Сајбер сексот-причина за раскинување?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Целта на темава не е да одговорите дали сте за или против сајбер сексот, таква тема има тука.

Дали сајбер сексот е причина доволна за раскинување на врска?
Како би реагирале ако дознаете дека вашиот партнер/ка практикувал/а (или сеуште практикува) сајбер секс со икс личност?
Сеедно ви е, немате ништо против, или пак ќе се чувствувате навредени?
Може ли не-физички контакт преку интернет да биде доволен за прекин на врска или не?
Да појаснам-под сајбер секс подразбирам и соблекување пред вебкам и слични работи кои во моментот за жал не ми текнуваат.:)

Чекам ваши размислувања.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ne.. nemoze da se raskine vrskata zaradi eden sajber seks
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
зашто да не може? има љубоморни луѓе кои поради праќање смс пораки со други особи ке ти раскинат,а не ако се палите и се гледате голи преку камерчиња
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас дефинитивно би раскинал врска, ако ја фатам девојка ми да се допира на некои места за кој било освен мене, дали во живо или преку пц, исти кур ми е. Ако ми е женска, моја е и не ја давам никому :).
Ако не ми е, нека се пипка за кого сака.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ne.. nemoze da se raskine vrskata zaradi eden sajber seks
sepak nemalo fizicki kontakt... a toj ako saka na cela makedonija moze da se soblaka... poveke bi me navredilo dokolku se baknuval ili se drzel za raka nego sto se soblakal na nekoja tamu nekade
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
sepak nemalo fizicki kontakt... a toj ako saka na cela makedonija moze da se soblaka... poveke bi me navredilo dokolku se baknuval ili se drzel za raka nego sto se soblakal na nekoja tamu nekade
се читаш што пишуваш? немало да ја навреди ако се соблакал со цела Македонија и пред цела Македонија...верувај нејкам секоја напалена будала да го знае секој дел од телото на девојка ми... и уште да не ми смета
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
неколку месеци пред да ми раскине Анастазија најдов логови од мирц како со нејзини пријателчиња се напалуваат накај 01/02 часот по полнок. Кога ја виде сликата како и ги читам логовите се здрви, не ја напагав самата се нападна и почна да плаче дека немам право да ја читам нејзината приватност.
Во текстовите имаше само како демек типот ке дошол ке ја соблекол, ке ја лижел итн... значи само фантазии.
да така добро си се оправда и воопшто не ми беше битно тоа.

како и да е се намалува довербата, оти во моменти на слабост може тоа исто да го практикува :(
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
се читаш што пишуваш? немало да ја навреди ако се соблакал со цела Македонија и пред цела Македонија...верувај нејкам секоја напалена будала да го знае секој дел од телото на девојка ми... и уште да не ми смета
pa moze tebe ti smeta ama mene ne...
devojkati da e manekenka i da se slika eve da receme po dolna obleka isto ti e kao da se soblekla na cam po dolna obleka...
jbg site sme razlicni
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
мешаш баби и жаби едно е професионално соблакање по дола облека,други е мастурбирање пред камера со секакви мањаци
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
dvete se soblakanja.. samo dali za poshirok auditorium ili samo za eden dvajca....

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
dvete se soblakanja.. samo dali za poshirok auditorium ili samo za eden dvajca....

А шетањето на писта по долна облека да не е мастурбирање?
Во тој случај, како испадна дека мастурбирањето пред вебкам е само соблекување? Тоа е веќе сајбер-секс. Нема споредба манекенство со соблакање/дркање/драпкање пред вебкам со некој/а што не ти е дечко/девојка.

Нормално дека и тоа би го сметал за неверство (а девојка ми за курвиче) и веднаш би ја прекинал врската.

За нешто останато, освен соблекување на вебкам, најверојатно би размисли двапати... Ама исходот не би бил добар.
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Дај не зезајте, да дозволам дечко ми да праи секакви муабети со таму си некоја, да ја гледа како се соблака или евентуално он да го прави истото:nesvest:!!!!!!
и после да дојде кај мене и со мене да прави такви муабети...Бог да чува!!! Само ке му дадам едно GET LOST!!!:bip:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
jas moeto mislenje si go kazav i ke si go zadrzam ali ke se otkazam od ponatamosni komentari
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
iskreno ama jas bi se cuvstvuvala navredena,so majka bara da gleda nekoja si tamu kako gola mu se soblaka,malce ima da vidi kaj mene,pa aj sega ke baram zabava +.neznam mozebi sum staromodna koga e ova tema na prasanje ama stvarno nemozam da pominam pokraj takvo nesto.jas da sum jas bi raskinala.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom