Сакам да знам!

Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.227
Знам дека на онлајн страниве за шопинг (ибеј, али и сл) не ти треба пин, но и од банкомат да се прави такво нешто... :coffee:
Да, не ти треба пин ама треба ти 3те бројќи шо се позади на картичката, а за тоа од банкомат без пин првпат слушам и неверувам дека е точно
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
162
Поени од реакции
150
Чисто информативно ме интересира (бидеќи скоро сретнав ваков случај), дали е возможно да се изврши подигање на готовина од банкомат без внес на пин?
можи,али за одредена малка сума и со безконтактна картичка,види лево од тастатура
Автоматски споено мислење:

ApplePay-Bankomat-1024x576.jpeg
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.156
dali moze na email da mi pratat od yahoo za cela 2019 godina emailovi so ima stigano i ja so sum prakjal da gi imam na uvid, t.e da mi gi pratat na mailot
 

Стев

Fallen
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.904
Поени од реакции
2.680
Сакам да знам дали има кај нас реквизити за праење сирења/кашкавали:
-нејодирана сол
-калциум хлорид
-реннет
-стартер култури
-стартер за сина и бела мувла
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
386
Поени од реакции
78
Dali na nekoj koga ke saka da prati mail na yahoo.Com mu se pojavuva slednava poraka :
reminder replies to this message will be sent to bankofa090@gmail.com
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.134
Поени од реакции
26.750
Dali na nekoj koga ke saka da prati mail na yahoo.Com mu se pojavuva slednava poraka :
reminder replies to this message will be sent to bankofa090@gmail.com
Хмм, а тој bankofa меил познат ти е?
Можно е некој да ти го знаел пасвордот, да ти влегол, и некаде да нашол некоја опција да си стави свој меил па некои пораки или нешто слично да му стига и на него. Така ќе им увид во твојот меил а ти поима ќе немаш.
Ја би ти препорачал да си смениш пасворд, да отидеш горе десно во името, па Account info, па лево Account security и да видиш да не е додаден тука тој меил и да го тргнеш. А да провериш и во Recent activity лево што се дешава.
Малку нагаѓав тука затоа што не ми е баш познато ова што го збориш и немаш доволно објаснето.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.252
Поени од реакции
5.110
Me interesire edna firma kolku pari plajke za zdravstvo i penzija mesecno za 1 rabotnik?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.593
Поени од реакции
50.827
Me interesire edna firma kolku pari plajke za zdravstvo i penzija mesecno za 1 rabotnik?
Некаде 50% од нето платата се вкупно сите давачки. Процентуално каде колку може тука да си видиш и пресметаш

 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
212
Поени од реакции
199
Што е со Промес, пропадна или само затворија некои месарници?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
859
Поени од реакции
725
Како бе никој од политичарите се нема заразено до сега кај нас, сегде низ светот бројот расти кај премиери, претседатели, секретари, министри,само нашите ништо не ги фаќа, и ѓаолот бега од нив не короната :D
Ете ,ги фати

Sent from my J5 using Tapatalk
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
542
Поени од реакции
930
Некој што има оптика на Телекабел да сподели искуство?! Чини, не чини, техничка поддршка.....
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
2.125
Некој што има оптика на Телекабел да сподели искуство?! Чини, не чини, техничка поддршка.....
Opticki internet sekogas e podobar od kabelski internet dobro e toa sto vo Telekabel nema obvrzuvacki dogovor odnosno koga sakas togas mozes da ja prekines uslugata ne si obvrzan so obvrzuvacki dogovor.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
386
Поени од реакции
78
Дали некој има проблем со платежни дебитни или кредитни картички од банките(стопанска, комерцијална) да му повлекуваат по 50-60 денари на име GOOGLE*YOUNGJOY
 

Kajgana Shop

На врв Bottom