Сајбер сексот-причина за раскинување?

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Хех...јас беф жртва на една ваква работа одамна...:kesa:

Се зависи од партнерот. Јас сум послободна и мене ич не би ми пречело, но има личности кои се премногу љубоморни и ќе направат скандал. Сајбер сексот, како прво, не е секс, нема физички контакт, нема чувства, нема секс едноставно. (немам практикувано пу пу пу, кажувам што мислам)
И то.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Хех...јас беф жртва на една ваква работа одамна...:kesa:

Се зависи од партнерот. Јас сум послободна и мене ич не би ми пречело, но има личности кои се премногу љубоморни и ќе направат скандал. Сајбер сексот, како прво, не е секс, нема физички контакт, нема чувства, нема секс едноставно. (немам практикувано пу пу пу, кажувам што мислам)
И то.
Што не го исклучува фактот дека е погана и перверзна работа. Не би можела да простам сајбер секс, колку и да е „наивно“ почнат, а не се сметам себеси за премногу љубоморна личност.
Сепак, станува збор за мастурбација пред друга личност.
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Што не го исклучува фактот дека е погана и перверзна работа. Не би можела да простам сајбер секс, колку и да е „наивно“ почнат, а не се сметам себеси за премногу љубоморна личност.
Сепак, станува збор за мастурбација пред друга личност.

ААА, за мастурбација збореме? Тогаш, бљак.
Ја прошитав во првиот пост дека само спомна соблекување. I apologize. Тоа е дури патетично и глупо. Али добро, можда после тоа заедно ќе му се изнасмееме со девојчето.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Јас само знам дека ќе ми се згади и ќе ми се оддалечи како личност. Дури и во моментов кога го пишувам ова језиво ми е чувството. И да преминам преку тоа, секое наредно гледање како е седнат пред компјутер (дури и да знам дека е само работно) ќе ми се појавуваат овие чувства.
И оттука би почнало се' надолу...

:nenene:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Познавајќи го дечко ми,не би рекла дека би правел такви ствари на нет.А и ако веќе сака да гледа голи женски како мастурбираат нека земе некој порнич или нека гледа слики,тоа би било веќе во рамките на нормалата,ама на веб камера со некоја...ноуп!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Сајбер сексот ми изгледа како повеќе од причина за раскинување. Тоа што нема директен контакт меѓу него и неа, не значи дека не е лош момент и дека треба да го поминам истиот ладнокрвно и без внимание. Па тој ја посакува, ја гледа, се пали на неа, замислува како е со неа, мастурбира на неа и сето тоа не е причина да го оставам? Море добро ако помине само со едно мирно раскинување ...:kotek:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
ne e fizicki kontakt, fakt!
ako e partnerot sposoben da go napraj toa preku NET zaso da ne e sposoben i uzivo :wink:

NE E OPRAVADNO!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Тоа е лоша работа и е салам причина како прво да се запрашате што му фали на партнерот со вас што тргнал по сајбер секс, но и дали проблемот е во вас или во него. Едноставно некои луѓе не знаат да го ценат и да се задоволат со она што го имаат, па бараат предизвик повеќе кој може да ги кошта многу скапо.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Мојот став не е мерило, но е ваков. Јас, со девојка ми заедно би го правеле тоа. Би ја гледал како го прави тоа пред друг, ама јас сум перверзен.
Неверство... е во некоја мерка. Нема физички контакт, но идејата за секс со друг е доволна. :sekss:
Ако сме спремни со партнерот да имаме сериозна врска, сајбер сексот не треба ни да падне на памет. Ако тоа се случи значи дека не сме сериозни, автоматски, или се зезаме или раскинуваме. Така би требало да биде, а како е... тоа оставам на Господ, судбината и вонземјаните :angel1: :devil3: :twisted:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
нормално дека ќе се чувствувам навредена/повредена...можеби нема веднаш да му раскинам ама секако дека ке му префрлам за тоа што го направил и би му дала до знаење дека немам намера да го толерирам тоа...да бе да..да се соблекува пред други девојки, да си мастурбираат...нема шанси такво нешто да поднесувам:nenene:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Pod itno go lisam od slobota.A uste poloso go zapisuvam vo knigata na mrtvite.Boze moj toa e strasno.:nesvest:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Технички не е неверство, ама секако дека би ми пречело дечко ми да се соблекува пред камера и да мастурбира додека некоја икс особа се соблекува и мази пред него.

Сеа не знам дали до раскинување би дошло... Ама би имало проблеми, и тоа дебели.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
sepak nemalo fizicki kontakt... a toj ako saka na cela makedonija moze da se soblaka... poveke bi me navredilo dokolku se baknuval ili se drzel za raka nego sto se soblakal na nekoja tamu nekade

Ај дај ми мсн па соблакај ми се пред камера чим за тебе е нормално тоа, па кажи му на дечко ти дека немало физички контакт со мене, и ти само се самозадоволуваш себеси, а не мене...ја само така наивно ќе гледам...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да има сајбер секс со некоја за мене не е доволна причина за крај на врската.Прво..што го натерало да го практикува тоа (не го палам,не го задоволувам или можеби сака такви перверзии).Второ...нема физички контакт за неверство и прашање е колку ќе го фатам на дело(не верувам дека сам ќе си каже,што прави на пц).И трето...ако веќе ми каже ќе го убијам од зезање до тој степен,што ќе му ја убијам желбата за поново да се случи истото.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Да има сајбер секс со некоја за мене не е доволна причина за крај на врската.Прво..што го натерало да го практикува тоа (не го палам,не го задоволувам или можеби сака такви перверзии).Второ...нема физички контакт за неверство и прашање е колку ќе го фатам на дело(не верувам дека сам ќе си каже,што прави на пц).И трето...ако веќе ми каже ќе го убијам од зезање до тој степен,што ќе му ја убијам желбата за поново да се случи истото.
mislam normalno ... toa se podrazbira...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom