СУГС "Арсени Јовков"

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Весна информатика ГАД од човек! Треба ќутек да јаде уште од поодамна!!!
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
:pos: Весна информатика се р'чна со едно другарче од клас,па се караа па совети,сакаше другарот да ја тужи дека го навреди(не ми текнува што му рече) иначе мене супер ми се паднаа професорите,сите добри во 4 години учење Шпиро и Зоки легенди :pos:
 
Член од
14 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
4
Идни соученци, еве ќе ви дадам најискрени информации за школово и кадарот во него.
Прва година е најтешка, во прва МОЖЕ да ви се паднат доколу сте на смерот Деловен Секретар (Правен смер) следниве проф:
Конституционо уредување- Наташа (бара учење, но е многу реална и не е лоша), Шпиро-срце чоевек не бара многу.
Основи на бизнис- Соња Илиева (една од најстогите ако не и најстогата професорка, ако не си ја сфатите раб. озбилно ке имате големи проблеми, прдметот а и она бара учење секој ден)
Основи на право-Ели-Строг професор кој бара учење, н0 ако и го осоите срцето ке биде многу лесно. Предметот бара континуирано следење на лекциите.
Математика-Марија, како и сите математичари, премногу се дере, не предава убаво, има проблем со сите ученци, омаловажува се заканува и сл. но на крај ПОПУШТА ако научите бар малце. Истата предава и втора. После ДЕЛОВЕН СЕКРЕТАР смерот нема математика, освен ако не избере на изборен.
Мак-Коце, сам ке ве мотивира да му учите, многу интересни предавања и све нај. но не му противречете.
Англиски, Срцева Татјана, во прва година ке ви биде мн строга и дури ке остава и на полагање, о во трета е сосема друга. Ама бара мн учење и АКТИВНОСТ!
Историја. Татјана, мн досадна проф, како и предметот. Но добра е, се учи од прирачник. Предава и во 2 историја на МК. А ако ви се падне Оливер СУПЕР КЕ БИДЕ!
Музичко, ликовно и спорт-бла бла, само Музичко Марина е заабегана.
Инфоратика Убавка-изубен случај, не попита и СЕКОГАШ Е У ПРАВО!!! Знае да вреѓа.
Социологија-Светлана, многу добра, фина, разумна, мотивира да учиш, а онаа другана старата е богда чува!
2Год.
Деловно раб-Емануела, ке се скате на час, како на голем одмор, нема да ви бар за учење, ке си праите муабет за шминки, облека и сл.
Инфор. Марина, мн добар метод на предавање, мада знае да е досадна. Мн е добра!
Секретарско раб.-Анита, досаден предмет а она мн добра.
Пракса-Бранка, . најдобрата проф. Пракса ке ви биде како голем одмор.
Осн. на право-Билјана-Се дере, вика, дигната е, фенси шмизла, ама не остава на полагање. Лесно паѓа на провокации. Она ке ви предава и сек раб. во 3та.
Мак-Оливера, тивка, фина ама строгчка.
Англ-Наде, уживанција ако ви предава.
Француски 1 и 2 (со можност за изборен во 3 и 4) Елена, супер е за муабети.
Во 2 год Осн. на биз. ке ви предава Весна Гудевска (порано предавала инфор)... Тивка, мн строга, децата кои не и учат имаат проб. со неа.
3год. Изборни предмети, има мн групи , ако сакате на правен да одите ви советувам да изберете Право и Економија или Англиски.
Редовна економија, Весна раневска од 2ра бизнис, иста ситуација ко во 2ра год.
Деловно ком. Душица, од неа можете мн да научите, битна е ком. на час.
Дел раб-Дијана, срце проф, ама нема да можете да се надоврзете дека во 2год предава Емануела и кај неа не се учи, а дел раб не е лесен предмет, у 3та се учит област на ФИНАНСИИ!
Деловна ПСИХОЛОГИЈА, предава психологот, малце збунета, забегана ама не е претерано лоша, се учи од скрипта и треба да ја пратите на предавања. Дел псих и дел ком. имате само у трета.
мак-пак предава Оливера.
БИЗНИС-Весна РАНЕВСКА, супер е, барем за тие што уат, строга на оценување, нема отворено пред себе, цик-цак прашања, нема рљзмислување, крати од оценка.
Пракса-Бранка, иста стуација.
4та, Ред економија-Ирена, добра е мн.
Дел раб. Еменуела од 2ра год, немате гајле.
Сек раб-Нада, бара учење.
Органзција-една плава стара предава, тежок предмет.
Пракса-Клара, не е н строга.
Граѓанско образование. ао ви предава Татјана по Историја и Историја на МК во 1 и 2 шо предава ке ви бе тапа, ако ви предава Светлана Социологија о предава у 1ва ке ви биде интересно.
бизнис, Покахонтас е уби боже.
Епа еве ви детални инфор.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.084
Поени од реакции
85.039
Пишете нешто ново за школово, има ли некои нови професори, уште ли се легендите од памтивек во него.

Убав опис дал spiderboy4e на професориве, само мислам дека заборавил да спомне некои , Афродита, Менче, Надица, Стојанка мислам дека се викаше жената по Историја, незнам дали е во пензија, Снежана... не ми текнуваат други во моментов
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
Јас оваа година завршив во "Aрсени Јовков" и пред да ти одговорам на тоа прашање би те прашал зошто се запишуваш во ова школо ? Јас кога бев прва година се запишава, а појма немам како моите ме натераа без моја одлука. Во текот на наредните 3 години сфатив колку школото е тапа и катастрофа од секој можен аспект. Незнам каков/ва ученик/чка си ама некако претпоставувам дека послабо ти оди учењето па сакаш да се запишеш во Моша за да поминеш полесно. Ама ти реков, тапа е од секој можен аспект (сега да не цитирам за секое посебно).Борис е златно за разлика од Моша.
Кои професори се добри ? Па да ти кажам според мене јас никогаш не сум се интересирал и не сум ги прифаќал мислењата на другите во однос со мислењата за професорите што ми ги даваат другите. Тоа се зависи од тебе од твојот пристап кон професорите. Професорите за сите деца се различни, за некого тој е лош. за друг добар, за трет ретардитан за летврт 3 метри под земја. Ама сепак ќе ти одговорам колку да ти ја удоволам потребата за која сметам дека нема да ти направи некаква си промена.
Економски смер:(каде што бев јас)
Во прва година Шпиро е легенда професор затоа што има стил на испрашување, не сака да зафркне никого ( да го фати неспремен и сл.) многу е директен со навредите за оние багабонтите и што се прават мафијаши на час и случно. Јас шпиро би го ставил за директор на училиштето.
Професорот Пецо по математика. од 100% од учениците, 101% ќе ги кажат дека е лош и не се трпи незнам ова незнам она. Тоа ќе ти го кажат сите затоа што мразат математика а не дека професорот е лош. Професорот за 2ка ќе те пушти како и да е, само бара огромна тишина на час, ако не ти се работи не работи али не прави галама.
Професорката по статистика ( ниската незнам како се вика) многу кул и фина професорка, разбираше за сите, добар мотиватор, добро објаснува, сака сите да научат и тоа е тоа.
Весна Трајковска ( Економија) Многу кул професорка, си бара знаење, попушта на пропали ученици тоа се 98% од цело школо.
Маја ( германски ) многу лесна професорка, и се качуваат на глава, кај нејзе немаш час.. и така 4-5ка не ти бега ,,,

*****
На сите професорки во "Арсени Јовков" јака им душа од учениците што се запишуваат таму. Им посакувам се најдобро во справувањето со истите.
И уште една мисла од проф. Шпиро: " Секоја мајка што изгубила дете, може да си го најде у Моша" *****
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.726
Поени од реакции
19.889
Ех, моето средно, јас кога учев сеуште беше директорка Светлана Шопова ака Ацо Шопоф боља половина ..
Имате среќа не ги фатифте легендите на Арсениј Јовков,
Сметководство Чаки ..
Историја Медарска
Право Цвета , која после беше и директорка
е тоа да видевте што беше учење, ушите да ти пукнат..
Јован, тој избеганиот, Шпиро ми беше класен во прва, Снежана втора и трета,
е сега ме интересира дали сеуште предава македонски професорката Драгана Бенедети
подобар професор, начитан, речник ненормално добар јас во животот мој немам сретнато и сеуште не сум сретнала, секоја чест за неа!
И да не го заборавам Пецо математика леле кој крш беше со прилепско битолскиот акцент :icon_lol:
Е сеа не ми текиња статистика како се викаше али редовно прв час имаф од неа у понеделник, и секад се маваше еднаш од врата и еднаш од табла...
Јованка, Клара ... ги има мал миљон, ех спомени :pipi:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.084
Поени од реакции
85.039
би те прашал зошто се запишуваш во ова школо ?
Најблиску ми беше затоа... :pos:

Инаку за Шпиро, знам еднаш ни кажа дека се кандидирал за директор на школото, ама не го избрале дека другата личност имала премногу добри пријатели/пријателки меѓу колегите. Закон човече нема што, имаш право, човекот трпи се од секого, ама кога ќе му пукне фитиљот, цели класови од гомна подоле ги правеше :cuc:.


Ех, моето средно, јас кога учев сеуште беше директорка Светлана Шопова ака Ацо Шопоф боља половина ..
Имате среќа не ги фатифте легендите на Арсениј Јовков,
Сметководство Чаки ..
Историја Медарска
Право Цвета , која после беше и директорка
е тоа да видевте што беше учење, ушите да ти пукнат..
Јован, тој избеганиот, Шпиро ми беше класен во прва, Снежана втора и трета,
е сега ме интересира дали сеуште предава македонски професорката Драгана Бенедети
подобар професор, начитан, речник ненормално добар јас во животот мој немам сретнато и сеуште не сум сретнала, секоја чест за неа!
И да не го заборавам Пецо математика леле кој крш беше со прилепско битолскиот акцент :icon_lol:
Е сеа не ми текиња статистика како се викаше али редовно прв час имаф од неа у понеделник, и секад се маваше еднаш од врата и еднаш од табла...
Јованка, Клара ... ги има мал миљон, ех спомени :pipi:

Пред 3-4 години завршив тука, Пецо, Јованка, Клара, Шпиро уште предаваа, и сестрата на Цвета, Нада незнам дали ја знаеш, и таа е уште тука... Цвета го напушти директорското место, незнам поради кои причини.

Инаку Спорт кој ти предаваше....Предраг а.к.а Џони или Евица :X3:? И која генерација си кажи ако може
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.726
Поени од реакции
19.889
Најблиску ми беше затоа... :pos:

Инаку за Шпиро, знам еднаш ни кажа дека се кандидирал за директор на школото, ама не го избрале дека другата личност имала премногу добри пријатели/пријателки меѓу колегите. Закон човече нема што, имаш право, човекот трпи се од секого, ама кога ќе му пукне фитиљот, цели класови од гомна подоле ги правеше :cuc:.





Пред 3-4 години завршив тука, Пецо, Јованка, Клара, Шпиро уште предаваа, и сестрата на Цвета, Нада незнам дали ја знаеш, и таа е уште тука... Цвета го напушти директорското место, незнам поради кои причини.

Инаку Спорт кој ти предаваше....Предраг а.к.а Џони или Евица :X3:? И која генерација си кажи ако може
Јас колку што знам, го напуштила поради болест нешто кажаа дека била болна од рак.. :(
Ја знам и Нада и ако не ми предаваше..

Да физичко и двајцата ми предаваа
кој крш беше Предраг бооо :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom