Сакам да знам!

Член од
15 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
9
Me zanima dali ako inverter klimata noke e stavena na sleep duva cela nok i dali duvanjeto e so poslap intenzitet
 
Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
60
Me zanima dali ako inverter klimata noke e stavena na sleep duva cela nok i dali duvanjeto e so poslap intenzitet
Не го знам "слип" режимот пошто некои клими го имаат некои не, и не само инвертери. Но. Ноќе ти е паметна варијанта да спуштиш 2-3 °C и така да ја остаиш, а за интензитет на дување има дугме "фан" за брзината на вентилаторот, имено прва втора трета..

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Страната пакет.мк прават достава само ск или и други градови?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Me zanima dali ako inverter klimata noke e stavena na sleep duva cela nok i dali duvanjeto e so poslap intenzitet
зависи за кој модел се работи, пример за Хаиер во прирачникот пишува дека најпрво ке падне за 2степена од зададената и потоа секој саат по 1 па потоа ке се зголемува за исто толку, не ме чуди и да намалува брзина на дување за покомфорно ама па така би трошела повеќе
јас ја ставам на најак степен да дува и на 20степена, неам гајле со шум зашто посекако она е исклучена додека не падне температурата под 20 а за тоа време јас сум кома


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 август 2020
Мислења
55
Поени од реакции
187
Договорот со А1 ми истече па сега сакам да го прекинам и да преминам на при пејд. Бројот што го користам почнува со цифра 3 и од 2 3 луѓе имам слушнато дека овој број морало да го вратам, т.е. да ми го земат. Има вистина во тоа?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Здраво сакам повеќе инфо, па и ако бил некој на обуката уште подобро, на интернет начекав реклама од некоја си SWAM во Гевгелија што врши обука на фитнес инструктори, масери и физио терапевти, знае ли некој нешто повеќе околу тоа, дали обуката е добра, да не е некоја превара..?
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
дали некој зима од завод 3000ден до 23 год што е ме интересира дали му ги пуштиле
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Има ли тема за Блек фрајдеј....како е ситуација, повторно поскапи цени од претходните?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
treba da nacrtam za vnukata ILUSTRACIJA NA KNIGA,ne mi e jasno sto da nacrtam,slika na nekoja kniga na masa,na polica ili naslovna strana.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
treba da nacrtam za vnukata ILUSTRACIJA NA KNIGA,ne mi e jasno sto da nacrtam,slika na nekoja kniga na masa,na polica ili naslovna strana.
Дали се знае таа книга што приказна носи во себе, има ли тема....обично насликана убава корица привлекува радозналост, но треба сликата да ја има во .приказната
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
дали функционира оваа тема?

Дали кај нас има да прават сложувалки од фотографија ама и да има можност за нарачка преку интернет? Или не знам, сака некој да му платам да направи една да ја однесе кај моите? :D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Договорот со А1 ми истече па сега сакам да го прекинам и да преминам на при пејд. Бројот што го користам почнува со цифра 3 и од 2 3 луѓе имам слушнато дека овој број морало да го вратам, т.е. да ми го земат. Има вистина во тоа?
Можеш да го префрлиш бројот во Lycamobile, па ако не ти одговара операторот после некое време да пробаш да го префрлиш на припејд во било кој оператор.
Иначе во било кој оператор нема опција да префрлиш постпејд број во припејд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom