Се околу депилирање машки нозе

П

Пепси_

Гостин
Пфф дај не зафркавај ќе се депилирал на нозете АЛООООО абе маж си или што ? како што забележав повеќето се против исто и јас така мислам па подобро да не послушаш.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Епа вака сакам да си ги издепилирам нозете и ме интересираат неколку нешта
Значи станува збор за ваква депилација
Гарантирам дека ниедна жена нема да постави толку многу прашања за козметички услуги. Само маж го може тоа.
Него го гледаш клипот?
Жена е тоа.
Нема потреба да си ги депилираш нозете. Освен ако не сакаш да изгледаш како геј или ако не си геј секако.

Него не го лажете со 2 пакувања, како што кажа влакнест е. Јас би ти рекла и многу повеќе да земеш. Со еден потег т.е 1 лента не ги вадиш сите влакна сигурно, на исто место неколку пати се поминува, значи и неколку ленти можеби, запамти маж си, многу подлакав си. Машкото влакно плус е многу појако од женско. Значи купи повеќе пакувања и издвој повеќе време како за прва депилација, час до два сигурно. Козметичарка депилира маж саат ипол, а камо ли сам дома.
А депилацијата не изгледа така лесно ко на клипот иначе.
Можеби вака изгледа ко боза ама како ќе се депилираш од задната страна на нозете? Тука ќе утнеш сигурно.
Друга битна ствар е што делипацијата се врши во правец на влакната. Значи на бутовите не се депилира на некој начин вертикално, туку хоризонтално. Значи има места каде влакната раснат во друг правец.

Ако толку си решил нозе да делипираш иди си на козметичар.
Дома ќе искинеш живци со Вит ленти кои се за жени и кои не вадат лесно јаки влакна.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
^Не го лажи бе :)
2 пакетчиња ти се таман, дури и ќе ти останат ленти. Али, користи повеќе пати една лента, не само еднаш и да ја фрлиш, така ни 20 пакетчиња не те оправаат.
И имаш Вит за мажи :)
Али иди си на козметичар бе, вака ќе видиш и мачење и повеќе пари ќе дадеш.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
А зашо ондак би ставале капи за пливање кога имаат еден сантим коса?

Има и со брзината и со масажата врска и не сакам да помислам колку ги боли кога облакаат од профи купачите и треба да ги натегнуваат на нив а имаат влакна :) И тоа само за натпревари се депилираат xD
Влакната на телото би влијаеле на брзината ? Потребна е поголема брзина за влакната да влијаат на нејзе. Со брзина од 10-15 км/час и мајмун да бидеш пак влакната не би влијаеле. Тоа за униформата држи вода.

Кристијано Роналдо и Новинар.
Новинарот: Зошто си го избричил задникот и целото тело ? -Бидејќи кога имав влакна трчав поспоро , а сега кога немам валкна трчам побрзо воздухот не стуј. Абе ајде...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
А после депилацијата? Некој линк од геј бар низ државава да клајте (или google map) па чоекот да можи полесно да се снајди...

Инаку, не гледам зошто некој би ги депилирал нозете.

И да, спортистите што мораат да ги депилираат, гарант не се јавуваат на форум за да прашаат дали и колку боли.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Влакната на телото би влијаеле на брзината ? Потребна е поголема брзина за влакната да влијаат на нејзе. Со брзина од 10-15 км/час и мајмун да бидеш пак влакната не би влијаеле. Тоа за униформата држи вода.
офтопик:

Абе... не се занимаваш со пливање.. ама ќе ти објаснам. Поинаку струи водата кога е се мазно. Што мислиш, зашто облакаме целокупни купачи за натпревари а на тренинг идеме со стандард? Поинакво е струењето и пливањето не е како фудбалот, кошарката, секоја стотинка е важна. Многу менува, затоа и викам, и келави дури носат капи за пливање, како што пречат и нерамнините на черепот, така пречат и влакната :) :smir:

Затоа и ги сфаќам тие машки :)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Аманте му го отековте на човекот, се решил нека му е со среќа. И јас се депилирам од време на време па нишо страшно, баш за летен период е супер.

Батка најдобро некоја другарка викни си, идете до маркет и таа нека одбере шо треба и колку треба да се купи и нека те среди.

Ако веќе сам се оправаш со ленти тешко да се средиш, ако веќе ти е за сам подобро да си земиш машинка зa депилирање.

После неколку депилирања влакната се оретчуваат.

Мазен ќе си околу две недели, после почнуваат да изникнуваат, а ќе ти пораснат ко шо ти биле за околу два-три месеца.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
спортистите шо се депилират..е то да,го оправдувам,али маж-не спортист зарадаи "мода" и такви глупости да се депилира ондак е педер ;):nesvest:
 

FashionBoy

The boss :D
Член од
6 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
спортистите шо се депилират..е то да,го оправдувам,али маж-не спортист зарадаи "мода" и такви глупости да се депилира ондак е педер ;):nesvest:
Како можеш да речеш дека сум геј кога јас си знам дека не сум
Јас сум метросексуалец и сум сигурен во својата сексуална ориентација (хетеросексуална) и затоа немам проблем да се депилирам, а ти веројатно вака збориш поради тоа што си несугурен дали си хетеро !

--- надополнето ---

А после депилацијата? Некој линк од геј бар низ државава да клајте (или google map) па чоекот да можи полесно да се снајди...

Инаку, не гледам зошто некој би ги депилирал нозете.

И да, спортистите што мораат да ги депилираат, гарант не се јавуваат на форум за да прашаат дали и колку боли.
Како што напоменав не сум геј и не ми е потребен геј бар !

--- надополнето ---

Освен ако не сакаш да изгледаш како геј или ако не си геј секако.

Него не го лажете со 2 пакувања, како што кажа влакнест е.
Не сум геј а и не сум некоја позната ѕвезда па толку да се дигне прашина околу мојата сексуална ориентација :pos2:
Па и не сум многу влакнест ама сепак за разлика од моите другари сум дека скоро ич немаат :D

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Ако машкоста се докажуваше со влакната тогаш јас сум најголем маж море, од коса до петици нема бољи!
Не се докажува со влакната, туку со постапките.
Некои од постапките кои алудираат на скриена хомосексуалност е депилирањето на нозе, носење фустанчиња, хулахопки, играње ластик со другарките, желба за играње балет, шминкање и тн...
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Јас сум метросексуалец
А што е метросексуалец !?
Едно време Боки Цефка се дефинираше како таков, па почна фустанчиња да носи, па штикли, па тангици... и се претвори во грда бештија која незнае што сака и со кого сака. Дали тоа е метросексуалец !?

пс. еве што вика википедија за метросексуалец, или поточно „пронаоѓачот“ на терминот метросексуалец, Марк Симпсон:

„Metrosexual man, the single young man with a high disposable income, living or working in the city (because that’s where all the best shops are), is perhaps the most promising consumer market of the decade. In the Eighties he was only to be found inside fashion magazines such as GQ, in television advertisements for Levis jeans or in gay bars. In the Nineties, he’s everywhere and he’s going shopping.“

Еј мора да одиш во геј бар, иначе не си комплетна. ;)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ајде бе остајте го детето, има 16 години, едно време и една наша јавна личност го прашаа за метросексуалец и не знаеше што е тоа.
Он си знае дали е геј или не е, ако не е значи треба да му веруваме, а не одма да му лепите етикети како педер, колку мои другари се имаат депилирано а не се спортисти, па сите имале женски.

Ај па и ти, фешн бој, што прашуваш вакви работи, во Македонија живееш, табу-тема е уште кај нас ова.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не се докажува со влакната, туку со постапките.
Некои од постапките кои алудираат на скриена хомосексуалност е депилирањето на нозе, носење фустанчиња, хулахопки, играње ластик со другарките, желба за играње балет, шминкање и тн...
Да, со постапките (поточно сексуалната определба).
И сега некој ако гибричи или депилира ради тетоважа или му е ќеиф да не изгледа на праисториски човек тоа го прави педер?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
У кој век живеете вие бе , геј си ако ги депилираш нозете...глупости на квадрат.
Се палеле женски на влакна(како не), убаво некој погоре кажа дека се палат на кеш !
Друго, искачаш од базен,езеро, и ти се цедат влакнава ... исто како Јети.:tapp:

Јас се депилирав пред една недела првпат, тренирам и футсал и голем фудбал, скоро сите мои другарчиња шо тренираат со мене се депилираат/бричат и тоа со години наназад. Со жежок восок на козметичар, 400 ден комплет нозе со се препони. Некаде траеше околу 50 мин а и болеше ужасно, поради тоа што ми беше првпат. Ниту ми се иритираше кожата, ниту акни ми испаднаа, првите 3-4 денови после депилација ставав бебешко пудро ..:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom