Се наградувате ли себеси?

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Секако!
Си купувам куп намирници после положен гаден испит и си готвам фантазерски... Си полнам када со чудесии, масла, купки и дремам слушајќи омилени музики... Си купувам списанија што знам дека после едно читање ќе се фрлат, ама ми е гајле... Парче облека, скапа торта, преценети ќефои...

Особено после добра свирка, утредента одам во мини шопинг и со мали задоволства пловам во хедонизам:pipi:
 
M

MIL

Гостин
Da se nagraduvam najcesto ako zavrsam nekoja rabota ili ako sum sreken i togas si se castam sam si zemam parcinja garderoba vo koj najveke ke uzivam i ke gi nosam i ke me ispolnam do maximum :pipi:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Наградувањето ми е само изговор да потрошам повеќе отколку што е потребно во моментот.Инаку понекогаш се наградувам вистински(матријалното наградување и не ми е баш некој соодветен начин)кога имам време.:pipi:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Повеќе сакам да ги наградувам тие околу мене. Ме исполнува убаво чувство кога ќе видам среќна насмевка на лицата што ми се драги.

Се наградувам себеси најчесто со убави предмети. Често скулптури.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Да, си се частам самата себеси. :pipi:

Еднаш месечно се частам со масажа во некој спа-центар....од таму излегувам....одам купувам некоја ситнурија....облека....или слично (мала работа)....и за крај купувам едно чоколатце Сникерс....и си го јадам накај дома. :)

Не дека сум некој хедонист.....ама влегувам во размислата на постовите погоре....дека тоа е само една причина за да се почувствуваме важни...или да си дадеме некоја мотивација.

И така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom