Сарти

Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Се навратив неколку пати на темава поради постовите на Олимпија, браво, предетално опишано.
Сакам да ве прашам, со оглед на цените таму, колку пари би биле доволни за 7 дена во Сарти?
 
Последно уредено од модератор:

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Се навратив неколку пати на темава поради постовите на Олимпија, браво, предетално опишано.
Сакам да ве прашам, со оглед на цените таму, колку пари би биле доволни за 7 дена во Сарти?
Зависи кој период ќе одиш и дали планираш прошетки по плажи/тури со брод. Ако одиш по тури и ноќни журки на плажа околу 300-350 евра за 7 дена би ти биле доволни. Без тури со брод и журки и со 200 евра ќе поминеш ;)
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
200 evra za 7 dena ti se dosta ako ne se luksuziras i ne setas so turi brodovi i sl. t.e. ako na site ubavo plazi odis so kola. cenite realno vo kafancinjata i sendvicarite ne se mnogu poskapi od skopje, mozam da kazam deka se tuka nekade.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Колку патарини има до Сарти? од после граница до Сарти?

И дали има бензиска- плин у Сарти или у близина?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.811
Поени од реакции
80.289
Колку патарини има до Сарти? од после граница до Сарти?

И дали има бензиска- плин у Сарти или у близина?
1. нула
2. има и пред и после, по патот мали бензиски, колку сакаш (за плин не знам)[DOUBLEPOST=1468093773][/DOUBLEPOST]
Зависи кој период ќе одиш и дали планираш прошетки по плажи/тури со брод. Ако одиш по тури и ноќни журки на плажа околу 300-350 евра за 7 дена би ти биле доволни. Без тури со брод и журки и со 200 евра ќе поминеш ;)
ова ваљда за без смештај зборите
само за трошење
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
1. нула
2. има и пред и после, по патот мали бензиски, колку сакаш (за плин не знам)[DOUBLEPOST=1468093773][/DOUBLEPOST]
ова ваљда за без смештај зборите
само за трошење
Видов за плин сеа имала напишано Олимпија дека има поназад 2 страни...

Епа тогаш најверојатно Сарти ќе иам годинава на одмор.

Кажете сеа која плажа е најбоље?
Каде нема толку многу гужва, да е ситен песокот, плаво морето и сл ? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Видов за плин сеа имала напишано Олимпија дека има поназад 2 страни...

Епа тогаш најверојатно Сарти ќе иам годинава на одмор.

Кажете сеа која плажа е најбоље?
Каде нема толку многу гужва, да е ситен песокот, плаво морето и сл ? :)
Има се Олимпија објаснето, Портокали е најпопуларна ама таму после 9 сабајле идење никако, место ни на сон нема да најдеш.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Има се Олимпија објаснето, Портокали е најпопуларна ама таму после 9 сабајле идење никако, место ни на сон нема да најдеш.
Кажи ми смештај без да најдам од тука можам ли да најдам на лице место таму или тешко.
Или да идам преку агенција.
Планирам накај 23-4 јули да идам..

Има у Сарти многу гужва или?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кажи ми смештај без да најдам од тука можам ли да најдам на лице место таму или тешко.
Или да идам преку агенција.
Планирам накај 23-4 јули да идам..

Има у Сарти многу гужва или?
Јас и другаркиве у хотел беме ама после два дена дојдоа другари од тука и најдоа таму 2-3 места приватно, имаше избор. Зборам за период 10-17 август.
Гужва сеа релативно е ама ако мислиш да нема пешкир кај да ставиш или да се разминеш, не, не е мравјалник.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Јас и другаркиве у хотел беме ама после два дена дојдоа другари од тука и најдоа таму 2-3 места приватно, имаше избор. Зборам за период 10-17 август.
Гужва сеа релативно е ама ако мислиш да нема пешкир кај да ставиш или да се разминеш, не, не е мравјалник.
Може пасошот да не ми го дадат до 24 , али мали се шансите...

Затоа се мислам дали да уплатам од тука или таму да си најдам...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Да ручате/вечерате во хотел Maistrali храната е феноменална, а за услугата немам зборови воодушевена сум. И никако да не ја пропуштите оваа слаткара во центарот на градот. image.jpeg
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Прекрасно, ова место е стварно вистински одмор... во вистинска смисла. Мирно (освен камбаната во 18:00 и 06:00 часот, ја мразам :mad: ) и релаксирачко. Водата е прекрасна, посебно на Orange Beach. Поефтино од првиот крак, никој да не ве лаже дека е поскапо.

Дивата плажа, одма до Theodora Beach.

Водата... тиркизна боја, убавини.Goa Beach Bar (Тука и голи цицки имаше (србинки), селфи имам со цицките ама не ви го праќам :P )

Orange Beach (Portokali)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom