Сексуално преносливи болести (СПБ)

Член од
3 март 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Во зависност од тоа дали користиш заштита при секс или сте со контрацептив со партнерката(најубаво оти кондомите го кршат филингот) па и во зависност од состојбата на имунитетот варира таа микро флора и фауна кај половите органи најчесто после секс без кондом) се појавуваат едни кругчиња спцифични но потоа исчезнуваат, а кајтебе ако е налик брунчињата на лице барем додека да отидеш на доктор секојдневно миј се, сапун секако оти така најефикасно на локално ниво ќе расчистиш со фунги, стрептококи и сл а потоа ...лично верувам за 3-4 дена ќе ти помине но сепак отиди на лекар!!

Исто така важно е и дали болката е на притисок(допир) па на промена топло/ладно и сл.
fala na odgovorot.. sepak bev na lekar normalno i mi reche deka ne e nisto strasno da odrzuvam pojke higiena , da go odmivam so kamilica.. isto taka kako so prasa, bolkata e na pritisok(dopir).. ama najloso e sho ednoto takvo imam odma na kozata sho ja zatvora glavata i koga ke mokram me przi.. taka da treba da se odmivam ili prelivam so kamilica poslem sekoe mokrenje a toa e navistina naporno :/
 
Член од
3 март 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
znaci kako so mi reche i lekaro so kamilica migo , i pojke higiena, praev se i mi reche na pregled da pojdam ako ima nesto poseriozno no pojke se prosiri i se pojavija drugi crveni tocki :/ nemozam pojke da izdrzam se nerviram , sho velat ko ke e za zdravje , najlosho e taka da nemam stram i videtegi slikite pa kazete sho mislite deka e ..
постот е едитиран
(odzumirajte uspat) :/
 
Последно уредено од модератор:

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.804
znaci kako so mi reche i lekaro so kamilica migo , i pojke higiena, praev se i mi reche na pregled da pojdam ako ima nesto poseriozno no pojke se prosiri i se pojavija drugi crveni tocki :/ nemozam pojke da izdrzam se nerviram , sho velat ko ke e za zdravje , najlosho e taka da nemam stram i videtegi slikite pa kazete sho mislite deka e ..
(odzumirajte uspat) :/
Дечко ај мрш на лекар! Чим немаш срам слики да ставаш овде, ќе немаш срам и на лекарот да му кажеш и покажеш што ти е. Друг пат мисли со горната глава пред да ја пикнеш некаде долната!
 
Последно уредено од модератор:

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Бооо? То ранички се? Личи на херпес, не знам кој доктор те лечел, ама или е кандида по описот со точкиците или е херпес 2, како и да е уролог, брис од гланс и памет у глава.
 
Член од
3 март 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
jas bev da na lekar mi rece nemas nisto oti mnogu mala mi beshe ranata togas, ama sega se prosiri :S i sega odam uste ednas na lekar od ponedelnik .. a i so da e kako so velite kandida ili herpes 2, nesto opasno e , se leci ili ??
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
jas bev da na lekar mi rece nemas nisto oti mnogu mala mi beshe ranata togas, ama sega se prosiri :S i sega odam uste ednas na lekar od ponedelnik .. a i so da e kako so velite kandida ili herpes 2, nesto opasno e , se leci ili ??
Mислиш кандидијаза за воа кандида што си пишал?
 
B

Bafra

Гостин
1. со Сода бикарбона редовно мијте си половиот орган

2. Ако имате можност со Сребрена Вода уште подобро
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
jas bev da na lekar mi rece nemas nisto oti mnogu mala mi beshe ranata togas, ama sega se prosiri :S i sega odam uste ednas na lekar od ponedelnik .. a i so da e kako so velite kandida ili herpes 2, nesto opasno e , se leci ili ??
земи си таблети ацикловир за херпес 5 пати дневно по 200гр, ако е кандида локално мачкај нистатин ништо опасно.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.804
1. со Сода бикарбона редовно мијте си половиот орган

2. Ако имате можност со Сребрена Вода уште подобро
Како бе содабикарбона? Тоа нема да те "изгори"?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Како бе содабикарбона? Тоа нема да те "изгори"?
Не, сода бикарбона се користи за промивање кај габични инфекции.
3 пати дневно се мие половиот орган, една лажичка сода во 250ml вода.
Ама покрај ова, Микорил или било која крема за габи е добро да се има, така да рецепт од матичен.
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Имам едно прашање.. пред неколку месеци приметив дека доле во вагиналниот дел, околу вагината и на препоните ми се појавија кафени дамки со различна големина.. веќе неколку месеци ги имам и како се повеќе да ги има.. кога се мијам во тој дел, избледуваат помалку, но по неколку дена пак имаат некоја појака темно кафеава боја.. од што би можело да биде тоа дали знае некој?
инаку имам постојан партнер и секогаш користиме заштита.. дамкиве ги има и кога со месеци не сум имала односи.. еве една слична слика на интернет што ја најдов..
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
За херпес тип 2 пожелно е да користите Tamiflu. Но не знам колку ги препишуваат лекарите и дали ги има во аптеките, јас најдов во брза помош во Куманово и ми помина целосно.
 
Член од
18 август 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам едно прашање ако може некој да ми помогне и знае што е ова (сликата не е одмене ја најдов на интернет)
http://03uro.ru/sites/default/files/imagecache/800x600/SDC12877_0.JPG

Векје 2-3 дена имам бели точки на главата и кожичката и ме чеша многу,и многу повќе се одколку на сликата

Ве молам некој да ми каже што да направам

Благодарам однапред
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
Имам едно прашање ако може некој да ми помогне и знае што е ова (сликата не е одмене ја најдов на интернет)
http://03uro.ru/sites/default/files/imagecache/800x600/SDC12877_0.JPG

Векје 2-3 дена имам бели точки на главата и кожичката и ме чеша многу,и многу повќе се одколку на сликата

Ве молам некој да ми каже што да направам

Благодарам однапред
moras sunet dase naprais....sto ida probas drugo nema efekt ...za kratko vreme ke ti se vrati ibfekcijata
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво Дечки

Имам еден проблем, па сакам да ве замолам за совет.

Јас сум имал секс до сега, само со мојата девојка, и цело време бил заштитен.

Ми се појави чешање кај препоните, работата е што ја одржувам хигиената константно, девојката нема никаков проблем со здравјето, е сега мене кожата горе кај тестисите ми се собира со препоните и настанува триење, и после тоа ме чеша, а кога ќе ја растегнам кожата со рака добивам чувство на олеснување, како да ми дише повторно кожата, некој соовет ?
Нема црвенило, нема ништо, нели освен кога ќе претерам со чешање.[DOUBLEPOST=1419371096][/DOUBLEPOST]Да надополнам ме чеша само таму, немам на ниту едно друго место околу пенисот појава на чешање
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom