Свирки и Maк Meтал

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Зашто ? :(
Мене па жал ми е што не отидов :( .
Ич да не ти е ... Музички гледано сите тие шо свиреа абер немаја од свирење, публиката беше дегенска појдена да се тепа а не да се слуша. Само за едно не ми е криво шо со почитуванио архангел толку добро ги изнатепафме дегените не им текна после да се шуткаат xD
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ич да не ти е ... Музички гледано сите тие шо свиреа абер немаја од свирење, публиката беше дегенска појдена да се тепа а не да се слуша. Само за едно не ми е криво шо со почитуванио архангел толку добро ги изнатепафме дегените не им текна после да се шуткаат xD
Шознам одувек сум ги почитувал Smut , а на Screaming for Changе бубњарот им е ненормално добар. :)
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Шознам одувек сум ги почитувал Smut , а на Screaming for Changе бубњарот им е ненормално добар. :)
Баш го гледаф ко се загреваше свиреше некој џез ритами али не ме импресионира многу, а од музички аспект тапанарот наСмут беше подобар.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Баге од Смат во секој случај е подобар , ама тапанарот на Скриминг фор Чејнџ е релативно нов на македонската кор сцена а веќе е подобар од 90% од „ванаби“ хардкор/металкор бубњарите.

Патем видов некој плакат за М.К.Ц за 07.08.09 , да не има некој повеќе информации ??
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Баге од Смат во секој случај е подобар , ама тапанарот на Скриминг фор Чејнџ е релативно нов на македонската кор сцена а веќе е подобар од 90% од „ванаби“ хардкор/металкор бубњарите.

Патем видов некој плакат за М.К.Ц за 07.08.09 , да не има некој повеќе информации ??
и Ја тоа се прашував :helou:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Stronger than Ten и Krapnok се на 07.08.09 во Младинскиот Културен Центар. Мајспејс неможев да најдам од двата бенда, а богами нити плакатот.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Capital Punishment,Titanium и Warnament на 30.08.2009 во клуб Хавана(летната)

Свирка на Capital Punishment,Titanium и Warnament на 30.08.2009 во клуб Хавана(летната).Влез 150 ден.



Capital Punishment,Скопје (Trash/Hardcore/Experimental)
Titanium,Струга (Death/Trash/Power/Black Metal)
Warnament,Тетово (Trash Metal)
 

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
Свирка на Capital Punishment,Titanium и Warnament на 30.08.2009 во клуб Хавана(летната).Влез 150 ден.



Capital Punishment,Скопје (Trash/Hardcore/Experimental)
Titanium,Струга (Death/Trash/Power/Black Metal)
Warnament,Тетово (Trash Metal)

Епа се гледаме Таму .. Сам одам ке изгледа ..па може да се дружиме ако иде некој од кајганџииве :)
 

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
Raven,Serpentine Fire,Vandal,Trouts 19 септември - Клуб Хавана
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom