Сељанка на годината 2008

Еве ги кандидатките за сељанки на годината

  • Мелита Ракичевиќ

    Гласови: 88 24,5%
  • Анета Наковска

    Гласови: 37 10,3%
  • Ноне Неделковска

    Гласови: 45 12,5%
  • Ева Нединковска

    Гласови: 18 5,0%
  • Благица Павлоска

    Гласови: 36 10,0%
  • Соња Левкова

    Гласови: 6 1,7%
  • Лила Филиповска

    Гласови: 44 12,3%
  • Бојана Атанасовска

    Гласови: 10 2,8%
  • Каролина Гочева

    Гласови: 21 5,8%
  • Сузана Ал Сакини

    Гласови: 6 1,7%
  • Сара Леши

    Гласови: 36 10,0%
  • Друга (ќе наведам која)

    Гласови: 12 3,3%

  • Вкупно гласачи
    359
  • Гласањето е завршено на .

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Мелита дефинитивно.Заради нејзе ќе ми го затворат човекот што ги отрул кучињата.Добро си направил тој му сметале потурил отров и ај со здравје:pos2:.Замисли за ваква глупост можи и да лежи затвор.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
После долги размислувања, за сељанка на годината ја прогласувам Мелита, пред се затоа што оваа година беше преокретница за нејзе, да не речам оваа година највеќе се исељачи. На второ место е Анета Наковска, за простотилук и курвештилук ама сепак бар не се праи фенсерка како Мелита, и затоа е нешто понесељанка. :) Третото место го делат надежните сељанки Ева, Бојана и Сања Лефкова. Сите останати земаат пофалници, освен Каролина што не ја сметам за сељанка.

п.с Фалат Мартина, Сузе, Маја Поцевска, Елена Велеска, Јасмина Мукаетова...

п.п.с. Лила е ван конкуренција откако 10 години ин-а-роу беше избрана за сељанка на годината. Она е водителка на манифестацијава :)
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
п.с Фалат Мартина, Сузе, Маја Поцевска, Елена Велеска, Јасмина Мукаетова...
Ако сметате дека друга , која што не е на листата, ја заслужува титулата Сељанка на годината, тогаш одберете го изборот - Друга (ќе наведам која) и потоа напишете која е таа, па после ќе ги сумираме гласовите:helou:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
абе уживај си ти не се тревожи ја си кажав која ми е намбр 1, и си кажав кои се придружнички, само овие така фалат као имиња на ударна страна пошто не секој ќе го чита мојот пост :)
 
C

cige

Гостин
posle ova tepackava nema druga koja bi mozela da i go prevzeme vodstvoto

hoho

kolku samo ona se cuvstvuvase sovremena, abila tolku dolu pod moralot
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
29
Поени од реакции
6
Мелита дефинитивно а тоа по весниците што се појавуваше прошлата недела беше нејзино дело она се јави у весник да пријави(ама друга приказна кажала нормално). Глупачаа!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
сељачана до сељачана незнаеш за кој да гласаш:pipi:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
гласав за анета наковска сељанка во секоја смисла на зборот . лила и мелита шо знам прв збор што ме асоцира на нив е калаштура
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ej kakva samo bruka napravi elena ristevska koga gi citese glasovite od tele voltingot vo makedonija citiram samo taa go kaza na angliski ejjj jasum lankata pretstavnicka od makedonija se sekjavate nina naj nina naj . lelelelele ke go zdrobev toa tv doma nezna po selski muabet od toa ja ima i na ju tube se majtap i praat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom