СП Ракомет: 13.01.2013 Македонија - Катар 18:00 часот

Кој ќе победи?


  • Вкупно гласачи
    195
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Јас всушност мислам дека нашиве ракометари не се за тамо, знаете ли кои ни се потребни во репрезентација? Ilumious капитен, Види Фотос голман, Max Legend и така натаму...или селектори нека бидат, и онака Македонија располага со доста голем број на селектори, стручњаци ова она...море луѓе, не можете ли да имате надеж, верба, ОПТИМИЗАМ?
Се зачитав во темава, мрчаторски негативни коментари...да си играч, да ти се одмили да играш за вакви "Македонци".
Јас верувам во Македонските момци, можеме против Исланд! ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас всушност мислам дека нашиве ракометари не се за тамо, знаете ли кои ни се потребни во репрезентација? Ilumious капитен, Види Фотос голман, Max Legend и така натаму...или селектори нека бидат, и онака Македонија располага со доста голем број на селектори, стручњаци ова она...море луѓе, не можете ли да имате надеж, верба, ОПТИМИЗАМ?
Се зачитав во темава, мрчаторски негативни коментари...да си играч, да ти се одмили да играш за вакви "Македонци".
Јас верувам во Македонските момци, можеме против Исланд! ;)
Иди спиј бе
--- надополнето: 13 јануари 2013 во 20:52 ---
Проѕирни се малце исланѓаните ... на нас ни одговара што сега доаѓа паузата, која мора да се искористи да средат ситници во одбрана. Груба игра во одбрана ќе значи плукање по судии во понатамошниот дел. Е од задутре ќе се види комплетноста на мали Манасков. Со Исланд ќе мора да форсираме играч на Палмарсон. Што се однесува до нападот треба само да го добиеме Миркуловски :)
А Миркуловски и на квалификациите за ЛОИ играше пожртвувано, дури и најпожртвувано од сите, бог зна што му е
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.245
Поени од реакции
8.317
А Миркуловски и на квалификациите за ЛОИ играше пожртвувано, дури и најпожртвувано од сите, бог зна што му е
Бев во во Шведска... од трибина се добиваше впечаток дека само Миркуловски и Манасков играат. Мислам дека повеќе му одговараат брканица утакмици. Еве сега ќе има две со Данска и Исланд :D

Што ме потсети бе на Шведска... Бранче десно крило :facepalm:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Poise me plasi razvojot vo grupa A... Nemoj Francija da zavrsi 2 a nie 3 ni se iba mamata...Edino sum siguren deka od niv go jademe 100%.

Јас пак велам може Франција ќе ја издуваме, не сме играле никогаш а ќе не потценат сигурно, а на такви дуели сме најопасни. И ако се втори во групата значи не се ни толку уиграни. А во Србија фијаско доживејаа изгледа се пренадуени....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Моментот кога дебелиот Ванчо се лизна и падна на гз :pos: хахахахаха
Гледав со една другарка, пола саат се смееше на ова :pos:

Иначе многу подобра игра од таа со Чиле, се надевам дека следната ќе биде уште подобра против Исланд и дека ќе победиме зашто четвртото место не е баш пријатно.

Ф. Лазаров си растура :pos: Никола пак добар натпревер, и во одбрана и во напад, но мислам дека толку, не верувам дека ќе се носи во напад со останативе селекции, но за одбрана е одличен со Јоноски и Велко, плус Темелков.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Подобро вака шо ги изиграа овие 2 утакмици , полежерно и со помалку разлика отколку да се форсираат и да снема бензин машината после 3 то коло. А првото се виде ако играа со исто темпо и второто како ќе завршеше утакмицата, минимум 40 гола ќе кркаја. Само одбраната засега малку чкрипи ама се надевам ќе ја поправат. Друга грешка е шо го зедоја Николче, ако се повреди Борко е*авме мајче. За Манасков е непотребна било каква критика, детето даде 7 гола, појке и од Наумче и од Кире( можи и заедно) и шо е поважно контра не промаршува. Ако продолжи вака во наредниве години ќе стани важен дел од репрезентацијава исто колку шо е Кире моментално.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Гледав со една другарка, пола саат се смееше на ова :pos:

Иначе многу подобра игра од таа со Чиле, се надевам дека следната ќе биде уште подобра против Исланд и дека ќе победиме зашто четвртото место не е баш пријатно.

Ф. Лазаров си растура :pos: Никола пак добар натпревер, и во одбрана и во напад, но мислам дека толку, не верувам дека ќе се носи во напад со останативе селекции, но за одбрана е одличен со Јоноски и Велко, плус Темелков.
Ja испрати?:icon_lol:
 
Член од
13 септември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
469
Јас пак велам може Франција ќе ја издуваме, не сме играле никогаш а ќе не потценат сигурно, а на такви дуели сме најопасни. И ако се втори во групата значи не се ни толку уиграни. А во Србија фијаско доживејаа изгледа се пренадуени....
Не, т.н. „потценување“ веќе не се случува. Тоа може да се случи кога од никаде ќе се квалификуваш, итн.
Но, некако како да забораваме дека времето секаде го користат, т.е. додека ние тренираме, и другите тренираат; затоа веќе нема „изненадување сме“, „аутсајдерите удираат“ итн.
Некој претходно пиша и добро забележи дека очекувањата ни се големи.. а колку е тоа оправдано? Имаме силни играчи, но пред некоја година не фигуриравме значајно, а сега и со победа 4+ не сме задоволни (не велам дека треба да сме; и јас мислам дека второто полувреме беше катастрофално одиграно). А од друга страна, имавме прослава за #5 која не може да се оправда со #5.. знам дека претходно ништо не сме имале, но сепак е пресилна прослава. Не е во согласност со разум.

Инаку, неколку забелешки за играчите, заклучени од овој натпревар: Манасков не е во контрола на сопствен централен нервен систем - премногу се доближува до голманите при скок, не запира *за* да скокне, итн. некои мали пропусти кои со тек на време ќе се поправат.
Миркуловски, колку што се сеќавам, најслаб натпревар му е токму овој. Лазаров е неколку категории над другите, не можам да го споредам.. само ќе забележам дека да не е Лазаров (Кирил), целокупната ефикасност ќе ни се намали барем за 1/2. Наумче е катастрофален последнава цела година, слично и денес. Другите не покажаа нешто за да бидат забележани.

А општо, не сме конзистентни. Прашање е дали е тоа добро или не? (заради тоа „изненадуваме“, не заради друго, итн.)
Мислам дека Исланд ќе ги победиме без посебни проблеми, а Русија (која многу силно се покажа) со ваква игра ќе нѐ растурат. На Данска им должиме, од 6+, -1 заврши последниот пат... со нив чекам права борба.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Јас мислам дека намерно се заебаваа нашиве никој неможе да ме убеди дека Миркуловски неможеше денес да им се прошетува по таа одбрана која ја поставија, незнам ќе видиме веќе со Исланд.

Дај боже да е така ко што претпоставувам.
Но факти кои ни се наметнуваат е Ванчо полека треба да се повлекува од репрезентација. Очигледно е, неигра одбрана, а и напад не е веќе тоа што беше. Време е за Никола.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom