Сакате да доминирате или?

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
LouWeed напиша:
jas obozavam koga se borime za dominancijata,toa e jaka rabota i me pali epten...... :roll: :wink:
Дефинитивно си у право. Најјако е кога има фаит за тоа кој да води главен збор!:je:
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
hm...podobro e koga se site konci u moi race:)Ama ne mi e bash tolku vazno.Vazno e da bide dobra "zurka":)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
zavisi od raspolozenie nekad sum onaka olabaen pa neznam dali sakam da da dominiram koa ne sum umoren samo ostanatot i go prepushtam na devojkata neka dominira slobodno
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
zavisi od raspolozenie najmnogu,ama nikogas ne sum sakal da preteram vo dominacijata
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Ne treba da zavisi od nisto, mazot treba da dominira by default. Odnosno treba da se postavi taka za da zenata vo nego gleda nesto pouzvisheno i taa da saka da mu se posveti.

Retko koja zhena saka slab, nedominanten mazh. Zapamenete go toa bidejkji e fact of life.

Ako dominantnosta e izvedena niz karanica (fight), najerojatno e losa postavenosta i ne vodi nigde, odnosno vodi vo dominacija na zenata. A toa vodi vo seksualen neuspeh.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Ако премнугу доминираш ќе биде “се сакаш да биде по твое“ ако си ептен лигуш ќе биде “каков папучар си“ па затоа најбољи е златна средина - ем да си добар ем да не ја испуштиш од руки
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Makijavelist, celta gi opravduva sredstvata, whatever it takes da padne dobar seks :) Nekad ja, nekad ona, nekad se borime za dominacija a nekad ne... Ama bef definitiven u odgovorov, do mojega... :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Chandler напиша:
Makijavelist, celta gi opravduva sredstvata, whatever it takes da padne dobar seks :) Nekad ja, nekad ona, nekad se borime za dominacija a nekad ne... Ama bef definitiven u odgovorov, do mojega... :)
Ne, ne, nikako "whatever it takes" i nikako "zlatna sredina"! Duri togas si najgolem papuchar! Treba da si mazh i da dominiras. A dominiras samo so tvoeto prisustvo, so pogled, bez duri i da otvoris usta. A ako pak kazes nesto, ne smee da ti se protivreci! Prirodata ne poznava ednakvost medju maz i zhena.
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Misirkov напиша:
Ne, ne, nikako "whatever it takes" i nikako "zlatna sredina"! Duri togas si najgolem papuchar! Treba da si mazh i da dominiras. A dominiras samo so tvoeto prisustvo, so pogled, bez duri i da otvoris usta. A ako pak kazes nesto, ne smee da ti se protivreci! Prirodata ne poznava ednakvost medju maz i zhena.
Brrrrr, ti izglea si "Master Dzedaj" u vrskive a? Maash vaspitni? Aren`t you from the "Slap A Ho" tribe?
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
дефинитивно сакам да доминирам,али сакам од време на време да ме изненади...и да бидам доминирана:)
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
mary_jane напиша:
дефинитивно сакам да доминирам,али сакам од време на време да ме изненади...и да бидам доминирана:)


da i za mene vazi istoto sakam akcii i reakcii
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Претежно сакам јас да сум доминатор, ама немам ништо против оваа улога и да ја сменам, нормално со некоја достојна за истата. :)
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
да доминирам а знам и дека девојка ми сака јас да доминирам така да супер се поклопуваме
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
nekogas koa dominiraat nad tebe te pravat da posakuvas uste poveke da bides so taa licnost no nekogas dominacijata moze da ima kontra efekt za dvajcata partneri.sepak ja sum za edna zlatna sredina da dominirata dvete strani do stepen na normala...da mozeme da se istrpime ako ne pa nalet i vrska i se
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Повеќе имам желба да доминирам и/или да се борам за доминација :devil3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom