Свето Писмо или усно предание

Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Се надевам дека наскоро ќе можам да ги најдам и стиховите на кои е заснована догмата од мајката Божја па ќе видиме кој тука иснесува прозиволности.
Јас пак се надевам дека форумов ќе постои и ќе поживеам доволно долго за да го дочекам твојот библиски аргумент за за догмата дека Марија немала деца после Исус. :)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Чорбаџија, кој сега ги извртува работите? Напишав дека се работи за стихови на кои е заснована догмата а не да барам аргументи за истата. Аргументите секако дека се во догмата а не вон неа.
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Се надевам дека наскоро ќе можам да ги најдам и стиховите на кои е заснована догмата од мајката Божја па ќе видиме кој тука иснесува прозиволности.
Чекам и се надевам дека твоето "наскоро" ќе биде во конечно идно време :)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
О.К. Веќе се обврзав.
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Помина точно една недела од моментот кога MIKI1 се обврза.

п.с. Незгоден сум а? :)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Па и јас сум незгоден,оти го одржувам ветуваното. Она кое се обвзрав, го направив во понеделникот, точно така како што најавив и тоа на соодветната тема а не на овој наслов.
Пак ќе кажам, жалам ако не го напишав очекуванотот но она кое го напишав е дел од мојата вера во која немам намера да додавам, одеземам, менувам и своеглаво толкувам.
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Јас пак жалам што, после долго чекање да си го исполниш ветеното, добивме дипломатски одговор од тебе, а не го добивме ветеното - библиски стих за догмата дека Марија немала други деца после Исус. Сите можат да видат во предходните постови дека тоа беше тоа што ти го вети, а не го исполни.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Она кое не го испилнувам, тоа се нечии приватни потреби...Затоа, секој сам нека го стори она ке му е потребно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom