СП 2015 Катар - Група Д (DEN, POL, RUS, KSA, ARG, GER)

Кои четири репрезентации ќе ја поминат групата?


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Пратете го Дибиров што прави, јас разбирам дека тренерот им е идиот и нема дисциплина но тоа што Дибиров го прави нема врска со ракомет, јас да сум тренер на клоци од терен ќе го избркам.
Цела репрезентација им е расштиман оркестар, не ми се верува што им се дешава на русиве.
 
Член од
5 јануари 2013
Мислења
119
Поени од реакции
54
Браво за Аргентинциве ! :aplauz:
Ајде уште некоја минута да издржат :ojeaa:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
сакав и верував дека ке поминат аргентинците бидејки ако минеме со Словенија добро ќе ги намачат или франција или шведска, играат европски ракомет ран енд ган со одлични влезови со брзи бекови а солидни крила едина мана им е голманот кој е преслаб, имаат тројца миркуловци во тимот браво за нив
 
А

Атомската мравка

Гостин
Греота ќе беше со вакви резултати да не поминат група Аргентинциве, е сега со Франција во 1/8 финале (ако тепа вечер) ќе биде интересно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
ТОООО АРГЕНТИНЦИ БЕ ТОООО


АЈДЕ МУШКИ, ЈАКО, КВАЛИТЕТНО ДО 1/4 ФИНАЛЕ..ЗА ЕВИТА ПЕРОН, ЗА ДИЕГО МАРАДОНА, ЗА ЖЕНСКИНЕ ОД ЈУЖНО АМЕРИЧКИТЕ САПУНИЦИ, ЗА ЛЕО МЕСИ, ЗА 1/4 ФИНАЛЕ....ПОСЛЕ НЕ Е БИТНО...ВАМООООООООС !

:argentinskozname:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
ТОООО АРГЕНТИНЦИ БЕ ТОООО


АЈДЕ МУШКИ, ЈАКО, КВАЛИТЕТНО ДО 1/4 ФИНАЛЕ..ЗА ЕВИТА ПЕРОН, ЗА ДИЕГО МАРАДОНА, ЗА ЖЕНСКИНЕ ОД ЈУЖНО АМЕРИЧКИТЕ САПУНИЦИ, ЗА ЛЕО МЕСИ, ЗА 1/4 ФИНАЛЕ....ПОСЛЕ НЕ Е БИТНО...ВАМООООООООС !

:argentinskozname:
Папата го заборави.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Повеќе од заслужено тепаа, Русија само ростер има игра никаква па тренеров кога ќе го видиш катастрофа на крајов секоја акција за Атман ја играат да шутне а Горбок на клупа седи далеку подобра опција е за шут од 9 метри али тоа ти е..одбрана катастрофа играат 5-1 па на почетокот Дибиров напред катастрофа невидена :place:
Игропуло во клучните моменти ја заеба со промашениот шут и пеналот.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Uwe vleze vo igra so Saudiska Arabija? Posto go imav da dade 6 gola :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Арно му се напрај на Русија, толку тиквари а со јаки играчи во репрезентација да не ја поминат групата незнам шо да речам на крај ќе речам и заслужено отпаднаја баш ме брига дека изгубиле само по 1 гол од Германија и Полска, тие шо мислеа сите во групата ќе бидат како Саудиска Арабија, па мора да има и потешки противници, па јас се кладам место нас тие да беа во нашата група ќе го јадеа и од Австрија и Тунис!
Не е до тренерот, точно дека нема познавање доволно, ама во репрезентација со играчи како Дибиров, Атман, Игропуло, Горбок, Шишкарев, Чипурин, па кој тренер бе јебеш тренер, ќе земам со сите сили ќе се мачам ќе ја поминам групата. Па и ние немавме тренер кога ни беше Шундовски па газевме, цела Русија се раштиман оркестар....
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Некој да не гледаше Германија да ми кажи дали играше Грецки ?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom