Сакам да знам!

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Зошо ми смрди дека двајцата уствари ги немате глеано епизодите?
А да не праиме муабет дека отидовте оф топик.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Како може Саша Барон Коен толку лесно да ги прави пепел политичарине со неговата нова серија?
Може не им чини здравството и образованието ама правниот систем дури и предобро им функционира на Американците. Се знае што може а што не може да им каже, нема ко кај нас дупки у секој закон па после кој како сака си го толкува. Пример, не може да му каже ти си педофил, ама може од околу да имплицира и да врти ко киша око Крагуевца. Секоја шега е проверена со тим од адвокати (за кои и самиот Саша потврди дека се од Индија затоа што се поефтини) кои го одлично си ја знаат работата.
 
R

Redhead

Гостин
Случајно некој да знае Пет френдли ресторан во Центар во Скопје?
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Kolku se plakja carina za da se isprati telefon huawei mate 10 pro od USA do
MKD?
Fala vi mnogu
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Сакам да знам ноќва како љубиш ти, сакам да знам оооооо дај покажи ми :facepalm:

(секогаш кога ја гледам темава ми идат овие глупердосани зборови од иста песна која беше хит по телевизијата дури бевме помали)

Која беше песнава ?????? Многу ебачка...
 
Член од
22 мај 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Me interesira dali nekoj znaj koja e procedurata za iznajmuvanje soba vo studentski dom preku leto
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.708
Porano letniot period se iskoristuvaše za renoviranje....kakvo -takvo.

Se smestuvaa samo stranci za nekoi igroorni priredbi i slično...i nemaše izdavanje na legla za pari

Sega kako e....neznam
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Каде може да се пожалам доколку комшијата над мене има проблем со водоводна инасталација (најверојатно пукната цевка) и на мене ми прокапува од таванот, а самиот он не сака да си го санира проблемот.???
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Каде може да се пожалам доколку комшијата над мене има проблем со водоводна инасталација (најверојатно пукната цевка) и на мене ми прокапува од таванот, а самиот он не сака да си го санира проблемот.???
Првин осигурај го станот во некоја осигурителна компанија не е многу скапо 2000-3000 денари,потоа пријави во полиција и во осигурителната компанија па Осигурителната компанија ке потегне се друго :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.168
Поени од реакции
3.136
Дали може да се извади зелен картон за помалку од месец дена и колку е цената ? Пример за 1 недела ..
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Каде може да се пожалам доколку комшијата над мене има проблем со водоводна инасталација (најверојатно пукната цевка) и на мене ми прокапува од таванот, а самиот он не сака да си го санира проблемот.???
Не верувам дека осигурителна компанија ќе те осигура за нешто што веќе е направено штета а и осигурувањето ќе те чини повеќе од санацијата.
Фино, лепо и без пардон ќе му кажеш дека ќе го тужиш. Ќе ти се појави мувла и бактерии а тоа веќе ги крши основните хигиенски услови.

Можеш да почекаш малце да видиш дали ќе продолжи да тече (и исуши) и ќе му кажеш дека си се распрашал и треба да дојдат адвокат, вештак и полициец за да ја увидат штетата. Изборот е дали сака да плаќа и судски трошоци или само за санација на штетата. Ако е поголема штетата, не прифаќај да ти прати мајстор кој само ќе ја умачка целата работа туку најдобро најди си мајстор кој ќе санира, премачка со хидромал флекс, ќе изглетува и он само да плати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom