Свадба прашања

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.204
Поени од реакции
57.823
Едно прашање
Ме интересира дали има или знај некој некоја апликација нешто за распоред на гостите во кафаната. Да биди поедноставно и полесно пример да се снајдиш од телефон, не да бараш низ списоци кој за каде е ?
Не сум ја коростел ама знам дека постои ова.


За повеќето функционалности бара да се најавиш.

Ако ти е само ради Search и ексел би ти бркал работа.
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
45
Поени од реакции
20
За прв пат сум кум на свадба, близок другар се жени и јас сум му кум, како подарок го прашав што сака за да му купам ако нешто му е потребно, но не сака да каже, па решив да му дадам пари.
Планирам да му дадам 500 евра. Дај кажете бидејќи сум прв пат и не знам како се адети, каде се дава поклон кај него кога се оди или во хотел, дали се малку пари или многу, што имам др давачки да се спремам физички и психички хахах
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.082
Поени од реакции
8.354
За прв пат сум кум на свадба, близок другар се жени и јас сум му кум, како подарок го прашав што сака за да му купам ако нешто му е потребно, но не сака да каже, па решив да му дадам пари.
Планирам да му дадам 500 евра. Дај кажете бидејќи сум прв пат и не знам како се адети, каде се дава поклон кај него кога се оди или во хотел, дали се малку пари или многу, што имам др давачки да се спремам физички и психички хахах
Ако веќе одиш дома, парите дај му ги дома, дали се малку пари ? Не знам, ама сепак зависи колку можеш да си дозволиш, не можеш ти да се продадеш. Ти би требало да си кум поради друга причина, не за колку пари ќе му дадеш.
Адети, хм, појма немам, народот ги прави адетите, јас во една друга прилика ( не за кумство) не знаев што е ред или како што викаш адети, се консултирав со попот, адети од народот може да бидат различни од едно на друго не се истите адети.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.249
Поени од реакции
6.687
За прв пат сум кум на свадба, близок другар се жени и јас сум му кум, како подарок го прашав што сака за да му купам ако нешто му е потребно, но не сака да каже, па решив да му дадам пари.
Планирам да му дадам 500 евра. Дај кажете бидејќи сум прв пат и не знам како се адети, каде се дава поклон кај него кога се оди или во хотел, дали се малку пари или многу, што имам др давачки да се спремам физички и психички хахах
Zavisi kade vo MK i vo koe drushtvo.
Ama ako razmislam deka kumovi davaat Televizori, Shporeti i sl bi rekol deka 500€ se sekade povejche od dovolni.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Види имам јас една мака на темава ако е ок имам ваучер за Везилка/Дениција ако некој е заинтересиран да ме побара
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.204
Поени од реакции
57.823
Што стори со ваучериве бе друже

Види имам јас една мака на темава ако е ок имам ваучер за Везилка/Дениција со важност до крај на 2023 ако некој е заинтересиран да ме побара
Види имам јас една мака на темава ако е ок имам ваучер за Везилка/Дениција за нови настани ако некој е заинтересиран да ме побара
Види имам јас една мака на темава ако е ок имам ваучер за Везилка/Дениција ако некој е заинтересиран да ме побара
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.654
Поени од реакции
6.109
пред некое време бев Девер и тек после свадбата ми кажаа дека имало шише Шампањ шо стоел кај Шанкот ко бевме да ја земаме невестата.
Тоа шише требало наводно да го украдам на бегање од таму. Јас ко паднат од небо. Зошто да украдам? Зар носи бериќет? По која логика?

Рспрашај се на време. Напрај ник на некој женски форум, тие се знат валјда. Јас бар на свадбата се бев расфрлал Франкој и то ме оправда.
Носев костум скроен од Швајцарец, платен 2 илјади франкој, па тоа како сум изгледал исто ме оправда.
Автоматски споено мислење:

Нема да лажам тхо, забавно беше сето тоа.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.269
Поени од реакции
5.376
пред некое време бев Девер и тек после свадбата ми кажаа дека имало шише Шампањ шо стоел кај Шанкот ко бевме да ја земаме невестата.
Тоа шише требало наводно да го украдам на бегање од таму. Јас ко паднат од небо. Зошто да украдам? Зар носи бериќет? По која логика?

Рспрашај се на време. Напрај ник на некој женски форум, тие се знат валјда. Јас бар на свадбата се бев расфрлал Франкој и то ме оправда.
Носев костум скроен од Швајцарец, платен 2 илјади франкој, па тоа како сум изгледал исто ме оправда.
Автоматски споено мислење:

Нема да лажам тхо, забавно беше сето тоа.
Интересно е ,,крадењето".
На свадба во Битола цел арсенал им го зедов, кај завршија флашите бог те пита
 

Kajgana Shop

На врв Bottom