Секс...

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Јас не сакам на отворено секс, многу комарци годинава.
А кога те однесов на Водно, не се побуни.
Автоматски споено мислење:

Siguren si deka se sramat?
Nikogas porano nemalo pogolema shansa da naletas na cicka ili penis u sandache, prosledena so seksi fantaziranja.
Се срамат, особено кога станува збор за стимулација на простата преку анален отвор. Ова е дрфинитивно табу и многу мажи сметаат дека е геј ствар и одбиваат да го прават тоа со партнерКА.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
А кога те однесов на Водно, не се побуни.
Автоматски споено мислење:


Се срамат, особено кога станува збор за стимулација на простата преку анален отвор. Ова е дрфинитивно табу и многу мажи сметаат дека е геј ствар и одбиваат да го прават тоа со партнерКА.
Тебе неможам да ти речам не.. :oops:
Кога си ти у прашање и два прста може :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2020
Мислења
21
Поени од реакции
2
rob za maski i zenski

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Се срамат, особено кога станува збор за стимулација на простата преку анален отвор. Ова е дрфинитивно табу и многу мажи сметаат дека е геј ствар и одбиваат да го прават тоа со партнерКА.
Абе се срамат :LOL:
Поголема глупост од оваа нема, и нормално дека ќе го сметаат саглам луѓе за геј ствар.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.984
Абе се срамат :LOL:
Поголема глупост од оваа нема, и нормално дека ќе го сметаат саглам луѓе за геј ствар.
Види, луѓето прават разни ствари со партнерот. Тоа е лепеза на договорни ствари кои може да идат у крајности.
Сите сме различни луѓе и секој си има turn-off-ови и turn-on-ови.
И добро е штом сме различни.

Е сега, на сите тие активности у сексот, да земеш да им лепиш етикети (сексуално ориентациони или било какви), т.е. да почнеш да ги ставаш у фиоки, е наивно и непрецизно, поттиснувачки и ограничено.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Види, луѓето прават разни ствари со партнерот. Тоа е лепеза на договорни ствари кои може да идат у крајности.
Сите сме различни луѓе и секој си има turn-off-ови и turn-on-ови.
И добро е штом сме различни.

Е сега, на сите тие активности у сексот, да земеш да им лепиш етикети (сексуално ориентациони или било какви), т.е. да почнеш да ги ставаш у фиоки, е наивно и непрецизно, поттиснувачки и ограничено.
Какви црни фиоки....не викам дека нема такви што сакаат на мењач да седнат. Уствари ги охрабрувам да прават што сакаат немам проблем со тоа.
Може не сум свесен за желбите и фетишите на другите, ама колку што сум во комуникација со луѓе не сум сретнал нешто вакво. Од таму ги класифицирам како глупост. На исто рамниште како некој да сака да се бања у мочка на партнерката на пример, или незнам страп-он....и сл.

Мора да се дефинираат работите со цел да се воспитуваат младите по некои стандарди, каде дефинитивно пробува некој да ги извитопери работите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.984
Какви црни фиоки....не викам дека нема такви што сакаат на мењач да седнат. Уствари ги охрабрувам да прават што сакаат немам проблем со тоа.
Може не сум свесен за желбите и фетишите на другите, ама колку што сум во комуникација со луѓе не сум сретнал нешто вакво. Од таму ги класифицирам како глупост. На исто рамниште како некој да сака да се бања у мочка на партнерката на пример, или незнам страп-он....и сл.

Мора да се дефинираат работите со цел да се воспитуваат младите по некои стандарди, каде дефинитивно пробува некој да ги извитопери работите.
а sex toys дозволуваш
или геј ти е и тоа?
а хентаи може да глеаме со партнерката или и тоа е нешто срање?

Нема геј-не-геј, нема демократија и ограничувања во сексот. Исто како и во уметноста.
Се додека е договорно и никого не повредуваш (барем не без дозвола), тогаш е океј.

Ако некои двајца се бањаат у мочка и си пикаат прсти, нетијазнам каде, зашто тоа да наидува на осуда кај останатите кои нешто друго ги пали?
Ја некои ствари, не би ги праел. Не дека сметам оти се геј или не-геј, него затоа што не ми се фетиш.
А можеби заради партнерката и би правел нешто, зависи колку неа и е битно тоа.
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
а sex toys дозволуваш
или геј ти е и тоа?

Нема геј-не-геј, нема демократија и ограничувања во сексот. Исто како и во уметноста.
Се додека е договорно и никого не повредуваш (барем не без дозвола), тогаш е океј.
У шупак да тураш предмети геј ли е за тебе?
Не сум јас за ограничувања, туку разговараме што е ок а што не. Односно се што би препорачал на своите деца.

Ок ли е да ебеш некоја ротвајлерка, или ќерка ти да се ебе со далматинец додека му го пуши на дечкото?
Немам намера да те навредам со муабетов, сакам само да потенцирам нешто преку екстремни случаи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.984
Ок ли е да ебеш некоја ротвајлерка, или ќерка ти да се ебе со далматинец додека му го пуши на дечкото?
Немам намера да те навредам со муабетов, сакам само да потенцирам нешто преку екстремни случаи.
Ќерка ми, ќерка ти, жена ти, жена ми... све се тоа возрасни луѓе, со свои желби, идеи, барања...
(тука кога збориш за ќерка ми, прејудицираш ваљда дека е полнолетна со 25+ и сексуално зрела)

Кажав погоре, отприлика кои се ограничувањата во сексот.
Ако во твојов опис, некој некого повредува или прави некому нешто без негово сакање, тогаш не би дозволил.
Ако гледам дека ќерка ми со тоа што го прави, дека си прави штета на некој начин (во моментов или во иднина), би ја посоветувал отворено и искрено. Но, нејзината одлука ќе морам да ја почитувам.
Да повторам, тука збориме за лица кои се 25+ и се сексуално зрели. Под сексуално зрели, не мислам само на физички, туку и ментално.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
У шупак да тураш предмети геј ли е за тебе?
Не сум јас за ограничувања, туку разговараме што е ок а што не. Односно се што би препорачал на своите деца.

Ок ли е да ебеш некоја ротвајлерка, или ќерка ти да се ебе со далматинец додека му го пуши на дечкото?
Немам намера да те навредам со муабетов, сакам само да потенцирам нешто преку екстремни случаи.
Тоа се веќе екстреми, бестиалити, оние што се врзуваат со јажина незнам како се викаат, тоа е веќе премногу за многу луѓе.

Ама прст во гз, foot фетиш, стјуардеса фетиш и незнам што, кој сака оти да не.

Побогу, во Македонијава уште владее размислување дека ако жената стенкала за време на секс била курва.:pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.984
Побогу, во Македонијава уште владее размислување дека ако жената стенкала за време на секс била курва.:pos:
ваљда не е тоа така ни у најутепаните кругови
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ќерка ми, ќерка ти, жена ти, жена ми... све се тоа возрасни луѓе, со свои желби, идеи, барања...
(тука кога збориш за ќерка ми, прејудицираш ваљда дека е полнолетна со 25+ и сексуално зрела)

Кажав погоре, отприлика кои се ограничувањата во сексот.
Ако во твојов опис, некој некого повредува или прави некому нешто без негово сакање, тогаш не би дозволил.
Ако гледам дека ќерка ми со тоа што го прави, дека си прави штета на некој начин (во моментов или во иднина), би ја посоветувал отворено и искрено. Но, нејзината одлука ќе морам да ја почитувам.
Да повторам, тука збориме за лица кои се 25+ и се сексуално зрели. Под сексуално зрели, не мислам само на физички, туку и ментално.
А ако има 22 или 20 ќерка ти и истите работи ги прави?
Отидовме далеку...небитно, за прст у чмар беше муабетот :D
Автоматски споено мислење:

Тоа се веќе екстреми, бестиалити, оние што се врзуваат со јажина незнам како се викаат, тоа е веќе премногу за многу луѓе.

Ама прст во гз, foot фетиш, стјуардеса фетиш и незнам што, кој сака оти да не.

Побогу, во Македонијава уште владее размислување дека ако жената стенкала за време на секс била курва.:pos:
Ако има екстреми има и граница...тоа ми е муабетот. Ова со прст у чмар човек со здрав памет не го прави у принцип. Иако е негде на граница :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Тоа се веќе екстреми, бестиалити, оние што се врзуваат со јажина незнам како се викаат, тоа е веќе премногу за многу луѓе.

Ама прст во гз, foot фетиш, стјуардеса фетиш и незнам што, кој сака оти да не.

Побогу, во Македонијава уште владее размислување дека ако жената стенкала за време на секс била курва.:pos:
Greska si duso:neetaka:
Makedonskite mazi misllat deka se dobri ebaci ako zenskata pod niv stenka za vreme na seks:toe:
...a za kurva deka bila, prv pat slusam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom