Светот на Световид!

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Најзакон муабети од Световид! Ги најдов тие кои ми беа најинтересни и ми паднаа в очи :wink:
E znachi chuvash kolku si mongoloiden bolgar ne mi se veruva ej! Abe po sto pati edno isto vi povtoruva chovek i ne vi vlaga vo timbite chuvashki mongoloidni, pa toa ti e! Oooooooooo nakotu turski slaboumen razberi se ednash za navek
I dosta so tie izvori bando mongoloidna Koi izvori sakash be chuvashki gade, vizantiski?
Chitajte brakja i sestri (i chuvashki kopilinja):
Chuvash konjoljuben i maloumen.
A vaka nekako zvuchelo koga laelo mongoloidnoto kuche chuvashko gadniot asparoukh, glavatarot na poluchovechkata surija sho gi nakoti deneshnive "bolgari
Jasno li be slaboumen nakotu turski li treba da ti nacrtam?
Chuvash beden, nashata istorija e 10000 godini. O konjoljuben mongoloidu bez koren! Turchineeee ne var ne yok be o bulgar efendi? Razbirash be original bolgaski? Hajde iyi geyeler!
Sho be chuvash, ne se slozhuvash so kazhanoto od mene, ha be bulgar? O bulgar milet be epten budal! Bulgar ve turkçe epten kardaş! More chuvashu konjoljuben ti li se najde za mizerna istoria da zborish? Vie turskiot nakot koi ne znaat dali pripagjaat na Slovenite ili Turcite, jazikot ne znaete dali vi e turski ili Slovenski, ne znaete dali vi se brakja Rusite, ili Tatarite / Turcite, vie li be najdovte na blagorodnite Makedonci da im osporuvate identitet. Odi be chuvash prvo reshi se TI koj si i sho si pa posle dojdi tuka da bluesh plitki i maloumno gadotii. Hajde IYI Gejeler o bulgar
Kopile chuvashko kade razbra ti bre deka Aleksandar e grk? Oooo chuvashiiiiii, ebave turskiot nakot izmelezen ne znaete ni koj vi e tatko ni koj vi e majka!
:msc3: :msc3: :msc3: :msc3: ЗАКОН!!!!!!!! Се искршив од смеење! :eek:jea: :eek:jea: :eek:jea: :eek:jea: :eek:jea:

:cuc: :cuc: :cuc:
:fks: :ilu: :fks: :ilu: :fks:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Еве малку и јас да се придодадам со слики од светот кој не го познавате, беше и мој, ама сега е на Светко. И нека си го чува, носи, домче :pos: :pos: :twisted: :wink: !

Класичен оброк на планина, погодете што има во него:
(hint: што дал господ или поточно, се што ќе се најде)


Ваква змија ќе нагазевме, се вика Ѓурза и е ептен отровна, не ја згазивме ами ја сликнавме:



еве еден кој позира за сликање, не дека сака, ами толку му сече да најде културна работа, мрзливи се сите:

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Класична пекара:



Летање со хеликоптер, додека висиш на сајла:

 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ииииииииииииииииииииии
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
шо беше тоа, некој вид на супа од макарони, крставици и моркови, и све друго со ке се најде :pos: :pos: :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Гижо напиша:
шо беше тоа, некој вид на супа од макарони, крставици и моркови, и све друго со ке се најде :pos: :pos: :pos:
Вода, компир, макарони, кисели кратајци, парчиња риба од конзерва, зејтин, пиперка, кашкавал варено!! Топол оброк!
 
S

Svetovid

Гостин
Garfield напиша:
Летање со хеликоптер, додека висиш на сајла
Nda, taka treba, no eve edna budala koja uspea da se prevrti gazeechki pri ovaa vezhba, koja inaku e peace of cake. :poos: :poos: :poos: Obratete vnimanie na pozata na drugar mi dolu (Hrvat e i instruktor po alpinizam), kako da saka da poleta nagore i da go ispravi kutriot Belgijanec. Patem jadniot si ja tresna glavata, srekja shlem sho noseshe.
 
S

Svetovid

Гостин
Excerpts from YIM converstion between Svetovid and Garfield:

Svetovid: gi nema chuvashishtana be
Svetovid: da ne banirashe sve zhivo?
Garfield: Па викенд е, немаат инструкција како до понеделник
Svetovid: :poos:
Garfield: не бе, освен ако други не ги избанирале
Garfield: Централата е на викенд ебате. За викенд ги нема оти ги искарале од централата и ако излаат некој одговор кој не е во согласност со татарската пропаганда за денот, којзнае што може да се случи!
Svetovid: :poos:
Garfield: Плус ако има некој наш одговор, нема да имаат тековна инструкција
Garfield: како да одговорат во согласнот со дневнопропагандната политикиа
Svetovid: :poos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062


Глупи грузински војници, инаку треба да не чуваат и бранат. What a joke, дури ни униформите не им се униформни, а видете што имаат на нозе!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ние набљудуваме, а ова се руски авиони кои прават бељи, т.е. повредуваат воздушен простор.



а како набљудуваме и во кои услови:

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062


Бараме каде ни е летниот камп, на 3100 метри надморска височина


а треба да внимаваме на другарите на овие двајца:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom