СП 2018 - Група Ф (Германија, Мексико, Шведска, Јужна Кореја)

Кои два тима ќе продолжат понатаму?

  • Германија

  • Шведска

  • Мексико

  • Јужна Кореја


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
1.101
@KaWa Гледаш за што ти објаснувавме зашто Ноер не смееше да е прв избор на светсково?
Сериозни сте дека мртвата игра на Германија и елиминацијата му ја припишувате на Нојер? Ако играше цела сезона , ќе беше уморен од играње, вака е уморен од неиграње.
На секој може да му се деси кикс или слаба партија, сеа само ви се поклопија коцките за да се правите паметни :D Тер Штеген > Нојер у форма да, ама дека Тер Штеген ќе ги однесеше даље сам мало морген. Океј е, што би било кога би било... Нојер пензија, Лев у затвор и тоа е тоа. Нојер следна сезона за Баерн аматери даа му дојде паметот маме му јебем он ќе ги заебува Германија на СП. Повеќе е крив дебилот Милер и Кроос и покрај голот што го даде за победа. Ама нема везе вашиот бог кога ќе згреши увек има оправдување, друг коа ќе заебе одма на бесилка :D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.899
Поени од реакции
12.039
Абе Лев момент пример е исто што со Шведска го става Руди кој година дена нема заиграно. И самиот не знае како се нашол во Русија.
 
C

Castiel

Гостин
Сериозни сте дека мртвата игра на Германија и елиминацијата му ја припишувате на Нојер? Ако играше цела сезона , ќе беше уморен од играње, вака е уморен од неиграње.
На секој може да му се деси кикс или слаба партија, сеа само ви се поклопија коцките за да се правите паметни :D Тер Штеген > Нојер у форма да, ама дека Тер Штеген ќе ги однесеше даље сам мало морген. Океј е, што би било кога би било... Нојер пензија, Лев у затвор и тоа е тоа. Нојер следна сезона за Баерн аматери даа му дојде паметот маме му јебем он ќе ги заебува Германија на СП. Повеќе е крив дебилот Милер и Кроос и покрај голот што го даде за победа. Ама нема везе вашиот бог кога ќе згреши увек има оправдување, друг коа ќе заебе одма на бесилка :D
Ти си тој што се праеше паметен и утна. И повторно се праиш упорно се праиш паметен и покрај тоа што згреши. Никој не рече дека ради Ноер испаднаа и дека е главен кривец. Прочитај убаво во предходниот пост кај шти те тагнав што е цитирано. Ама прочитај убаво.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
1.101
Ти си тој што се праеше паметен и утна. И повторно се праиш упорно се праиш паметен и покрај тоа што згреши. Никој не рече дека ради Ноер испаднаа и дека е главен кривец. Прочитај убаво во предходниот пост кај шти те тагнав што е цитирано. Ама прочитај убаво.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Јас не се правев паметен само ви реков дека Ноер > Тер Штеген за СП во секое време, освен ако му фали некој екстремитет на првиот. Спомнато беше низ страниве "ете ви зборев дека не е спремен Ноер и дека ќе се посере, шо ви реков, знаев, знаев". Ако знаевте до толку шо не игравте контра Германија милиони :D Има удел во смисла Нојер во форма и Нојер сега на Сп , а не во споредба со Тер Штеген. Нојер требаше да биде прв избор и тоа е тоа. Ако беше Тер Штеген и се десеше истово, ќе го баравте Нојер дека фалел. Што би било коа би било се други муабети. Нојер можеше да игра цела сезона и пак да се посере. Ви се погоди па се праите паметни, а коа ќе утнете, ама вака ама така. Проблемот е во другите играчи и неиграњето на Сане. Го прочитав убаво мислењето на Illumious и држи вода тој став. Но тоа и не мора да значи.Можеше да има и пад на концентрација и со цела изиграна сезона. Дека бил лош верувам, ама одлуката да биде прв голман е сосема на место.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.557
@STEALTH, после Мексико те цитирав не ми реплицира, еве пак ќе те прашам: Дали бев во право дека Германија мака мачи против екипи кои играат бункер и дека Сане е можда единствениот нивни играч (покрај Ројс) кој знае да изигра еден на еден со противнички играч и дека баш таков профил на играч ќе им дадеше друга димензија во нападот на германците и многу ќе им помогнеше против вакви екипи?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.140
Поени од реакции
7.210
Џабе е сега се, копачот на клупа заеба работа уште пред првенството да почне. По која логика дојде до составот вчера само тој знае. Срамота е ова, во Јапонија за вакви бруки харакири прават, овој уште се мисли дали да остане селектор. Германија никогаш нема испаднато во групна фаза, па и последни во ваква група...повеќе се замарав јас да ме пече сонце 2 саати со 4 евра пола чаша пиво да ги гледам отколку Ердоган трупата во Русија :pos:Ќе си земат плата за "сработеното" сега, одмор на Малдивите, кој ја ебе Германија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
Џабе е сега се, копачот на клупа заеба работа уште пред првенството да почне. По која логика дојде до составот вчера само тој знае. Срамота е ова, во Јапонија за вакви бруки харакири прават, овој уште се мисли дали да остане селектор. Германија никогаш нема испаднато во групна фаза, па и последни во ваква група...повеќе се замарав јас да ме пече сонце 2 саати со 4 евра пола чаша пиво да ги гледам отколку Ердоган трупата во Русија :pos:Ќе си земат плата за "сработеното" сега, одмор на Малдивите, кој ја ебе Германија.
Тууу за градот кај што видов дека гледаш, ценава е... :eek:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.140
Поени од реакции
7.210
Тууу за градот кај што видов дека гледаш, ценава е... :eek:
Капитализам, јбг. Ставиле една ограда и магично во тој простор цената за 0.4l пиво се качува од 15 центи на 4 евра. Можеби им се исплати инвестицијата (обезбедување, место итн), ама сигурно не очекуваа само 3 утакмици да полнат вреќи :icon_lol: Срање ден, ама тоа е :toe:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.179
Германија не можеше 90 минути да и даде гол на Кореја, Ноер бил виновен за поразот затоа што на 0-1 во 90+ минута излезе да им помогне на напаѓачите. Ова е веројатно најглупата мисла која е изкажана на форумов за време на светското првенство во Русија.

Не е виновен Лев што не го зеде Сане, што ги игра мртвите Милер, Дракслер резервата, Кедира инвалидот и Озил, не е виновен Кимих кој вчера не успеа да погоди ниту еден центаршут, ниту едно додавање, туку Ноер бил виновен.

ГоспоТ да чува и да брани.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.446
Поени од реакции
4.768
Кедира сепак требаше да ја земе авионската карта што му ја нудеше шведскиот новинар. Ќе му се најдеше. :P
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.465
Поени од реакции
20.445
Германја не можеше 90 минути да и даде гол на Кореја, Ноер бил виновен за поразот затоа што на 0-1 во 90+ минута излезе да им помогне на напаѓачите. Ова е веројатно најглупата мисла која е изкажана на форумов за време на светското првенство во Русија.

Не е виновен Лев што не го зеде Сане, што ги игра мртвите Милер, Дракслер резервата, Кедира инвалидот и Озил, не е виновен Кимих кој вчера не успеа да погоди ниту еден центаршут, ниту едно додавање, туку Ноер бил виновен.

ГоспоТ да чува и да брани.
Е ајде де. И јас се чудам ама ми текна дека пред првенството некои упорни беа дека ќе бил слаб зашо нема играно и сега за да си го потврдат тоа изгледа му скокнаа на него дека е виновен покрај толку многу мизерни играчи. Не бил баш на ниво на чемпионшип голман ама така некако се понашал и играл. :pos:

Вчера сите мизерно одиграа од Вернер па до Ројс, а Игорче го видете проблем било првите (и единствените) 30 минути што ги одиграл Руди против Шведска.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
Е ајде де. И јас се чудам ама ми текна дека пред првенството некои упорни беа дека ќе бил слаб зашо нема играно и сега за да си го потврдат тоа изгледа му скокнаа на него дека е виновен покрај толку многу мизерни играчи. Не бил баш на ниво на чемпионшип голман ама така некако се понашал и играл. :pos:

Вчера сите мизерно одиграа од Вернер па до Ројс, а Игорче го видете проблем било првите (и единствените) 30 минути што ги одиграл Руди против Шведска.
Знаев дека некој нема да ме сфати. Не е Ноер крив за елиминацијата ама дајте Ули, концентрацијата на Ноер вчера беше мизерија. Онакви грешки барем за него не се стандардни. Не знам која ви е потребата да ги браните играчиве на Германија како братучеди да ви се :)
 
На врв Bottom