Секс...

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Кои се тие ствари? Кажи ни лорду кога веќе ги спомна.
Да, да, кога веќе ги спомнав редно е да ви ги кажам за да дознаете и вие каков може сексуалниот живот да биде.

Сега, се враќам одма, почекај тука, не бегај, ќе ти кажам све ко ќе се вратам. Земи ливче и молив.

(ќе видиш какви све ствари можеш да праиш наместо да само да го буташ сегде кај што има дупка)
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки имам едно прашање до вас...мојот партнер за време на секс побара од мене да му пикнам прст во газот и тоа малце ме загрижува.Дали некој од вас доживеал вакво нешто ве молам за совет.
Значи, види си, ако ти е turn-off тоа, треба отворено да му кажеш. Нема логика у секс да праите нешто, што на еден од учесниците му е turn-off. А ако не ти е turn-off, тогаш do it, штом ти бара.

Ако ти е turn-off, а на него ептен му е битно (сите сме различни), види што ќе праиш. Затоа што сексуалните флагрантни неусогласености може да се префрлат и да предизвикаат проблеми и на другите нивоа на односи. Не чини у секс да не се слагате.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
@CoolIris Ти пријателке, дали уживаш да брцкаш прсте во газето на твојот секлсуален партнер? И дали му годи нему како што му годи на Лордот Берик? :rolleyes:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
@CoolIris Ти пријателке, дали уживаш да брцкаш прсте во газето на твојот секлсуален партнер? И дали му годи нему како што му годи на Лордот Берик? :rolleyes:
Не реков нигде дека ми годи. Ниту дека ме пали.

Проблемот не лежи во неможноста да кажам дека не ми годи или дека не ме пали. Проблемот лежи во тоа што не сум некако расположен тука да кажувам што ми годи, а што не. Сексот е приватна работа, у која никој не треба да ти кажува што треба, а што не да правиш (секако со законски и други задршки, кои ги спомнав).
Нема за ништо у сексот, тука да кажувам дали ми годи или не. Но, тоа не ме спречува да дискутирам за тие работи. Без инфантилна психотичност како да зборам за којзнае што.

А ти ако сакаш може да си играме ја и ти на форумов, игри со зборови кои не сме ги кажале, адхоминеми и слично.
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Според мене далеку пострашно е да го буташ сегде кај што има дупка, неголи да и дозволиш на неа да ти стави прст таму.
Зборувавме за сите дупки на една жена, ти ги помеша брзините. Баби и жаби измеша....нема врска.
Верувам дека и цела рака е ок според тебе, ако е ствар на договор. Па да, ако е ствар на договор....ама овде дискутираме дали е ок општо онака. Претпоставувам дека ако си мутав ок е.
 
C

CoolIris

Гостин
@CoolIris Ти пријателке, дали уживаш да брцкаш прсте во газето на твојот секлсуален партнер? И дали му годи нему како што му годи на Лордот Берик? :rolleyes:
Пријателе, јас сакам да си купам нова палета сенки. Каква ми препорачуваш? :rolleyes:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Зборувавме за сите дупки на една жена, ти ги помеша брзините. Баби и жаби измеша....нема врска.
Верувам дека и цела рака е ок според тебе, ако е ствар на договор. Па да, ако е ствар на договор....ама овде дискутираме дали е ок општо онака. Претпоставувам дека ако си мутав ок е.
Цела рака е скроз океј ако и двајцата го сакаат тоа.
Сеа ај ретардон нека се избаци со тоа како ја сум сакал цела рака да ми ставаат...

Аман, до толку ли сте бре утепани?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Цела рака е скроз океј ако и двајцата го сакаат тоа.
Сеа ај ретардон нека се избаци со тоа како ја сум сакал цела рака да ми ставаат...

Аман, до толку ли сте бре утепани?
Цела рака е скроз океј ако и двајцата го сакаат тоа.
Сеа ај ретардон нека се избаци со тоа како ја сум сакал цела рака да ми ставаат...

Аман, до толку ли сте бре утепани?
Што не дозволувам некој курташак да си игра сум утепан(y)....доволно е до тука, ок е бутајте и дилда у чмар.
Автоматски споено мислење:

Од еднаш може не, ама од два пати и јаче е проблем.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Што не дозволувам некој курташак да си игра сум утепан(y)....доволно е до тука, ок е бутајте и дилда у чмар.
Утепан си
и тоа скроз

Затоа што - дали некој си бута бандера у гз, не е твоја работа и не е на тебе да судиш. Негова работа е.

Али да покажуваш згрозеност од фетиши, а од друга страна да викаш - Ја би го бутал у све што има дупка, е логика на ниво на Суљо од Јаја Паша, кој викаше за еден: - Ke go ebam u gz, ke go napraam peder mamu mu ebem pedersko.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Утепан си
и тоа скроз

Затоа што - дали некој си бута бандера у гз, не е твоја работа и не е на тебе да судиш. Негова работа е.

Али да покажуваш згрозеност од фетиши, а од друга страна да викаш - Ја би го бутал у све што има дупка, е логика на ниво на Суљо од Јаја Паша, кој викаше за еден: - Ke go ebam u gz, ke go napraam peder mamu mu ebem pedersko.
Хахахаах не се нервирај, муабетот е цело време дали е ок. Не дали некој ако бута бандера у гз мене ме заболе и дали ќе го осудувам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Хахахаах не се нервирај, муабетот е цело време дали е ок. Не дали некој ако бута бандера у гз мене ме заболе и дали ќе го осудувам.
па тоа е мање више
ако не му е него ОК, нема да бута ваљда
 
Член од
15 април 2019
Мислења
234
Поени од реакции
810

Пошто гледам многу шејмање едни со други за Х работи, се јавувам само да го оставам ресурс за психолошко-сексуална едукација (видеото е за како траумите доведуваат до сексуални фетиши). Секој фетиш има зад себе многу поинаква приказна отколку што повеќето мислат. Пожелно е да покажеме разбирање едни за други наместо да ја зголемуваме меѓусебната траума.
Не постои општо и објективно дали е нешто океј или не. Постои само субјективно: мене ми пречи ова, мене не ми значи ова, мене ми се допаѓа ова и се на тој континуум. Има многу мудрост и во нештата кои длабоко ни пречат - пожелно е и тие да се истражат. Секое добро дечки.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Можда не педер али бисексуалец сигурно е некој што сака да бута прсти у анал а не гледам што е проблемот да бидеш бисексуалец.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Можда не педер али бисексуалец сигурно е некој што сака да бута прсти у анал а не гледам што е проблемот да бидеш бисексуалец.
Денес не е проблем да бидеш ништо.
Мада, ја мислам дека бисексуалец би бил, ако би сакал тоа и маж да му го праи.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не реков нигде дека ми годи. Ниту дека ме пали.

Проблемот не лежи во неможноста да кажам дека не ми годи или дека не ме пали. Проблемот лежи во тоа што не сум некако расположен тука да кажувам што ми годи, а што не. Сексот е приватна работа, у која никој не треба да ти кажува што треба, а што не да правиш (секако со законски и други задршки, кои ги спомнав).
Нема за ништо у сексот, тука да кажувам дали ми годи или не. Но, тоа не ме спречува да дискутирам за тие работи. Без инфантилна психотичност како да зборам за којзнае што.

А ти ако сакаш може да си играме ја и ти на форумов, игри со зборови кои не сме ги кажале, адхоминеми и слично.
Хајде буразеру, немој сада тата мата. Јасно се види за марса да ти то годи.

Цела рака е скроз океј ако и двајцата го сакаат тоа.
Сеа ај ретардон нека се избаци со тоа како ја сум сакал цела рака да ми ставаат...

Аман, до толку ли сте бре утепани?
Претпостављам да она не жели јошувјек да ти гурне руку.
па тоа е мање више
ако не му е него ОК, нема да бута ваљда
Битно на тебе ти е ОК.
Денес не е проблем да бидеш ништо.
Мада, ја мислам дека бисексуалец би бил, ако би сакал тоа и маж да му го праи.
Коначно је буразер Берик изашао из шкафа. Вјероватно сада лебди од осјечаја лакоче у души.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom