Сексуално преносливи болести (СПБ)

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Znae li nekoj so sto se leci genetalen herpes:aciklovir mast ili acikovir apcinja
Ако е генитален херпес во прашање, тогаш на здравје бричење.
Се надевам само дека не е тоа, погоре гледам дека пред некој ден си прашал за некои брунчиња и како ти е срам да одиш на доктор. Со твоите години 16 години и тоа што прашуваш за терапија на форум, претпоставувам дека се работи за себе-дијагноза. Утре да си се нацртал на доктор уште пред да се појави првиот пензионер. На форумов никој не може да ти помогне. Книшката под рака и кај екимот стискај квака.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Не го плашете. И да е, не е страшно. Со појачан имунитет и внимавање понатаму, можно е со години да нема симптоми.
 

Zmicev

The King of Kings
Член од
26 ноември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
0
Vi blagodaram, kako sto gledam mora da odam na lekar, zdravje e vo prasanje
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Не го плашете. И да е, не е страшно. Со појачан имунитет и внимавање понатаму, можно е со години да нема симптоми.
Прашувам чисто од љубопитност, колку да го утврдиме нивото на "нестрашење". :)
Замисли пред твои очи се соблече угул гола Моника Белучи и ти каже: Плавооко, те посакувам страсно, земи ме на сите можни начини. Но, притоа, исто така замисли да ти каже и дека има генитален херпес.
Што би направил?

П.С. И не, немаш гумичка при рака. :)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Прашувам чисто од љубопитност, колку да го утврдиме нивото на "нестрашење". :)
Замисли пред твои очи се соблече угул гола Моника Белучи и ти каже: Плавооко, те посакувам страсно, земи ме на сите можни начини. Но, притоа, исто така замисли да ти каже и дека има генитален херпес.
Што би направил?

П.С. И не, немаш гумичка при рака. :)
Не си фееееееееееееееееер :place: Да напишеше Анџелина, ќе ти речев баш ми е гајле :cool:
Шала на страна, скоро секој има некаков херпес во себе. Јак организам одлично се справува со таква инфекција. Не викам дека нема да има симптоми, напротив. Ама нема да биде и којзнае што. Вирус не се лекува, само се ублажуваат последиците од неговото присуство. Кај генитален херпес важно е присуството на витамин Ц во организмот (и другите нормално) и ХИГИЕНА! Џабе ќе се шлапа некој со креми, масти, лосиони...ако не помине вода преку тоа. Е, да и камилица помага ;)
 
Член од
1 април 2012
Мислења
43
Поени од реакции
43
Имав секс без кондом со девојка што ја познавав само два дена. Подоцна дознав дека користела некакви дроги и имала голем број сексуални партнери. Можно ли е да имам закачено нешто? Заразен сум нели? Да, знам дека сум ама нема да правам тест за да не го потврдам тоа. Што мислите, може ли некој да ми помогне?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имав секс без кондом со девојка што ја познавав само два дена. Подоцна дознав дека користела некакви дроги и имала голем број сексуални партнери. Можно ли е да имам закачено нешто? Заразен сум нели? Да, знам дека сум ама нема да правам тест за да не го потврдам тоа. Што мислите, може ли некој да ми помогне?
е наздравје нека ти е. Оди одма на инфективно и прави тест, нека те стават по лекарства, кај потенцијален болен од СПБ уште викаш нема да правиш тест. Ај ако не да гледаме на гравчиња како да ти помогнеме.

Шансите да имаш гонореа, кламидија, се 90 посто чим таа шврљала, моли се да не е нешто друго.
 
Член од
1 април 2012
Мислења
43
Поени од реакции
43
Дај Боже да не сум заразен ама ако сум ќе лажам дома дека имам рак барем срамот да го прикријам. Колку сум претпазлив во животот за се како можев тука да се зезнам. Дај Боже да не е ништо. Ми е страв тест да правам, подобро да не знаам.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Дај Боже да не сум заразен ама ако сум ќе лажам дома дека имам рак барем срамот да го прикријам. Колку сум претпазлив во животот за се како можев тука да се зезнам. Дај Боже да не е ништо. Ми е страв тест да правам, подобро да не знаам.
Дали си ти нормален ?
Дечко не се заебавај, кажи ја вистината
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дај Боже да не сум заразен ама ако сум ќе лажам дома дека имам рак барем срамот да го прикријам. Колку сум претпазлив во животот за се како можев тука да се зезнам. Дај Боже да не е ништо. Ми е страв тест да правам, подобро да не знаам.
рак ќе кажел дека има, бе некој болен од рак да те чита ќе ти влезе преку монитор. Дај собери се малце и биди маж.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Дај Боже да не сум заразен ама ако сум ќе лажам дома дека имам рак барем срамот да го прикријам. Колку сум претпазлив во животот за се како можев тука да се зезнам. Дај Боже да не е ништо. Ми е страв тест да правам, подобро да не знаам.
Оди во некој од младинските центри на Хера, Сакам да знам, мислам дека се викаа. Тестирањето таму е анонимно и мислам дека е бесплатно ама не сум сто посто сигурна. Еден се наоѓа наспроти влезот на Државна болница. Прогуглај ќе најдеш информации за нив.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Во Швајцарија сум. Како се прави тестирањето? Каде точно да се обратам немам појма??
Ќе си се обратиш во болница друже. Таму ќе ти кажат како се прави тестирањето. Влези во некоја поголема, каде што не те знаат и ќе си прашаш на информации каде да те упатат за тестирање на сексуално преносливи болести. И да одиш, нема што да ти биде срам. Друг пат памет у глава и кондоми при рака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom