Сезонска работа за средношколци?

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Доколку го згрешив форумот однапред се извинувам...
Исто така доколку има ваква тема повторно се извинувам, но барав слично нешто со разни критериуми и не ми возврати резултати...
Сега,
Дали има некаде сезонска работа за средношколци во Скопје?
Јуни 15 овој полнам 18 години, така да мислам годините нема да претставуваат проблем. Планирам и летово да работам...
Слушам нешто имало во МекДоналдс?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
И јас барам друже, ама никако да најдам. :/
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Ќе ојте ќе поливате лозје или ќе товарате праски иам пишувано во една тема како е заработката .... по 850+ денари на ден :D
http://forum.kajgana.com/threads/Најлесни-начини-за-заработување-на-пари.56016/page-4

Барам нешто во Скопје. Би сакал и таму, али немам доволно средства за да можам таму секој ден да идам, немам ниту роднини ниту ништо тој дел, всушност роднините ми се или странство или Скопје :D
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Скопје има недостаток од градежни работници.Може да пробате.Услови какви се и плати нека одговори некој по упатен од мене,ама мислам дека дневница е од 650-850денари за обичен работник.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Што побрзо дајте му го најубавиот период од животот на системот. Ќе Ви биде благодарен со тоа што ќе ви овозможи да си ја плаќате кабловската со ваши пари.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Што побрзо дајте му го најубавиот период од животот на системот. Ќе Ви биде благодарен со тоа што ќе ви овозможи да си ја плаќате кабловската со ваши пари.
Амин некој да се сложи со мене :D Ја тоа и сакам, пошо одсекад сум сакал да си стаам макс оптик, а не шитзуво....(blizoo да не дојде до недоразбирање :D) и одсекад сум сакал да се посветам за било која работа, бидејќи од форматирање коа земав првпат 300 денари, филингот беше неопислив и си реков I gotta take this one to the next level...

А за мекдоналдс информирани сте?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom