СДСМ Отворено против Македонија

R

RAYTHEON23

Гостин
и јас сакам да видам шо имаат да кажат ...
зошто се потсмеваат на Александар Македонски и целокупно на цела Македонска Историја ...
зошто за нив важи само од `45 па наваму ...
зошто бранат такви како герополус кои плукаат секогаш по Македонското ...
зошто секој оној кој се гордее со Историјата, Културата Македонска без разлика која партија ја подржува го нарекуваат патриотче или квази патриот? дали не смееме да бидеме горди на Македонија ..?
но некако слабо одговор ...
ДЕМОКРАТИЈА во фашизмот еден судеше и егзекутираше....тоа време помина

Немој да ми паѓаш у тренс овде :) бидејќи не сме од вчера на форумов и сите еден со друг помалку или повеќе си ги знаеме ставовите.

Зошто бре коа Ѓоле и Грујо почнаа секојдневно да ви наметнуваат разумни компромис не ги ставате на некакви црни или соросоидни листи....доколку нели единствена цел ви е Македонија ?

точно....двојната формула на СДСМ ја заменија со разумен компромис....а ова со потпалувањето на албанците ми доага како изговор демек за промена на име ама не сум сигурен.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
ДЕМОКРАТИЈА во фашизмот еден судеше и егзекутираше....тоа време помина
Плукам јас на демократијата која дозволува:
Напишано од exlexmk
и јас сакам да видам шо имаат да кажат ...
зошто се потсмеваат на Александар Македонски и целокупно на цела Македонска Историја ...
зошто за нив важи само од `45 па наваму ...
зошто бранат такви како герополус кои плукаат секогаш по Македонското ...
зошто секој оној кој се гордее со Историјата, Културата Македонска без разлика која партија ја подржува го нарекуваат патриотче или квази патриот? дали не смееме да бидеме горди на Македонија ..?
но некако слабо одговор ..
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
каде се потсмеваат???? дај кажи конкретно!!!!!!!
Називите кои ги измисли опозицијата како "антиквизација", "букефалисти" се најдобар пример за потсмевање со македонската историја.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Називите кои ги измисли опозицијата како "антиквизација", "букефалисти" се најдобар пример за потсмевање со македонската историја.
И не го заборавај терминот Македоноиди
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Називите кои ги измисли опозицијата како "антиквизација", "букефалисти" се најдобар пример за потсмевање со македонската историја.

НЕ Е ПОТСМЕВАЊЕ туку објективизам....од една страна гошев стега...од друга роботот славески фрла милиони за џабе а тука имаме 30% невработеност.....де бре разбудете се....што се промени кон подобро????


а да патриотите коалицираа со терористи иако имаа мнозинство а претходно ветија дека нема да направат така.И ДА БУКЕФАЛИЗАЦИЈА е 50 споменици од бикови до разни животиње......александар ке беше доволен(и јас го поддржувам)........и си разбрал грешно СДСМ сакаа да кажат со терминот антиквизација дека всушност ДПМНЕ не ја познава историјата па сега компонира нова(и ова се докажа грците велат изгубени се ама тоа е раздели па владеј...нема промени освен реформите од кои за жал ефектот изостана-светска криза е)....во учебниците историја се си е запишано кој сака може да оди во музеј а не животиње да ми поставуваат кои после гупците ке го продадат.....


и дај објасни зошто ДПМНЕ спроведува левичарска политика а се десно ориентирани и ке правеа конгрес во солун???????

И не го заборавај терминот Македоноиди
не ги заборавај кампањите пушти вода после веце....обриши дупе данокот е важен....кога тревата е рамна топката се движи...а и ТИ СИ МАКЕДОНИЈА-која е крајно потценувачка...па не сметаат за овци бе:toe:
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
RAYTHEON23

потсети ме.. да ли Грујо беше во владата на Георгиевски кога беше Тајванската Милијарда ??
 
R

RAYTHEON23

Гостин
RAYTHEON23

потсети ме.. да ли Грујо беше во владата на Георгиевски кога беше Тајванската Милијарда ??

јас сум римајндер:pos2::pos2::pos2:...знам дека негов потпис стои на окта....инаку тајванската милијарда е една од причините за конфликтот која ДПМНЕ не ја согледа,имено после поставувањето на дипломатски односи со тајван кина стави вето на ООН силите ВО МАКЕДОНИЈА а способноста на владата од прислушувањето не даде ефект......
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
За сите оние со КРАТКА МЕМОРИЈА..

Вака сега ДА ГИ ПОТСЕТАМ СИТЕ ТИЕ ПАТРИОТЧИЊА со кратка меморија и амнезија.

  • Точно е тоа дека со Тајванската Милијарда - која никогаш НЕДОЈДЕ.. се нанесе најголема штета на Македонија
  • Точно е тоа дека Гласањето од страна на тогашната влада беше само неколку месеци пред да се продолжи мандат во ООН за Умпрофор кој ги обезбедуваше нашите граници, а особено ЗАПАДНАТА и СЕВЕРНАТА
  • Точно е тоа дека Никој не ги брзаше, и дека два-три месеца можеше да се почека, а не да се гласа пред ООН резулуцијата.. (чисто со намера)
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ.. попивме корпа од КИНА, и Умпрофор се укина, границите станаа како швајцарско сирење, се прошверцуваа цели вагони оружје од Албанија со се борци.
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ и дека заради неприсуство на ООН на нашите граници, албанските терористи/сепаратисти/ борци за слобода/ коалициони партнери во влада.. (како год сакате неречете ги) .. се осилија и го почнаа крваава пресметка.. непозната за нас македонците во поновата историја.
  • Точно е тоа. заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ јас лично ги обвинувам Љубчо Георгиевски, Васил Тупурковски, како и комплетната тогашна владина поставка (да не грешам душа.. не сум сигурен за следниве но тие си знаат самите: Љубе Бошковски, Никола Груевски.. идр.). Ги обвинувам за смрт на наши преку 110 борци, бранители, резервисти, (меѓу нив мои лични пријатели и двајца братучеди - Љубанско бачило),
Лека им земја......
како и трет кој сега лежи во Холандија да испашта за нивните ВЕЛЕПРЕДАВСТВА


ТОЛКУ САМО ДА КАЖАМ ЗА ПАТРИОТИЗМОТ на ДПМНЕ.. кој ќе остане за секогаш врежан во нашите спомени..

и немојте да се лигавите овде со квази патриотизам, кога сеуште ваши лидери се со крвави раце. Не сум СДСМ овец, ама ми е смачено од Лигуши...

п.с. Следниот пат кога ќе ви текне да изигрувате патриотчиња со водени пиштоли и да шамарате деца на плоштад.. сетете се на правите Македонски патриоти, НО и на Предавниците кои го наместија истите да си ги дадат своите животи. Ако не друго.. приспомнете си за сите херои и патриоти и како тоа вие се споредувате со нив...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Вака сега ДА ГИ ПОТСЕТАМ СИТЕ ТИЕ ПАТРИОТЧИЊА со кратка меморија и амнезија.

  • Точно е тоа дека со Тајванската Милијарда - која никогаш НЕДОЈДЕ.. се нанесе најголема штета на Македонија
  • Точно е тоа дека Гласањето од страна на тогашната влада беше само неколку месеци пред да се продолжи мандат во ООН за Умпрофор кој ги обезбедуваше нашите граници, а особено ЗАПАДНАТА и СЕВЕРНАТА
  • Точно е тоа дека Никој не ги брзаше, и дека два-три месеца можеше да се почека, а не да се гласа пред ООН резулуцијата.. (чисто со намера)
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ.. попивме корпа од КИНА, и Умпрофор се укина, границите станаа како швајцарско сирење, се прошверцуваа цели вагони оружје од Албанија со се борци.
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ и дека заради неприсуство на ООН на нашите граници, албанските терористи/сепаратисти/ борци за слобода/ коалициони партнери во влада.. (како год сакате неречете ги) .. се осилија и го почнаа крваава пресметка.. непозната за нас македонците во поновата историја.
  • Точно е тоа. заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ јас лично ги обвинувам Љубчо Георгиевски, Васил Тупурковски, како и комплетната тогашна владина поставка (да не грешам душа.. не сум сигурен за следниве но тие си знаат Љубе Бошковски, Никола Груевски.. идр.). Ги обвинувам за смрт на наши преку 110 борци, бранители, резервисти, (ме-у нив мои лични пријатели и двајца братучеди) Лека им земја...
ТОЛКУ САМО ДА КАЖАМ ЗА ПАТРИТИЗМОТ од ДПМНЕ.. кој ќе остане за секогаш врежан во нашите спомени..
Да бил Груевски толку доблесен во тој случај би ја напуштил владата, но мила му е функцијата :smir:

Но немора да се навраќаме на Тајван, Груевски го призна Косово и автоматски го крши меѓународното право, така да утре немој да се изненадите доколку името на РМ биде Половина Вардарска Македонија.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Вака сега ДА ГИ ПОТСЕТАМ СИТЕ ТИЕ ПАТРИОТЧИЊА со кратка меморија и амнезија.

  • Точно е тоа дека со Тајванската Милијарда - која никогаш НЕДОЈДЕ.. се нанесе најголема штета на Македонија
  • Точно е тоа дека Гласањето од страна на тогашната влада беше само неколку месеци пред да се продолжи мандат во ООН за Умпрофор кој ги обезбедуваше нашите граници, а особено ЗАПАДНАТА и СЕВЕРНАТА
  • Точно е тоа дека Никој не ги брзаше, и дека два-три месеца можеше да се почека, а не да се гласа пред ООН резулуцијата.. (чисто со намера)
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ.. попивме корпа од КИНА, и Умпрофор се укина, границите станаа како швајцарско сирење, се прошверцуваа цели вагони оружје од Албанија со се борци.
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ и дека заради неприсуство на ООН на нашите граници, албанските терористи/сепаратисти/ борци за слобода/ коалициони партнери во влада.. (како год сакате неречете ги) .. се осилија и го почнаа крваава пресметка.. непозната за нас македонците во поновата историја.
  • Точно е тоа. заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ јас лично ги обвинувам Љубчо Георгиевски, Васил Тупурковски, како и комплетната тогашна владина поставка (да не грешам душа.. не сум сигурен за следниве но тие си знаат Љубе Бошковски, Никола Груевски.. идр.). Ги обвинувам за смрт на наши преку 110 борци, бранители, резервисти, (ме-у нив мои лични пријатели и двајца братучеди) Лека им земја...
ТОЛКУ САМО ДА КАЖАМ ЗА ПАТРИТИЗМОТ од ДПМНЕ.. кој ќе остане за секогаш врежан во нашите спомени..
се сложувам.......нека почиваат во мир...


ете тоа пријателе е велепредавство се што пиша е вистина а да ти кажам за љубе и гвујо и јас не знам:toe:

ама тоа се фактите за жал 100% вистина пиша ја знаеш онаа ако коза лаже рог не лаже:toe:

Да бил Груевски толку доблесен во тој случај би ја напуштил владата, но мила му е функцијата :smir:

Но немора да се навраќаме на Тајван, Груевски го призна Косово и автоматски го крши меѓународното право, така да утре немој да се изненадите доколку името на РМ биде Половина Вардарска Македонија.
па имајки предвид дека 2001 1000 борци од КЗК навлегоа во рашче и прекршија договор мегународен ние им вративме со иста мера:)

да бидеме реални таа е политичката ситуација моментално...признавањето на косово МОРАШЕ да се направи инаку како ДУИ ке беше со гвујо....тука е ПАТРИОТИЗМОТ имаш мнозинство а пак работиш ко транзистор....а не го обвинувај само него 1000 пати сум кажал дека тоа е кршење на принципот на непроменливост на граници ИТН....но земи предвид дека скоро третина од светот го призна...ама моја прогноза е дека ке биде нешто како авганистан во азија(не ради албанци...упс косовари-нова нација)туку поради трговијата со наркотици:toe:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.353
Абе се што зборите за ДПМНЕ е убаво, и убаво е што го подсеќате народот на лошите работи кои ги направил ДПМНЕ. За да им ги отворите очите, да знае за кого да гласа....ама тоа не е доволно да им се вратат гласачите на СДСМ.....со прст на вина не можете да ја оперете предавничката политика на СДСМ, која вроди со плод, за жал негативен и по нивниот рејтинг, и по Македонија.....

Симптоматично е што подржувачите на СДСМ, веднаш кога ќе се спомне нивната предавничка политика, тие како одбрана го пренасочуваат вниманието кон тајванската миљардата, окта, кокта......Подсмевањето на нашата историја за нив е објективизам.....Целото предавтство за нив е објективизам.

Епа другари и другарки, предавството ваше ја остави Македонија без опозиција....толку го посакувавте едноумите, што сами го створивте.....место да наведнете глава, да го признаете поразот, вие го обвинивте и навредивте „глупавиот“ народ......место да ги побаравте предавниците во вашите редови, вие ги баравте во другите.....место да побаравте одговорност од вашите лидери, вие ги баравте од другите.....место да сработевте нешто, вие го чекавте Бане да сработи за вас......Место да се расоните, вие уште повеќе сонувате......

Епа другарки и другари, тоа е.....
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Ти бе дете, во кој сон си ???

над 110 луѓе - патриоти погинаа поради ПРЕДАВНИЧКАТА ПОЛИТИКА на ДПМНЕ..

тоа го зборувам овде не СДСМ.. луѓе брат.. беа живи.. и ги предадоа..

Велепредавниците...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Абе се што зборите за ДПМНЕ е убаво, и убаво е што го подсеќате народот на лошите работи кои ги направил ДПМНЕ. За да им ги отворите очите, да знае за кого да гласа....ама тоа не е доволно да им се вратат гласачите на СДСМ.....со прст на вина не можете да ја оперете предавничката политика на СДСМ, која вроди со плод, за жал негативен и по нивниот рејтинг, и по Македонија.....

Симптоматично е што подржувачите на СДСМ, веднаш кога ќе се спомне нивната предавничка политика, тие како одбрана го пренасочуваат вниманието кон тајванската миљардата, окта, кокта......Подсмевањето на нашата историја за нив е објективизам.....Целото предавтство за нив е објективизам.

Епа другари и другарки, предавството ваше ја остави Македонија без опозиција....толку го посакувавте едноумите, што сами го створивте.....место да наведнете глава, да го признаете поразот, вие го обвинивте и навредивте „глупавиот“ народ......место да ги побаравте предавниците во вашите редови, вие ги баравте во другите.....место да побаравте одговорност од вашите лидери, вие ги баравте од другите.....место да сработевте нешто, вие го чекавте Бане да сработи за вас......Место да се расоните, вие уште повеќе сонувате......

Епа другарки и другари, тоа е.....

по 10000 пат не сум партиски определен и немам книшка....дај кажи бе....кажи....дефинирај предавство де ДЕ?????????

која предавничка политика бе?????

па овие се посамобендисани и арогантни и од гаволот бе!!!!!!!!


каде кога кој го изврши како...зошто??????

коои се последиците.....ПА СДСМ НЕМА НИКАКВА ВРСКА МОМЕНТАЛНО СО СПОРОТ СО ИМЕТО НАПРОТИВ НИВНАТА ДВОЈНА ФОРМУЛА ДПМНЕ ЈА ЗАМЕНИ СО РАЗУМЕН КОМПРОМИС=ПРЕДАВСТВО

Ти бе дете, во кој сон си ???

над 110 луѓе - патриоти погинаа поради ПРЕДАВНИЧКАТА ПОЛИТИКА на ДПМНЕ..

тоа го зборувам овде не СДСМ.. луѓе брат.. беа живи.. и ги предадоа..

Велепредавниците...
не бе СДСМ ја намести војната....булшит а за време илинден се собра народ во крушево и песната ВМРООО ВМРОООО ако нема благе везе со вистинското ВМРО и со неговите идеали.....мислите се е така едноставно....бугарофилите го напуштија ДПМНЕ со љубчо.....НЕ!!!!!!


и уште толку тешко повредени и обесправени а ваму бикови ке ми прават:tapp::tapp::tapp:


се лажете таму се Љубчо не е глуп да ги повлече....ко0ја стратегија ја применија способните во 2001....ораа ниви наместо да војуваат:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.353
Значи да не очекувам одговор, во кој нема да се спомнати ДПМНЕ....цела ли програма ви се темели на ДПМНЕ ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom