СЕ ЕБЕВ! :)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Викендов му се изнаонадив на векот!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Којзнае колку си насмеан сега :lol: :lol: :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тек мене да ме видиш насмеан. Од уш до уш, а ионака ми се поголемки ушовите!!
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ја оваа недела си ги перам алиштата рачно, ама затоа пак наредната пак ќе ја вработам перачката, не можам веќе вака. :D
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
The`bItCh напиша:
Од охридската.. :wink:
Богданци го викаат долината на сексот .. затоа што секој се онади кај што сака, со кого сака, кога сака :lol: и прибидејќи имаше напишано дека се чудел некој дека си седнала на компјутер после онадењето.. зато те прашав 8) :wink: :P
За Богданци обрати се слободно кај Андроник и ќе ги имаш сите добри адреси за онадење па дури и места со “ладовина под сенка“. :wink: :lol:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Аууууу,

Затоа ти таков среќен и расположен уште од сабајле :lol: :lol: :lol:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Macedalien напиша:
Аууууу,

Затоа ти таков среќен и расположен уште од сабајле :lol: :lol: :lol:
Ова ме потсети на еден виц :

:arrow: Зошто зелката е оросена отсабајле?
:arrow: И ти да седиш цела ноќ на кочанка - ќе се испотиш !!!

BTW, и јас се онадев! Стварно женетите мнемаат многу право на глас овде, ама имајте и вие мало дете - ќе видите како е :) :) :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Па Ацид ниту е женет ниту има дете :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Јас сум во брак (какво дете шо ти е - пари да ми дадат неќу!) и тоа е редовна појава :oops:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Macedalien напиша:
Па Ацид ниту е женет ниту има дете :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Маце бе, па за мене зборувам... Тоа радост е кога детето порано ќе ти заспие :) :) :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ах - се здркав ја оти се дојде наеднаш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Море да сум на твое место не само што ќе му наредам да легнува кога јас сакам туку и ќе му поставам ултиматум за сФе! Ем имаш контрола над детето ем ебаваш кога ќе ти дојде :lol: :lol: :lol:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Macedalien напиша:
Море да сум на твое место не само што ќе му наредам да легнува кога јас сакам туку и ќе му поставам ултиматум за сФе! Ем имаш контрола над детето ем ебаваш кога ќе ти дојде :lol: :lol: :lol:
Абе не дека не пробав... Ама малку тешко е дете на две години да те разбере зошто го тераш на спиење, па ако недајбоже ти ску*чи па повишиш тон - ќе те погледа со едни очи ко филџани и автоматски ти се крши срцето на три преткомори и четири комори... И така после си на негова милост и немилост :) :) :)
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
А бе Спуки, џомбо една! Слушај сеа совет од луѓе со подолг стаж во брак (годините немаат врска тука, иако си постар од мене)
Како прво, под итно да си набавите со сопругата две-три видео касети (или ДВД ) со цртани филмови. Не мора да чекате детето да заспие. Пуштете му цртани фино лепо, пакетче смоки или други грицки и потоа...можете да редите заедно алишта во другата соба,или да закачувате на тераса, или ти да се тушираш а сопругата пушта перална во купатило..... бидете креативни!
На крај на краиштата, тие деца имаат баби и дедовци. Можете да ги однесете на гости а вие (демек) морате да одите на заболекар , на концерт, изложба.....(било што каде не се носат децата со себе :wink: ) . Наместо тоа, вие си се враќате дома и тие неколку часа се исексувате добро во спомен на старите добри времиња.
И, не мора да биде ноќ, де. Малите деца преспиваат и преку ден,нели?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
venera001 напиша:
А бе Спуки, џомбо една! Слушај сеа совет од луѓе со подолг стаж во брак (годините немаат врска тука, иако си постар од мене)
Како прво, под итно да си набавите со сопругата две-три видео касети (или ДВД ) со цртани филмови. Не мора да чекате детето да заспие.
Е Венерче, ова зависи од детето... Ич не е попален по цртани - не ги ни регистрира. Треба да му пуштам Топ-Шоп или ЕПП за да го занимавам :)

Пуштете му цртани фино лепо, пакетче смоки или други грицки и потоа...можете да редите заедно алишта во другата соба,или да закачувате на тераса, или ти да се тушираш а сопругата пушта перална во купатило..... бидете креативни!
Немаме друга соба :( :(

На крај на краиштата, тие деца имаат баби и дедовци. Можете да ги однесете на гости а вие (демек) морате да одите на заболекар , на концерт, изложба.....(било што каде не се носат децата со себе :wink: ) . Наместо тоа, вие си се враќате дома и тие неколку часа се исексувате добро во спомен на старите добри времиња.
И, не мора да биде ноќ, де. Малите деца преспиваат и преку ден,нели?
Бабите и дедовците се во други градови, а за едно онадење не би го оставал кај секого. Кога преспива преку ден - јас сум обично на работа :) :)

Да се разбереме, не е дека само кукам - се снаоѓаме на разни начини, ама факт е дека станува прилично тешко кога мало човече ти трчка наоколу :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Минативе два дена (читај - ноќи) кршење кичма!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Минативе два дена (читај - ноќи) кршење кичма!
Фала на исцрпната информација! :lol: :lol: :lol: :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom