Сам/а сум?

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Па, ми се има случено. Баш кога најмалку очекував..
е тогаш онака психички нагло ќе ослабам, како и секој кога е осамен, како да немам волја за ништо,ама претежно ако се чувствувам така, ќе напрам муабет со мајка ми... има многу да ми кажува за такви работи, а и знае да ме расположи понекогаш.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Јас пак неможам да се начекам да бидам сам...

Инаку, ако останам сам по било која случајност, сум кефој, и имам 1500 работи што можам да ги правам.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Па ми се случило, еве пред некоја недела. Убаво саботно попладне, имав повеќе работи кои можам да ги правам за да го искористам најдобро што можев денот, ама сепак во последен момент решив да не одам и да останам сама дома. На моменти се каев, на моменти пак и си реков што ако одев кога нема да бев расположена. Сепак е прашање на моментот, но некогаш поубаво е да останеме сами, да се средиме со мислите (иако јас ретко кога останувам буквално сама повеќе сати, не поднесувам самотија)
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Во ова турбо време, кога во секој момент се случуваат милион работи, било да се тоа од светска важност, било да се едноставно меѓу нашиот круг на познаници, самотијата ми е добредојдена, со самото тоа што ретко се наоѓам во таква ситуација... За мене е priceless...:)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Јас пак цело време се чувствувам како сите опции да ми се на дофат, а јас седам со скрстени раце или аман веќе со тие патеките ама ете, метафорично не тргам нити по една.
Само по стари изодени калдрми чекорам и веќе треба да земам диплома за маратонско останување во дисциплина `полужива`.
Еден сам зомби сум, а никој не би рекол дека сум саможива ете особа нека биди не личност.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
самотија .... обично ми годи да ... сакам да сум сам, секој ден поминвам минимално по 6-7 сати ако не и појќе сам. Во поголем дел од времето уживам во самотијата (ова самотија малце грдо звучи ама не ми текнува како да го преформулирам сеа), а не велам дека и нема моменти ко сакам да имам со некој да си попрам муабет итн итн. Е ко ќе дојдат такви моменти стално си викам некој на гости, или одам на гости :) или ќе си попрам муабет со цимерите ако се тука ... во краен случај па пишам на мсн (добро то посекако нон стоп пишам :icon_lol:)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Сам сум и дремам пред компјутер...што и не е нешто ново и невообичаено така да исто ми иде дали сум сам или не.
 
С

Спенсер

Гостин
уфффф обожавам кога сум сам дома...зверски е...:vozbud:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Порано многу сакав да сум сама, но сега и не баш,сега повеќе сакам да сум опкружена со луѓе.
Иначе и на мене ми се има десено да останам сама дома покрај толку планови ... сепак на кој не.
Најчесто сум у депресии поради тоа, но веќе почнав да се навикнувам така да не ми претставува некој голем проблем.:smir:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Сама.. Хмм.. би си пуштила музика и би легнала да одмарам, или пак би викнала друштво.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
ТЕМАВА МЕ погодува у срце :vozbud::( шитови ......иам премногу да дискутирам но сепак Др пат :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom