СЛАВЕЊЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ГРЦИЈА

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2011
Мислења
40
Поени од реакции
11
Браво за македонија победивме европски шампион ама немаше потреба за славење као демек сме ја победиле грција и господ го фативме за муда,уште потрагикомични на Сител пишуваше Македонија поголема од Грција а простата раја се возбудуваше,ај наскоро пак во реалноста.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.488
Браво за македонија победивме европски шампион ама немаше потреба за славење као демек сме ја победиле грција и господ го фативме за муда,уште потрагикомични на Сител пишуваше Македонија поголема од Грција а простата раја се возбудуваше,ај наскоро пак во реалноста.
А едуцираната раја блокираше гранични премини.

Што сакаме ќе си пишуваме и како сакаме ќе славиме, не може никој да ни ја ограничува радоста или начинот на кој сакаме да славиме.

Особено, откако и многубројни странски медиуми имаа наслови од типот: Македонија ја зашемети Грција, Македонците ги исшамараа Грците, Македонците го избришаа подот со грчкото име, Македонците ги разбија Грците и сл.

Нашето ривалство одамна не е само политичко, туку задира многу подлабоко отколку површната димензија на трендсетерите кои мислат дека со гзлижачки коментари ќе делуваат по - “европски“.
 
В

Вори

Гостин
Браво за македонија победивме европски шампион ама немаше потреба за славење као демек сме ја победиле грција и господ го фативме за муда,уште потрагикомични на Сител пишуваше Македонија поголема од Грција а простата раја се возбудуваше,ај наскоро пак во реалноста.
Aбе ајде прекини да кењаш.Ај еднаш во животот да не оставите да се радуваме како што ние сакаме.За инает ете пишале на Сител дека Македонија е поголема од Грција и поголема беше на тој дуел.
Ги декласиравме,им ебавме мајката.Го избришавме паркетот со нив.Ги изшамаравме.
И?Не е тоа за радување?Имаме проблем и на друг план со нив,на народот му е преку глава.Едвај чекаше да се случи вакво нешто за слави.Земјава олку не била обединета никогаш,олку еуфорија немало никогаш,кој фактор си ти да го оспоруваш тоа и да викаш да се вратиме во реалноста?
Или као случајна е победата со Грција?За информација ги тепавме и Финска и Хрватска,а вечер ќе падне и Босна.Чисто да ти кажам дека не верувам да си писмен и не верувам дека си гледам еден натпревар од нашава репрезентација.Си видел по фејсбук или на интернет колку е резултат и сега овде ми се правиш паметен.
Ако не сакаш да славиш не мораш,само остави ги другите да ја живеат бајката и да се чувствуваат горди на успесите што ни го носат МАКЕДОНСКИТЕ кошаркари.
 
М

Мартин`

Гостин
Браво за македонија победивме европски шампион ама немаше потреба за славење као демек сме ја победиле грција и господ го фативме за муда,уште потрагикомични на Сител пишуваше Македонија поголема од Грција а простата раја се возбудуваше,ај наскоро пак во реалноста.
Ако не си знаел името на државата се пишува со ГОЛЕМА БУКВА !!! ама ти очигледно си некој сателит кога можеш да пишуваш Грција со голема а Македонија со мала буква ? за останатото не вреди воопшто да коментирам со еден пост видовме што човек си ..
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
40
Поени од реакции
11
Детуле дали е Македонија поголема од Грција??

П.С печатни грешки се случуваат и на крај краеви не влијае тоа на поентата,не би реколдека сум сателит еве на 25 години ќе одам во АРМ за обука иако немам право да конкурирам за платен војник(треба да си до 23) тоа го правам за ако треба да и се најдам на државата кога ќе биде во небрано и реалноста ја кажав се слават прво место.второ а не обична победа,морам да признаам многу добро одигравме и ги седнавме на гас грците.Ако не сакаш да славиш не мораш,само остави ги другите да ја живеат бајката и да се чувствуваат горди на успесите што ни го носат МАКЕДОНСКИТЕ кошаркари.
Грешка си,и јас славев и се гордеам со нашите не знам како се осудувате некој кој воопшто не го знаете да го прогласувате сателит,непимен антипатриот.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.875
Детуле дали е Македонија поголема од Грција??

П.С печатни грешки се случуваат и на крај краеви не влијае тоа на поентата,не би реколдека сум сателит еве на 25 години ќе одам во АРМ за обука иако немам право да конкурирам за платен војник(треба да си до 23) тоа го правам за ако треба да и се најдам на државата кога ќе биде во небрано и реалноста ја кажав се слават прво место.второ а не обична победа,морам да признаам многу добро одигравме и ги седнавме на гас грците.

Грешка си,и јас славев и се гордеам со нашите не знам како се осудувате некој кој воопшто не го знаете да го прогласувате сателит,непимен антипатриот.
Кога станува збор за ривалство помеѓу две земји се слави секоја победа врз ривалот.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.491
Поени од реакции
1.907
^ nice one! :)

А сега сите во потпис:
„Тренерот ни кажа дека Македонија ќе игра со многу страст, со многу срце и мислам дека тоа беше главната причина зошто тие победија во овој меч“ - Никос Зисис
http://www.kurir.mk/sport/kosarka/41375-I-Zizis-heroj-za-Makedonija

Не му вервајте многу на овие од курир!! Тој 100% не нарече Фиром или Скопја, ама Форбс го преведе така како шо треба. ;) Зисис е од Солун и е тежок шовинист!! Само да се потсетиме шо изјави пред две години во Полска на Евробаскет 2009.

Зисис: Ако на дресовите видиме Македонија, ќе полудиме

Колку што се македонските кошаркари решени да сторат сé за да ја совладаат Грција на денешниот прв меч од ЕП во Полска, исто толку се „запалени“и кошаркарите на нашиот противник. Тоа најдобро се гледа од изјавата на одличниот Никос Зисис искажана на вчерашната прес-конференција во Познањ, која беше исклучиво за грчките новинари. Тој вели дека ако на денешниот меч на дресовите на ривалот го видат зборот Македонија, тие ќе полудат и нема да одговараат за своите постапки.

- Ќе полудам ако го видам зборот Македонија на дресот на ФИРОМ, без разлика во која варијанта. Не би знаеле што би направил тогаш. Сите со нетрпение го очекуваме овој предизвик, кој е од исклучителна важност за целиот грчки народ. Неизвесноста само носи дополнителен мотив кај кошаркарите. Ние сме спортисти, кои во срцето го носат грчкото знаме и кои се подготвени да сторат сé за да ги израдуваат своите сонародници. Колку и да нé провоцираат луѓето од ФИРОМ, ние ќе одговориме на единствениот начин на кој знаеме, со победа на теренот - е воинствената изјава на грчкиот репрезентативец Зисис.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=979920444&id=21&prilog=0&setIzdanie=21782
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.488
http://www.kurir.mk/sport/kosarka/41375-I-Zizis-heroj-za-Makedonija

Не му вервајте многу на овие од курир!! Тој 100% не нарече Фиром или Скопја, ама Форбс го преведе така како шо треба. ;) Зисис е од Солун и е тежок шовинист!! Само да се потсетиме шо изјави пред две години во Полска на Евробаскет 2009.

Зисис: Ако на дресовите видиме Македонија, ќе полудиме

Колку што се македонските кошаркари решени да сторат сé за да ја совладаат Грција на денешниот прв меч од ЕП во Полска, исто толку се „запалени“и кошаркарите на нашиот противник. Тоа најдобро се гледа од изјавата на одличниот Никос Зисис искажана на вчерашната прес-конференција во Познањ, која беше исклучиво за грчките новинари. Тој вели дека ако на денешниот меч на дресовите на ривалот го видат зборот Македонија, тие ќе полудат и нема да одговараат за своите постапки.

- Ќе полудам ако го видам зборот Македонија на дресот на ФИРОМ, без разлика во која варијанта. Не би знаеле што би направил тогаш. Сите со нетрпение го очекуваме овој предизвик, кој е од исклучителна важност за целиот грчки народ. Неизвесноста само носи дополнителен мотив кај кошаркарите. Ние сме спортисти, кои во срцето го носат грчкото знаме и кои се подготвени да сторат сé за да ги израдуваат своите сонародници. Колку и да нé провоцираат луѓето од ФИРОМ, ние ќе одговориме на единствениот начин на кој знаеме, со победа на теренот - е воинствената изјава на грчкиот репрезентативец Зисис.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=979920444&id=21&prilog=0&setIzdanie=21782
Другар, очигледно Курир ме пренесува мене, не обратно.

А јас го пренесов Национал Пост и Вашингтон Пост кои го цитираат Зисис, така да, релксирај се.
Сега видов дека од Курир се потрудиле да напишат извор „Форбс“ кои пак исто како и горните ја преземаат веста од Асошиејтед Прес.

Грците пред нивните дома секако ќе глумат антички Хелени, не се замарај, изгубија чесно, но не знаат чесно да се носат со поразот.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.069
Зисис: Ако на дресовите видиме Македонија, ќе полудиме

- Ќе полудам ако го видам зборот Македонија на дресот на ФИРОМ, без разлика во која варијанта.е воинствената изјава на грчкиот репрезентативец Зисис.
ма нек полуди-има установа за нив - цела Бардо-елада
тешко е да налеташ на нормален геец- за луди не праиме муабет (11 милиони --кажува се“)
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.491
Поени од реакции
1.907
Другар, очигледно Курир ме пренесува мене, не обратно.

А јас го пренесов Национал Пост и Вашингтон Пост кои го цитираат Зисис, така да, релксирај се.
Сега видов дека од Курир се потрудиле да напишат извор „Форбс“ кои пак исто како и горните ја преземаат веста од Асошиејтед Прес.

Грците пред нивните дома секако ќе глумат антички Хелени, не се замарај, изгубија чесно, но не знаат чесно да се носат со поразот.
Муабетот ми беше дека се прај лажна забуна кај народот за ставот на Зисис!! Иначе браво за горенаведените весници кои ја корегираја изјавата на Зисис (заради та гнаса и неговата изјава во 2009 немаме име на дресот туку е покриено со налепница на Витаминка.)

А во Битола моментално се слави низ улиците!! Уште од сега нека си зацртаат од владата дека мора да има организиран пречек на кошаркарите на аеродром!!
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
669
Поени од реакции
51
Јел можеш да преведеш том блогеру Грку једну поруку из Србије?

Ево порука: "Пичка ти материна усранко, то ти је за 1995. у Атини кад сте нас пљували и мрзели али смо вас и тада тукли и увек ћемо да вас бијемо као стоку кад год вас видимо."

Благодарам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.588
Поени од реакции
187.282
Дај бе не се замарајте со некој незапознат со ривалство во спортот. (за овој погоре мислев)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom