Се околу депилирање машки нозе

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Освен ако не си пливач, или профи-спортист... Зошто би ги депилирал нозете?
Ако е за летниот период, одмори, пичиња, доволно е да си среден под пазуви и евентуално стомак гради.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
А едно прашање и до тебе. Зошто воопшто некое машко би се депилирало на тие места??? Убавината во тоа што си машко е што не мораш да се бричиш/депилираш нигде под вратот.
Затоа што кога девојка ти ќе сака да ти лиже мед од гради, да не испадне после да добие гратис и влакна на јазикот. ;)
 
T

Tetro

Гостин
Дали сакаш да изгледаш вака? :vozbud:



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Оваа летна сезона по охридските плажи се повеќе се среќаваат депилирани мажи. Овој тренд нај веројатно дојде од Запад каде многу поодамна депилирањето на машкото тело не е ништо ново. Охридските маркети и парфимерии имаат недостаток на средства за депилирање, оти како што велат од таму, се повеќе машки бараат ленти за депилација и восок. Во козметичките салони велат дека мажите покрај "љубовниот тепих", ги депилираат нозете и рацете. Оваа сезона во тренд е депилирањето на задникот. Така светнати, мачо-типчињата се шетаа по плажата на Градиште 2 , каде моментно е дневната шема во Охрид. На девојките очигледно не им пречат депилираните мажи, иако дел од нив коментираат дека оние со влакна се сепак по маженствени. Овде го сретнавме и Мики Црнокрак, еден од ретките што не беше депилиран.[/FONT]
:baeh:

Бруно: Мажите ме соблекуваат со поглед

"На премиерата ги поканив Џегер, Клептон и други бивши љубовници на Карла Бруни", рече Бруно на премиерата во Париз
ПАРИЗ (Телеграф) - Комичарот Саша Барон Коен, кој го игра ликот на австрискиот геј моден дизајнер, позираше пред камерите во францускиот главен град, облечен во тесни припиени кожени панталони, налик на традиционалните австриски ледрехозен, и црвенакарирана кошула, во придружба на машки модели облечени слично како него.
Бруно предизвика огромна контроверзност уште за време на снимањето на филмот, а најнова вест е дека за време на снимањето нему и на неговата филмска екипа им се заканувале со пиштол. Барон Коен снимаше на локации на југот на САД со тројца Американци.
Без да знаат дека всушност е местенка, почнале да се лутат поради однесувањето на Бруно во кампот. Кога танцувал наоколу гол, тие се фатиле за пиштоли и ги натерале филмаџиите да го напуштат местото на снимање.
Австрискиот печат веќе е во војна со филмот, медиумите го нарекуваат филмот "досаден", "навредлив" и дека претставува закана за имиџот на земјата пред светот и за нејзиното стопанство.
Постои страв дека на земјата ќе и се случи истото што и на Казахстан, кој сe уште се опоравува од сатирата која беше прикажана во последниот филм на Барон Коен, "Борат: Културолошко учење на Америка за доброто на прекрасната казахстанска нација".
Бруно се најде во весниците и поради ненадејното појавување на доделувањето на Филмските награди на Ем-Ти-Ви, кога му слета во скут на изненадениот рапер Еминем. Раперот бесно ја напушти салата кога Бруно се спушти во публиката впрегнат со јаже од таванот , со ангелски крилја и танга, иако подоцна се покажа дека целата сцена била наместена.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Затоа што кога девојка ти ќе сака да ти лиже мед од гради, да не испадне после да добие гратис и влакна на јазикот. ;)
Обично девојките сакаат да се сексаат со мажи... Мед од другарки може да лижат, додека експериментираат во тинејџерските години :)
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Што бараш да ги депилираш нозете...Ајде на торзото разбирам, ама нозете. Немој!
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Ако има машкост во тебе ке ја издржиш болката колку и да боли, бтв не сум се депилирал до сега и не гледам причина зашто би требало
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Обично девојките сакаат да се сексаат со мажи... Мед од другарки може да лижат, додека експериментираат во тинејџерските години :)
Секој различно си го сфаќа сексот и различни работи го палат. ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стварно дечки, вакво светење + ланец е одбивна комбинација.
Дали сакаш да изгледаш вака? :vozbud:

Депилирано машко кај една од 30тина дали ќе запали само, барем јас досега немам сретнато девојка што сака депилирано машко. Се знае кај се депилира маж, под пазуви само :)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Освен ако не си пливач, или профи-спортист...
Не разбирам каква улога имаат влакната ? Претпоставувам дека има врска со брзината , но тоа им е само изговор.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Шефе немој да си се измамил да се депилираш на нозе.
Не е во прашање јамболија на грб па олкај узбуни да креваш. Слушај сиве шо ти велиме.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Абе ајде женскиве не сакале депилирани машки, затоа сите се палите на Кристијано Роналдо. Море марш таму, девојките се палата на кеш најпрво, потоа на останатите работи, сигурен сум дека на последно место го ставаат тоа дали е депилиран некој на нозете или не.
Иначе, професорката по физичко што ми беше(од времето на Тито што се вика, строга како ниеден друг во школото), првиот час во 1ва година ни рече дека пожелно е машките да се депилираат, сеа вие видете колку тоа нечини.
А разлика од депилирање на гради и нозе?

Дечко, ако си се решил не прашувај многу ствари, најпаметно ти е козметичар.

И да, ставате слики од некои што се прават билдерчиња и се депилираат само ради тоа да светат и плус златни ланичиња, па тоа е одбивно да, али има и нормални што се депилирани(најчесто спортисти)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не разбирам каква улога имаат влакната ? Претпоставувам дека има врска со брзината , но тоа им е само изговор.
А зашо ондак би ставале капи за пливање кога имаат еден сантим коса?

Има и со брзината и со масажата врска и не сакам да помислам колку ги боли кога облакаат од профи купачите и треба да ги натегнуваат на нив а имаат влакна :) И тоа само за натпревари се депилираат xD
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
41
1.колку ќе трае депилацијата со оглед на тоа што сум висок 1.86 ? Само на нозете? Би траело околу половина час-час.
2.Дали боли и колку ?Епа зависи до кожата и колку си издржлив, а ќе боли, тоа сигурно.
3.Дали може влакната после да ти бидат или по прави или по виткани? Би требало да бидат помеки, па и поправи.
4.дали може влакната да станат или по меки или потврди ? Меки бре. Хелоу!!
5.дали може после депилацијата да имам некаде повеќе а некаде помалку влакна! Ма нее!
6.Отприлика за колку време после депилацијата ќе ми пораснат првите влакна ? За едно 4-3 седмици
7.Колку пакетчина ќе ми бидат потребни ? Земи две. :baeh:

Се гледа дека немаш појма од ништо. А да тркнеш до козметички салон, па да те средат асално. Којзнае што ќе напраиш ти.
И за последното прашање, да се намалува бројот на влакната.!
:baeh: (Морав)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ако машкоста се докажуваше со влакната тогаш јас сум најголем маж море, од коса до петици нема бољи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom