СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.337
Поени од реакции
3.306
Узунов го има потполно истиот став околу прогресивниот данок како и неговите истомисленици Бранимир и Тевдовски.

Кога тој би бил министер, и тој би го направил истиот потег со прогресивниот данок. И секако, би го доживеал истото фијаско како и неговите колеги. :toe:
Breeeej kakov blast from the past :D


Ne se soglasuvam so nego za ovie stavovi megjutoa sepak ne bi go stavil vo ist kosh so Branimir i Tevdovski.

A duri i da imav nekakvi simpatii kon ideite sto gi razdavaa na ovie tribini sepak na krajot i toa go pokakaa so nacinot na koj sto go implementiraa """progresivniot""" danok otkako dojdoa na vlast, od edno skalilo na dve. Nebare ke im smeni neshto na gazdite na vili i jahti shto sobraa sve zivo vo privatizacijata i od togash.
Na tribinava zboruvaa za nekolku skalila i mnogu povisok danok za sopstvenicite na kompanii i imot.
Potoa reshija da gi targetiraat samo visoko platenite rabotnici so 18% stavajki gi vo ist kosh so ovie kitovite.

Mislam deka da go vovedoa kako sto se zalagaa so nekolku skalila koi sto ke idat do 30-40% i ke gi targetiraat prjlavo bogatite kako vo taa Skandinavija sto tolku ja spomnuvaat, jas nemase da imam problem da dadam 18% od mojot mesec.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Едит видов на Канал 5 бил... болен лик е Зоќево, Грујо вака не преташе кога паѓаше од власт. Изгледа никој на денешнава средба не се согласил на избори во најкраток можен рок, па затоа вечерва гледавме како Зоки добива симптоми на мозочен удар. Многу нервозен, правење гримаси, викање, одлика на изгубен човек... да, да изгубен човек, до пред 4 години цела европска заедница и калето стоеа позади него, па го вадеа од гомната, а сега се сами, грбот му го чуваат Коста Петров, Манулач, Цацко, Дерала и Васиљ.
Во ситуација кога сеуште имаме просек по 30 заразени на ден од Корона, во ек на пандемија, овој ќе ваѓа народ на гласачки кутии, дефинитивно е болен човеков. Е вакви ни го сменија името, уставот, знамето, воведоа двојазичност... којзнае во колкави гомна ја ставија државата овие 4 години, па брза со предвремени избори на кои и тој самиот знае дека ќе ги изгуби, ебаму изгубениот случај.
Да, да, на тоа мислев, се дереше небаре преку мегафон од Струмица зборува. Кажува за туристички ваучери, а пес нервозен како да му украле декар од нивата :pos:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.083
Поени од реакции
19.925
Breeeej kakov blast from the past :D


Ne se soglasuvam so nego za ovie stavovi megjutoa sepak ne bi go stavil vo ist kosh so Branimir i Tevdovski.

A duri i da imav nekakvi simpatii kon ideite sto gi razdavaa na ovie tribini sepak na krajot i toa go pokakaa so nacinot na koj sto go implementiraa """progresivniot""" danok otkako dojdoa na vlast, od edno skalilo na dve. Nebare ke im smeni neshto na gazdite na vili i jahti shto sobraa sve zivo vo privatizacijata i od togash.
Na tribinava zboruvaa za nekolku skalila i mnogu povisok danok za sopstvenicite na kompanii i imot.
Potoa reshija da gi targetiraat samo visoko platenite rabotnici so 18% stavajki gi vo ist kosh so ovie kitovite.

Mislam deka da go vovedoa kako sto se zalagaa so nekolku skalila koi sto ke idat do 30-40% i ke gi targetiraat prjlavo bogatite kako vo taa Skandinavija sto tolku ja spomnuvaat, jas nemase da imam problem da dadam 18% od mojot mesec.
Не ми се верува дека имало луѓе во публика кои му шлапкаат на глупостиве кои ги тресе овој шарлатан. Каков смешен лик. Олку глупости и лаги истресени во 14 минути видео, одамна немам сретнато. :LOL:

Баш би сакал него да го ставеа на местото од Тевдовски, да воведеше прогресивен... пардон, праведен данок, и да му ја видев фацата после фијаското, со какви глупости ќе се правдаше тогаш. Онака пред очи да му се сруши целата таа глупава бајка во која живеат сите вакви шарлатани и "економски експерти" како него.

Инаку, министер треба да води економија и држава, а не да задоволува свои или нечии каприци и комплекси кои ги има кон транзициските олигарси и побогатите. Ако некој треба да се казни, постојат закони, судови, истраги, обвиненија.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Branimir i Tevdovski se kvazi socijalisti sto ziveat vo bajkite. Ali za Uzunov osven deka e covek na Brane nema niedna druga fleka vo sivito.
Uzunov odlicno go razbira pazarot i e eden od vrvnite ekonomisti vo zemjava.
Каква флека бе, тој учествуваше во приватизацијата во времето на Бранко, него ништо не го пери ...
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Едит видов на Канал 5 бил... болен лик е Зоќево, Грујо вака не преташе кога паѓаше од власт. Изгледа никој на денешнава средба не се согласил на избори во најкраток можен рок, па затоа вечерва гледавме како Зоки добива симптоми на мозочен удар. Многу нервозен, правење гримаси, викање, одлика на изгубен човек... да, да изгубен човек, до пред 4 години цела европска заедница и калето стоеа позади него, па го вадеа од гомната, а сега се сами, грбот му го чуваат Коста Петров, Манулач, Цацко, Дерала и Васиљ.
Во ситуација кога сеуште имаме просек по 30 заразени на ден од Корона, во ек на пандемија, овој ќе ваѓа народ на гласачки кутии, дефинитивно е болен човеков. Е вакви ни го сменија името, уставот, знамето, воведоа двојазичност... којзнае во колкави гомна ја ставија државата овие 4 години, па брза со предвремени избори на кои и тој самиот знае дека ќе ги изгуби, ебаму изгубениот случај.
Soros veke ne im dava poddrska?
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Читав нешто за вакцини и ми искочи ова, ај добро утро :icon_lol:
IMG_20200519_065158.jpg
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
...грбот му го чуваат Коста Петров, Манулач, Цацко, Дерала и Васиљ.
Е оти сеа вака прајш? Па пола форум се другарчиња на фб со Васиљ, ќе се најдат изненаѓени и увреѓени :P

Инаку, муртино бој се надева на рекордно мала излезност за да го поделат колачот со вмро и евентуално да остани така на власт (слично ко прошлиот пат) ама заборава какви лејки има во државата и "абе ај нема корона то е сето измислено" типот на гласачи ништо чудно и да му пресуди.

Видеќемо, да не има плачки на крај па да го гледаме за некоја година ко сега миле Че да плачи од некој судница ко свинче пред колење.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.646
Поени од реакции
81.686
Soros veke ne im dava poddrska?
Им дава, али не како периодот пред да се смени името. Студентски пленуми, Шарени Револуции, насилни протести кои и самиот Зоки на снимките кажа дека се негови ги нема веќе, се е распаднато. Оние најжестоките поддржувачи кои беа плаќани со "сомнителни" пари како Милчин (професор), Најческа(професорка), Геро(новинар) сите му свртеа грб, сега пропагандата им ја тераат Јоци од Бардовци, Дерала, Сарачини и Васиљ, најголемото дно од луѓе.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
"Мерцедесот е запленет од судот во кривична постапка од сторители на кривично дело, одземен е и доделен на агенција за одземен имот, со одлука на влада е доделен во сопствеништво на СОЗР и на тој начин е ставен во возниот парк на СОЗР, НУЛА ДЕНАРИ СЕ ПОТРОШЕНИ од буџетот на граѓаните за ова возило!
Веројатно овој Мерцедес не е блиндиран, па во тој случај не е за иста намена како оној фамозниот.
Автоматски споено мислење:

Зоќи ќе биде запишан во историските читанки како татко на нацијата на РСМ! За морковот не можете да му се фатите.
Треба да се запише како предавникот на нацијата и државата.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Soros veke ne im dava poddrska?
Нема многу пари легално што влегуваат, а и повеќето се кеш.
Грците дадоа некои 80 милиони евра да се спроведе промената на устав, ги боли курот сега да се замараат.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не ми се верува дека имало луѓе во публика кои му шлапкаат на глупостиве кои ги тресе овој шарлатан. Каков смешен лик. Олку глупости и лаги истресени во 14 минути видео, одамна немам сретнато. :LOL:

Баш би сакал него да го ставеа на местото од Тевдовски, да воведеше прогресивен... пардон, праведен данок, и да му ја видев фацата после фијаското, со какви глупости ќе се правдаше тогаш. Онака пред очи да му се сруши целата таа глупава бајка во која живеат сите вакви шарлатани и "економски експерти" како него.

Инаку, министер треба да води економија и држава, а не да задоволува свои или нечии каприци и комплекси кои ги има кон транзициските олигарси и побогатите. Ако некој треба да се казни, постојат закони, судови, истраги, обвиненија.
Е ова е тоа. Немам јас ништо против Нина министерката, ама „јаврија“ е детето. Општо, од „кожа“ ме вади ставање на министерски места „деца“ и неискусни лица. Некој за да стане министер (или блиску до таа функција), треба да има накај 40-на година години и сериозно соодветно искуство. Исто и за директори, пратеници, секретари... итн... Детска градинка правиме речиси 30 години.
Автоматски споено мислење:

Да, да, на тоа мислев, се дереше небаре преку мегафон од Струмица зборува. Кажува за туристички ваучери, а пес нервозен како да му украле декар од нивата :pos:
Зоки се дереше ептен кога го избраа за човек за промена на името (преку премиерска функција). Како се дереше за смртта на Мартин, за убиените кај Смилковско... Се издра и „остана жив“. Умноболно. Се издра после изборите во 2016, „ПОБЕДИВМЕЕЕЕ“... а изгуби во речисисите изборни единици... Се дереше предавников и кога на референдум не му излезе предавничкиот „есап“, ама мораше да се изврши директивата за промена на името... инаку ќе завршеше и тој некаде како бегалец, ако не и полошо.
Е, таков ни ја води државата. Безмозочен.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
"Мерцедесот е запленет од судот во кривична постапка од сторители на кривично дело, одземен е и доделен на агенција за одземен имот, со одлука на влада е доделен во сопствеништво на СОЗР и на тој начин е ставен во возниот парк на СОЗР, НУЛА ДЕНАРИ СЕ ПОТРОШЕНИ од буџетот на граѓаните за ова возило!
Штом е запленет и доделен на државата, претходните сопственици имаат направено некаква штета кон државата (претпоставувам многу поголема од вредноста на мерцедесот),
значи иако не го купиле дриректно, ќе се развозуваат со него место да купат амбулантски возила.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Sakav odamna da pišam za kolive ona na ,,M,,.....no poske nekolku zakani za baniranje na odredeni moderatori za slični stavovi i mislenja,.....nekako nemav zelba. No sto eve izleze nekako taa debata, da pišam toa što go mislev i znaev( barem taka mislam jas).

Na prvata slika e kolata na ,,M,, za koja crni Grujo begase vo gepek, i jasno se gleda deka enterierot vnatre e od crna koža, i zadnite farovi se crvenii so dve beli rikvers svetla po far. Kolata e izložena vo MvR.....so mačkite toa grebenjeto.... mercedes-oliver.jpg

Na vtorata slika e auto toa na ,,M,, no kako što gledate, zadnite svetla se sosema različni, a kožniot enterier ne e crn, tuku bež boja.slikata e od vremeto koga murto stana premier
Znači sosema druga kola zoki-zaev-032773.jpg

Kako sto znam...vtorata kola e lična svoina na Murto, a se slušase deka brat mu V'ceto za nejze častel vo kazino vo Gevgelija.

Znači država ne smee da kupi kola, a crpko smee( so malo c)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom