Секс како услов за вработување?

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
StenmarC напиша:
Еи не спомна и за процентот на погрешни броеви кои се вртат кога се праат тие анкети :icon_lol:

OBDN дали ебењето со богат човек (да не речам идењето и мажењето) не е со цел да се напредува во животот, или кариерата? И сега ти ќе ми кажеш дека не познаваш вакви?
Пази, секс како услов за вработување, ретко која цура би го прифатила, али за напредок во „кариерата“ веруј многу повеќе би го направиле тоа:icon_cool
A kaj rekov jas deka toa ne e slucaj? Brej Berlinski da ti go staam ke go turnes, ili ne citash ili neznam shto e... steker - alo - molim - pali!!!
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
OBDN напиша:
A kaj rekov jas deka toa ne e slucaj? Brej Berlinski da ti go staam ke go turnes, ili ne citash ili neznam shto e... steker - alo - molim - pali!!!
Ти рече дека не познаваш такви луѓе, а јас само ти набројав што се подразбира под такви луѓе :icon_cool
бај д веј ... Берлински? Па одамна е бутнат. Дај нешто што не е срушено (немој Кинески - не сум до толку) :icon_lol:

иначе у меѓувреме јас ќе си се цитирам пак оти сум си голем нарцис :icon_lol:

StenmarC напиша:
Инаку еве уште од сега можам да предвидам што ќе пишуваат жените на форумов - ЈАС? НИКОГАШ? РАБОТАТА И ЗАДОВОЛСТВОТО НЕ ГИ МЕШАМ? џиги-миги ... истата ситуација кога дискутиравме на тема „Зошто девојките сакаат богати типци, или се летаат по пари?“. Таму соодносот на оние кои не се по парите беше накај 90%, наспроти оние кои срамежливо или ич не рекоа дека сакаат пари. Во реалноста соодносот е друг :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
StenmarC напиша:
Ти рече дека не познаваш такви луѓе, а јас само ти набројав што се подразбира под такви луѓе :icon_cool
бај д веј ... Берлински? Па одамна е бутнат. Дај нешто што не е срушено (немој Кинески - не сум до толку) :icon_lol:

иначе у меѓувреме јас ќе си се цитирам пак оти сум си голем нарцис :icon_lol:
Ne poznavam ne e ednakvo na gi nema.
Ne se tolkavi brojkite ne e ednakvo na gi nema.
Soodnosot mazi zeni ne e takov ko shto go pokazuvash ne e ednakvo na gi nema.
Ne e taka u praksa ne e ednakvo na gi nema.
Ne e taka ne ednakvo na jas sum takva
Ne sum takva ne e ednakvo na drugite ne se takvi...
itn itn

Kineski ne e dovolen za gi ima...

I am still amused :cheeky1:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
OBDN напиша:
Ne poznavam ne e ednakvo na gi nema.
Ne se tolkavi brojkite ne e ednakvo na gi nema.
Soodnosot mazi zeni ne e takov ko shto go pokazuvash ne e ednakvo na gi nema.
Ne e taka u praksa ne e ednakvo na gi nema.
Ne e taka ne ednakvo na jas sum takva
Ne sum takva ne e ednakvo na drugite ne se takvi...
itn itn

Kineski ne e dovolen za gi ima...

I am still amused :cheeky1:
Ајдееееее каде ја отера. Предлагам да почнеш да правиш пресметки и да ја провериш веродостојноста на процентите кои сум ги изнесол погоре :icon_lol:
Битна ми беше поентата - таа не се наоѓа во ситниците
Овие неравенства погоре се ептен фило“с“офски :icon_lol:
бај д веј никаде не реков дека си ти таква
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
StenmarC напиша:
Ајдееееее каде ја отера. Предлагам да почнеш да правиш пресметки и да ја провериш веродостојноста на процентите кои сум ги изнесол погоре :icon_lol:
Битна ми беше поентата - таа не се наоѓа во ситниците
Овие неравенства погоре се ептен фило“с“офски :icon_lol:
бај д веј никаде не реков дека си ти таква
BTW, jas ja doterav? Dan ja utna ti na start mojata poenta so analizata na tvoite brojki slucajno?
Ama nema veza... zajebi.
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
Bozhe sachuvaj. Nikogash!!! Pa neznam i za kakva rabota da stanuva zbor. Fino lepo ke mu kazham "Odjebi manijaku" a mozhebi i ke go pushtam mazh mi da go precheka vo nekoe temno sokache! Ustvari ne mozhebi, tuku sigurno! :sakas_ust
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Coldheart напиша:
Bozhe sachuvaj. Nikogash!!! Pa neznam i za kakva rabota da stanuva zbor. Fino lepo ke mu kazham "Odjebi manijaku" a mozhebi i ke go pushtam mazh mi da go precheka vo nekoe temno sokache! Ustvari ne mozhebi, tuku sigurno! :sakas_ust
Добро, а да речеме дека не си мажена, не си ниту во врска со некого - а сепак имаш некои симпатии кон работодавачот.
Не би рекла „па што ако, и онака ми се допаѓа“?
 
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Misirkov напиша:
Sekogas sum spremen na takov cekor! Posebno ako e od isklucitelen interes za drzavata/nacijata! ;-)

многу добра фора е да фатиш некоја чиновничка од некое друго минстерство во друга држава, со која сте се запознале на некој самит. Не само што ќе ви биде вас супер туку после тоа и народите на тие земји ќе бидат многу поблиски. Секогаш сум посакувал едно таков искуство.

Инаку на работа јас не сакам ни да се спријателувам со колешките а камоли нешто повеќе, многу е лошо да се зближуваш со луѓе со кои те сврзува единствено работата.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Добро, а да речеме дека не си мажена, не си ниту во врска со некого - а сепак имаш некои симпатии кон работодавачот.
Не би рекла „па што ако, и онака ми се допаѓа“?
А после тоа одма да се праша "тука ќе работам додека му се дига на мене?" :raz: :icon_lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
И што? Барем ќе си добиеш плата за еден месец минимум + секс.

Јас би прифатил! :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
И што? Барем ќе си добиеш плата за еден месец минимум + секс.

Јас би прифатил! :)
Ако е добра работата ќе треба труд на две места истовремено уф ... али океј е, ме премисли сега ... би прифатила и јас ама да ми се погоди некој работодавец како Оливиер Мартинез. :icon_roll :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
bojan81 напиша:
Инаку на работа јас не сакам ни да се спријателувам со колешките а камоли нешто повеќе, многу е лошо да се зближуваш со луѓе со кои те сврзува единствено работата.
Остај сега колешките, тука се зборува за газдарица.

Абе јас планирам да си работам за себе, па да треба работниците кај мене да идат за повисоко место:pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Форчн, има еден таков филм ... шефицава (не е директорка ама над него е секако) ќе го принудува на секс типов и за малце ќе го силува. Ми паднаа некои идеи тогаш, колку е уствари убаво да имаш власт над некого ... мх, мх, мх:pos: :pos: :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
:pos: :pos: :pos:
e! e! e! тоа ми е муабетов! абе не морам да силувам никого, сами да викаат "силувај ме", така е поинтересно:pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Еве веќе замислив ситуација ... јас вака како директорка давам оглас за работа, (исклучиво машки секако) и цаак огромна редица кај мене, па еден по еден ги примам и онака сите желни за работа ми се лижат ова она ... па кој ми фати око му закажувам нахнадна средба некаде на потивко место во интерес на бизнисот нели? И така, па кој ќе се покаже најискусен т.е. со најдолго c.v. го земам за стално ... :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom