Сигурност на Македонски пошти

Член од
13 септември 2014
Мислења
8
Поени од реакции
2
Сакам да пратам скапа пратка во Америка?
ама не сум сигурен дали да ја испратам со Македонски пошти или ако можи да ми кажете некој друг начин ама да не е скап?
Ви благодарам
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Сакам да пратам скапа пратка во Америка?
ама не сум сигурен дали да ја испратам со Македонски пошти или ако можи да ми кажете некој друг начин ама да не е скап?
Ви благодарам
Забележи ги 2та зборови што ти ги болдирав, тоа ти е македонче народната ја знајш колку пари толку музика ако ти е вредна пратката ќе си платиш и посигурна пошта ти си знајш колку би ризикувал DHL е секогаш тука :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сакам да пратам скапа пратка во Америка?
ама не сум сигурен дали да ја испратам со Македонски пошти или ако можи да ми кажете некој друг начин ама да не е скап?
Ви благодарам
Најефтина ти се Македонски пошти + ќе си доплатиш за код за следење на пратката и то е то. Во склоп на МКД пошти ти работит и ЕМС брза пошта можиш да праќаш и со нив.
ДХЛ ти сe изгор скапи, сигурно ќе ти кажат некоја луда цена.
Имаш исто ТНТ Експрес преставништво, јас лично сум примал пакети од нив но никогаш не сум праќал, зато незнам како се со цени према ДХЛ.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Сакам да пратам скапа пратка во Америка?
ама не сум сигурен дали да ја испратам со Македонски пошти или ако можи да ми кажете некој друг начин ама да не е скап?
Ви благодарам
Прати го преку пошта само опција со тракинг број и со потпис при примање.Месецов праќав за Калифорнија ,одеше како мал пакет со тракинг ,390 ден.платив., стигна за 10 дена.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Прати го преку пошта само опција со тракинг број и со потпис при примање.Месецов праќав за Калифорнија ,одеше како мал пакет со тракинг ,390 ден.платив., стигна за 10 дена.
Јас повеќе од 20 дена чекав за фактури од Македонски Брод до Скопје...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Јас повеќе од 20 дена чекав за фактури од Македонски Брод до Скопје...
Знам,но за надвор од МК на овој начин стигаат, неколку пати во годинава пратив и стигна ,дури и тракинг бројот можеше да се следи,работеше,и јас се изненадив многу.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Јас повеќе од 20 дена чекав за фактури од Македонски Брод до Скопје...

Toa e zatoa sto vo stranstvo se odgovorni i koga ke ispratis nesto ne se ceka na nekolku pratki za da ima "tura" do toj del i da se dostavi postata.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.791
Мое искуство е дека да пратиш од Македонија надвор не е проблем. Ако е скапо нешто осигурај го ако имаш шанса. А обратно да праќаш во Македонија не е баш сигурно иако последните пратки, кои до душа не беа посебно скапи, добро стасаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom