СДСМ Отворено против Македонија

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Значи да не очекувам одговор, во кој нема да се спомнати ДПМНЕ....цела ли програма ви се темели на ДПМНЕ ?
Кога ви кажав јас ништо од темата...
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Јас воопшто не ја кривам СДСМ ...тоа е (ај да не вреѓам ќе ставам три точки , а вие употребете ја вашата имагинација)...
Најповеќе се прашувам како може некој да ги следи и оправдува, воопшто не ми е јасно како некој таков може да се нарече себеси Македонец -во вистинска смисла на зборот, поготово млади умови, доволно образовани и прошетани, начитани и бар до некаде запознаени со остатокот од светот, предности кои многу генерации пред нас не ги имале. На овие луѓе им се чудам на умот и отворено ги презирам.
Доколку некогаш СДСМ започне да води искрена политика ЗА и само ЗА доброто на Македонија и Македонскиот народ , јас давам чесен збор дека се зачленувам во нивната партија и ќе лепам плакати бесплатно за нив, цел живот.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Знаеш кога ќе му поверувам на Грујо??

  • кога тој и компанија, Чесно јасно и гласно стане и ЈАВНО да се извини на целиот Македонски народ, на семејствата на загинатите бранители за Грешната ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКА ПОЛИТИКА кој ДМПНЕ ја водеше со тајванската Милијарда (за повеќе детали и потсетник - прочитај погоре)
  • Кога тој и компанија, ЈАСНО и ГЛАСНО ги осуди, како председател на ДПМНЕ - господинот Љубчо Георгиевски и неговата политика (не во ракаваици.. ЈАСНО И ГЛАСНО)
  • Кога истиот тој Грујо, ќе поведе хајка за велепредавство против Георгиевски како и за штетни договори за ОКТА.. да го гони.. прво како пример од своите редови, а после нека чукне на вратата на Црвенковски
  • Кога тој и компанија ЈАСНО И ГЛАСНО се огради од сите НОВОКОМПОНИРАНИ мрсулковци, квази патриоти, кои веќе ги имам опишано, како студентски сојуз со водени пиштолчиња и остала багра...
  • Кога Членството на ДПМНЕ, се оттргне од ТАБУ темата Георгиевски, Јавно дискутира, без страм, го искаже својот револт, и јавно се дистанцира од БИЛО какви Бугарски - или такви слични папочни врпци..
толку за почеток,, АКО е поштен и доблесен ОВА ЌЕ ГО НАПРАВИ..

сето друго е млатење празна слама. Демократија како семејна забава.. (нешто слично на Монопол).

Каде пали - пали.. каде не.. јеби га.. тие и не се патриоти..
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Заев: Владата да ретерира од двојната формула за името
11.05.2009
Владата, пред се', премиерот Груевски, мора да ретерира од ставот за двојната формула како решение за спорот со Грција“, изјави в.д. претседателот на опозиционата СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Радио Слободна Европа.
„Или ќе се ’бетонираме‘ на двојната формула и со тоа ќе престанеме да преговараме, или ќе мораме да направиме ’чекор плус‘, ако сакаме да продолжат преговорите и да се најде решение“, додава Заев.
Според него, мора да се најде решение за името. „Колку побрзо, толку подобро“, вели тој. „Затоа што кога зборуваме за најважните цели на државата, ЕУ и НАТО, секогаш во преден план е решението за проблемот со Грција“, изјави Заев, напомнувајќи дека партискиот став „е јасен“.
За нас е прифатлива географска определба за името, како замена за ФИРОМ. Притоа добивајќи гаранции за нашето уставно име, не чепкајќи во пасошот, идентитетот, јазикот, културата и нашата национална посебност“, посочува в.д. претседателот на главната опозициона партија.
Заев наведува дека владејачката ВМРО-ДПМНЕ „собрала храброст барем да не ја спомнува двојната формула“. „Ме прави среќен и тоа што премиерот се' повеќе користи нови фрази, како што е ’разумен компромис‘. Двојната формула дури не се ни спомнува, што значи Владата собрала храброст, барем во одредена доза“, вели тој.

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=302FAD94EA5622499F276504E5464497
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Bile Branko i Grujo. Branko si lezi cica viski i pusi pura a nekoja plavusa mu go dudla. Otpozadi Grujo ja kova istata. Posle dva saata Grujo mu vika na Bane, aj da se smenime i Bane mu odgovara... Smene te se de.:pos2:
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Знаеш кога ќе му поверувам на Грујо??

  • кога тој и компанија, Чесно јасно и гласно стане и ЈАВНО да се извини на целиот Македонски народ, на семејствата на загинатите бранители за Грешната ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКА ПОЛИТИКА кој ДМПНЕ ја водеше со тајванската Милијарда (за повеќе детали и потсетник - прочитај погоре)
  • Кога тој и компанија, ЈАСНО и ГЛАСНО ги осуди, како председател на ДПМНЕ - господинот Љубчо Георгиевски и неговата политика (не во ракаваици.. ЈАСНО И ГЛАСНО)
  • Кога истиот тој Грујо, ќе поведе хајка за велепредавство против Георгиевски како и за штетни договори за ОКТА.. да го гони.. прво како пример од своите редови, а после нека чукне на вратата на Црвенковски
  • Кога тој и компанија ЈАСНО И ГЛАСНО се огради од сите НОВОКОМПОНИРАНИ мрсулковци, квази патриоти, кои веќе ги имам опишано, како студентски сојуз со водени пиштолчиња и остала багра...
  • Кога Членството на ДПМНЕ, се оттргне од ТАБУ темата Георгиевски, Јавно дискутира, без страм, го искаже својот револт, и јавно се дистанцира од БИЛО какви Бугарски - или такви слични папочни врпци..
толку за почеток,, АКО е поштен и доблесен ОВА ЌЕ ГО НАПРАВИ..

сето друго е млатење празна слама. Демократија како семејна забава.. (неќто слично на Монопол).

Каде пали - пали.. каде не.. јеби га.. тие и не се патриоти..
А, кој бара од тебе да му веруваш на Груевски?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Посмешно нешто одамна не сум прочитал
образложи те молам овака реагираат само полтрони во немање факти јас не сум партиски определен ги следам работите и пресудувам не слушам некои кои фрлаат милиони во булшит проекти....наградно прашање.


кај се 8милијарди евра инвестиции
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
образложи те молам овака реагираат само полтрони во немање факти јас не сум партиски определен ги следам работите и пресудувам не слушам некои кои фрлаат милиони во булшит проекти....наградно прашање.


кај се 8милијарди евра инвестиции
Ене ти горе линк од Заев... А сега збориме за име или за инвестиции?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Заев: Владата да ретерира од двојната формула за името
11.05.2009
Владата, пред се', премиерот Груевски, мора да ретерира од ставот за двојната формула како решение за спорот со Грција“, изјави в.д. претседателот на опозиционата СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Радио Слободна Европа.
„Или ќе се ’бетонираме‘ на двојната формула и со тоа ќе престанеме да преговараме, или ќе мораме да направиме ’чекор плус‘, ако сакаме да продолжат преговорите и да се најде решение“, додава Заев.
Според него, мора да се најде решение за името. „Колку побрзо, толку подобро“, вели тој. „Затоа што кога зборуваме за најважните цели на државата, ЕУ и НАТО, секогаш во преден план е решението за проблемот со Грција“, изјави Заев, напомнувајќи дека партискиот став „е јасен“.
За нас е прифатлива географска определба за името, како замена за ФИРОМ. Притоа добивајќи гаранции за нашето уставно име, не чепкајќи во пасошот, идентитетот, јазикот, културата и нашата национална посебност“, посочува в.д. претседателот на главната опозициона партија.
Заев наведува дека владејачката ВМРО-ДПМНЕ „собрала храброст барем да не ја спомнува двојната формула“. „Ме прави среќен и тоа што премиерот се' повеќе користи нови фрази, како што е ’разумен компромис‘. Двојната формула дури не се ни спомнува, што значи Владата собрала храброст, барем во одредена доза“, вели тој.

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=302FAD94EA5622499F276504E5464497

старо е....од архива

Ене ти горе линк од Заев... А сега збориме за име или за инвестиции?
еве збориме политуика читај погоре В.Д
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
А, кој бара од тебе да му веруваш на Груевски?
А ШТО Е ТОА ШТЕТНО ДА СЕ ИЗВИНИ ЧОВЕКОТ ??/

луѓе загинаа.. разбираш?? не ми изигравајте овде патриоти..
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
старо е....од архива



еве збориме политуика читај погоре В.Д
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

Како тогаш тврдиш дека ВМРО се откажале од "двојната формула на СДСМ"

Ново немам - да одам да го прашам Заев или Бране?

А ШТО Е ТОА ШТЕТНО ДА СЕ ИЗВИНИ ЧОВЕКОТ ??/

луѓе загинаа.. разбираш?? не ми изигравајте овде патриоти..
Ништо... Некој се извинил на македонскиот народ за сите ср.ња во последни 18 години (Заев не го сметам, бидејќи ете горе велат бил В.Д.). Не мора да го сакам СДСМ, не мора да го сакам ВМРО. Има избори одиш да гласаш - тоа е тоа. :toe:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

Како тогаш тврдиш дека ВМРО се откажале од "двојната формула на СДСМ"

Ново немам - да одам да го прашам Заев или Бране?



Ништо... Некој се извинил на македонскиот народ за сите ср.ња во последни 18 години (Заев не го сметам, бидејќи ете горе велат бил В.Д.). Не мора да го сакам СДСМ, не мора да го сакам ВМРО. Има избори одиш да гласаш - тоа е тоа. :toe:
епа иванов рече

разумен компромис е разумен компромис:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

а и беа на лекција во ЕУ па затоа сега пак ги мешаат албанциѕте за да ги употребат како изговор демек еве мора да направиме разумен компромис:toe:

А ШТО Е ТОА ШТЕТНО ДА СЕ ИЗВИНИ ЧОВЕКОТ ??/

луѓе загинаа.. разбираш?? не ми изигравајте овде патриоти..

хипноза е во прашање
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
епа иванов рече

разумен компромис е разумен компромис:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

а и беа на лекција во ЕУ па затоа сега пак ги мешаат албанциѕте за да ги употребат како изговор демек еве мора да направиме разумен компромис:toe:
Поентата е.... ВМРОвците се предавници? Ако го сменат името за мене ќе се најголемите предавници (веќе пишував за ова некаде...). Но, вака не се предавници. Ниту тие ниту СДСМ. Ако направат нешто двете партии (а да не се лажеме ако дојде време за договор двете партии ќе седнат на иста маса и ќе потпишат ист документ - како рамковниот), тогаш тие се предавници и ќе се бара правда од нив.
На улица, пред собрание, пред влада, на Водно....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom