Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
vaka sea mi treba bilo kakva kniga za tercierna prevencija ili bilo kakva seminarska od oblasta na genetikata ili psihologijata se nadevam deka moze nekoj nekoe knizule ili tekst4e da mi isprati :d
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mi treba seminarska po predmet psihologija na nekoja od dadenite temi: percepcja na drugi lica, govor, emocii, motivacija, uchenje, konlikti i frustracii, kreativnost, nadarenost. ako moze nekoj da mi pomogne neka pishe.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
некој да не има за Карактеристики на Мерсо во романот Странецот ? ама само карактеристики ми требаат за него тоа ми е главен дел ..
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај ако има некој шо праа семинарски по Програмирање ми треба за програмски јазик хитно до среда... или ако има некој нешто готово за некој програмски јазик нешто...
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ми треба опис на природна појава (ветер) по мак. јазик за 6то одделение,ако може помош,или барем само воведен дел,колку да почнам,пишете ако знаете нешто,фала однапред :)
 

the.cute.one :)

Some people eat to live , i live to eat <3
Член од
15 септември 2011
Мислења
56
Поени од реакции
14
Ако може една услуга , доколку некој има состав за класицизам ИЛИ за Молиер со неговот дело Тартиф ве молам пратете ПП брзо !!
Благодарам однапред форумџии :)))
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
ЦЦЦ шо го тупите за состави за пејсаж, Ромео и Јулија и слични тематики за кои скоро све има по интернетов и по книги прочитајте некоја критика на истата книга од друг автор или едноставно изгуглајте. Има далеку посериозни работи од состав за пејсаж.
--- надополнето: 13 декември 2011 во 15:20 ---
Нешо на овие теми? (вовед во право)

1. Начини на кој начелото владеење на правото се сфаќа во другите правно-политички традиции (Европа, САД)
2. Психолошки аспекти на настанок на државата
3. Облик на државно уредување во Босна и Херцеговина
 

vakemk

vakemk
Член од
18 февруари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
3
Дали некој може да ми прати во ПП некоја семинарска по ИНФОРМАТИКА по што било тема, затоа што планирам да правам проеткна информатика а незнам што тема да земам и незнам како треба да изгледа проектот.Бгагодарам однапред!!
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Дечки да не Ви се наога семинарска по Право на интелектуална сопственост случајно (авторско право) ?
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Nekoj da ne ima materijali za Mrezni Eksternalii
--- надополнето: 15 декември 2011 во 14:17 ---
Некој да не има материјали за Мрежни Екстерналии и ако множе некој да ми прати било каква семинарска по економија само колку да го видам концептот на креирање
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некој да има инфо/проект или слично на теам - Големата депресија 1929-1933 во Германија. Ама потребни ми се информации стриктно за Германија, не општо. Благодарам
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми прати во ПП некоја семинарска по ИНФОРМАТИКА по што било тема, затоа што планирам да правам проеткна информатика а незнам што тема да земам и незнам како треба да изгледа проектот.Бгагодарам однапред!!
имам ако сакаш за гоогле семинарска позз
--- надополнето: 17 декември 2011 во 14:31 ---
здраво на сите ми треба сотав мал незнам нешто ко текст за семејно насилство ама сакам да е убав мн дали го бива некој за пишување поззз
 

vakemk

vakemk
Член од
18 февруари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
3
имам ако сакаш за гоогле семинарска позз
--- надополнето: 17 декември 2011 во 14:31 ---
здраво на сите ми треба сотав мал незнам нешто ко текст за семејно насилство ама сакам да е убав мн дали го бива некој за пишување поззз
Фала ти, се снајдов најдов :))
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми прати ако има опис на ликови од Шагринска кожа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom