Самсунг с9+

Член од
31 јануари 2018
Мислења
964
Поени од реакции
2.254
3 телефона имам купено од Сетек.
С3, Хуавеи П9 лајт и Мате 20 лајт.
Неможу да се пожалу од ниедн, одлична услуга кд ги купува. С3 си још работи како исти дн кд сам га купија, П9 исто а су постари телефони. Они и Нептун су ми посигурни неголи било која мобилара.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
401
Поени од реакции
92
Јас купив 3 телефона од ibutik iphone x, 2x samsung s9+.
Телефоните беа неотпакувани и се си работи совршено. Слободно купи си од ibutik. Контактирај со газдата на ibutik, тој е член на форумот @krale
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.133
Поени од реакции
17.995
Ако е за middle east пазар, разликата е само во календарот. Ќе си знаете кога во годината е рамадан точно и ифтарот кога почнува. Другото све е исто.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
34
Поени од реакции
2
Дали на кутијата од с9 плус го има серискиот број или само имеи бројот?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.081
Поени од реакции
38.069
Јас купив 3 телефона од ibutik iphone x, 2x samsung s9+.
Телефоните беа неотпакувани и се си работи совршено. Слободно купи си од ibutik. Контактирај со газдата на ibutik, тој е член на форумот @krale
Ништо не значи тоа ако се неотпакувани, си има машини за тоа и како од фабрика ти е. ;)Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ако е за middle east пазар, разликата е само во календарот. Ќе си знаете кога во годината е рамадан точно и ифтарот кога почнува. Другото све е исто.
не е така, кај iphone конкоретно има кастрирани верзии за арапски пазар без доста опции кои се забранети со закон за тие држави. Кај самсунг знае да има и скрос други конфигурации на процесори и рам за ист модел. Зависи за кој модел се интересира конкретно.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.133
Поени од реакции
17.995
не е така, кај iphone конкоретно има кастрирани верзии за арапски пазар без доста опции кои се забранети со закон за тие држави. Кај самсунг знае да има и скрос други конфигурации на процесори и рам за ист модел. Зависи за кој модел се интересира конкретно.
Apple не го коментирам.
Ако мислиш на некаква контрола на сообраќај, нема врска, тоа зависи од операторот. Не коментирам за саудијците, тоа се тешки будали, ама ако е купен од туристичка дестинација како Доха, Дубаи, нема шанси да има вакви работи.
Мислам дека целиов муабет е околу refurbished, поточно вратени под гаранција и фабрички поправени.
Можно е Самсунг да има фабрика во Jebel ali зоната во ОАЕ, па таму се и многу поефтини. Претпоставувам дека сега таму 9+ се наоѓа за 500-600 евра.
Не ти спорам, луди се со тоа контролата. Читав дека на blackberry му забраниле да работи на нивна територија затоа што не им дозволувал пристап до сообраќајот, меѓутоа да измишљаат други конфигурации ми изгледа економски неразумно и неисплатливо.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
401
Поени од реакции
92
Ништо не значи тоа ако се неотпакувани, си има машини за тоа и како од фабрика ти е. ;)Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Јас мислам дека неможе толку прецизно и убаво да биде залепена фолијата првенствено на екранот на телефонот а потоа и на кутијата
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Apple не го коментирам.
Ако мислиш на некаква контрола на сообраќај, нема врска, тоа зависи од операторот. Не коментирам за саудијците, тоа се тешки будали, ама ако е купен од туристичка дестинација како Доха, Дубаи, нема шанси да има вакви работи.
Мислам дека целиов муабет е околу refurbished, поточно вратени под гаранција и фабрички поправени.
Можно е Самсунг да има фабрика во Jebel ali зоната во ОАЕ, па таму се и многу поефтини. Претпоставувам дека сега таму 9+ се наоѓа за 500-600 евра.
Не ти спорам, луди се со тоа контролата. Читав дека на blackberry му забраниле да работи на нивна територија затоа што не им дозволувал пристап до сообраќајот, меѓутоа да измишљаат други конфигурации ми изгледа економски неразумно и неисплатливо.
Не е заради Apple, си имаат арапите закони за цензура преку кои доста работи се забранети (facetime итн.). Нејсе, не се големи разликите, ама ги има.
 
Член од
25 март 2013
Мислења
222
Поени од реакции
123
3 телефона имам купено од Сетек.
С3, Хуавеи П9 лајт и Мате 20 лајт.
Неможу да се пожалу од ниедн, одлична услуга кд ги купува. С3 си још работи како исти дн кд сам га купија, П9 исто а су постари телефони. Они и Нептун су ми посигурни неголи било која мобилара.
Prijatele, tebe ni google translate ne moze da te razbere.
Nedaj boze tebe da ti ze rasipe telefon i u ledikom nov ke ti dadat odma :D:D:icon_lol::icon_lol::zver:
 
Член од
16 август 2015
Мислења
153
Поени од реакции
211
Здраво сакам да купам с9+ од ледиком али читам доста и добри и лоши коментари за нив и се мислам дали се правилен избор. Дали некој од вас земал с9 од кај нив, какви се вашите искуства.
Nemoj nikako ledikom !!!!!!!!!!!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.133
Поени од реакции
17.995
Огромен апдејт на оперативниот напраив денеска. Скоро 2gb. Голема графичка измена. Баш да видиме на перформансите и батеријата како ќе влијае.
 
На врв Bottom