако е стварно така онда е мн позитивна работа,пошто се гласало за човек,а не за партија.Истиот случај беше и у Куманово.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ако е стварно така онда е мн позитивна работа,пошто се гласало за човек,а не за партија.Истиот случај беше и у Куманово.
Па нормално на локални избори партија не се гледа , се гледа тој што стварно работи за градот и го сака градот, а не како С.Бонева, во Скопје живее , а градоначалник на Струмица сака да биде , тоа не оди така :uvo:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
И згора на се,покрај градот Струмица,незнае на колку села сака да биде градоначалник:tapp:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
ВО СТРУМИЦА ЛАВ НЕМА ДА ШЕТА ,
ВО СТРУМИЦА САМО РУЖА КЕ ЦВЕТА

Opaaaaa tava zakana li stanuva ili nesto drugo ke da e ... jas neznam kako da go svatam tava ,jas sum lav i u dusa i u krv i u horoskop taka da jas si se setam slobodno niz strumica,ela kazi mi da ne setam pa da vidas kak ke te izgazam so sepata da ti se iznmocam i u ruzata glupa ...skot i na skoto ,samo probajte da napravate nesto na nekoj clen na vmro vi kazuvam na sekoj 1 clen od vmro ke padnat 1000 ruzicki,ne ste svesni so moze VMRO pateticni komunjari
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
ВО СТРУМИЦА ЛАВ НЕМА ДА ШЕТА ,
ВО СТРУМИЦА САМО РУЖА КЕ ЦВЕТА

Opaaaaa tava zakana li stanuva ili nesto drugo ke da e ... jas neznam kako da go svatam tava ,jas sum lav i u dusa i u krv i u horoskop taka da jas si se setam slobodno niz strumica,ela kazi mi da ne setam pa da vidas kak ke te izgazam so sepata da ti se iznmocam i u ruzata glupa ...skot i na skoto ,samo probajte da napravate nesto na nekoj clen na vmro vi kazuvam na sekoj 1 clen od vmro ke padnat 1000 ruzicki,ne ste svesni so moze VMRO pateticni komunjari
Дете ај иди легни си касно е више,а ако добро се секавам на Вмро паролата гласеше вака : Ни орел ќе лета ни ружа ќе цвета само Лавче ќе шета !
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Nitu orel ke leta ,nitu ruza ke cveta samo lav ke seta.


KE SE OSTVARI ne se sekirajte ke si videte za 2 godini ,zapomni sega so ti kazah
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom