СДСМ Отворено против Македонија

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Не. Немам чувство дека СДСМ се отворено против Македонија. Па Бране самиот во ОН кажа дека неговата држава се ВИКА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА И ЌЕ СЕ ВИКА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА.

Но, затоа има некои други сили кои плукаат на се што е македонско. Геро+компанија не би ги изедначувал со СДСМ. А од пуста желба да се плука на власта, се забегува и со поддржување на такви ликови.

П.С.
Едно прашање до поддржувачите на СДСМ и на ВМРО. Дали сте подготвени да се откажете од Александар Македонски и античка Македонија. Не во смисла дали сме директни наследници, туку во смисла за Аце и античка МК како наше културно наследство.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.353
Ај да почнеме одпочеток :)

Koј пред некоја година ја наметна тезата дека сите што се за компромис во спорот со грција се предавници и одродници ?
Тој што ја наметнал е во право, а ако не се придржува кон тоа, тогаш и тој е предавник.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
нема мои твои ...
праиме муабет за Македонија и Македонски интереси ...
Немој да ми паѓаш у тренс овде :) бидејќи не сме од вчера на форумов и сите еден со друг помалку или повеќе си ги знаеме ставовите.

Зошто бре коа Ѓоле и Грујо почнаа секојдневно да ви наметнуваат разумни компромис не ги ставате на некакви црни или соросоидни листи....доколку нели единствена цел ви е Македонија ?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
П.С.
Едно прашање до поддржувачите на СДСМ и на ВМРО. Дали сте подготвени да се откажете од Александар Македонски и античка Македонија. Не во смисла дали сме директни наследници, туку во смисла за Аце и античка МК како наше културно наследство.
некои веќе се откажаа ... погоди кој ... и тоа јавно се потсмеваа на Александар Македонски ....
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.353
Немој да ми паѓаш у тренс овде :) бидејќи не сме од вчера на форумов и сите еден со друг помалку или повеќе си ги знаеме ставовите.

Зошто бре коа Ѓоле и Грујо почнаа секојдневно да ви наметнуваат разумни компромис не ги ставате на некакви црни или соросоидни листи....доколку нели единствена цел ви е Македонија ?
Предавници се значи....
Ама не е темата тука за нив.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Според овие математики тешко и се пишува на Македонија.да речиме 300 илјади симпатизери на СДС + 400 000 Албанци + Власи,Срби,Роми (кои секако според некои работат против Македонија) + 50 000 со бугарски пасоши + големо комуњарско членство на ВМРО кои на некои следни избори ќе ја сменат бојата на партијата + голем број граѓани кои ги боли к*р за идентитет и нација = Пропаст на Македонија поради немање Македонци. На времето сме се делеле на Патријархисти и Егзархисти,Срби ,Грци,Бугари,комунисти,националисти,десничари,левичари,патриоти,предавници.Доста е поделби...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Предавници се значи....
Ама не е темата тука за нив.
Како не е темата коа за исти ставови едните ги правите предавници а другите спасители ?
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Како не е темата коа за исти ставови едните ги правите предавници а другите спасители ?
Ајде бе еве - и тие се предавници - отвори таква тема, ќе збориме паралелно на две.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.353
Како не е темата коа за исти ставови едните ги правите предавници а другите спасители ?
Кај виде дека тоа, јас видов дека само СДСМ се прават предавници, што не по автоматизам значи дека другите се спасители. Нема тука ниту еден пост каде што другите се спасители.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ајде бе еве - и тие се предавници - отвори таква тема, ќе збориме паралелно на две.
И шо сеа за инат треба да отворам тема со наслов "Груевски ќе ви го продаде името" ?
Кај виде дека тоа, јас видов дека само СДСМ се прават предавници, што не по автоматизам значи дека другите се спасители. Нема тука ниту еден пост каде што другите се спасители.
Ајде бе. А да прочепкам низ постовите од пред 5/6 месеци ?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
И шо сеа за инат треба да отворам тема со наслов "Груевски ќе ви го продаде името" ?
Ајде бе. А да прочепкам низ постовите од пред 5/6 месеци ?
муабетов е дека овие Отворено маваат подолго време а имаат и историја на предавници .. ти текнуе ...
а вмро колку е за разумен компромис тоа не се знае .. затоа шо според мене глумат ... и нема да има компромис ... сепак како шо реков ако јавно излезат со теза дека еве компромис ќе има и тоа на оваков начин .. тогаш ќе бидат на купче со сдсм ... како шо и Љубчо и Љубе се :toe:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.353
И шо сеа за инат треба да отворам тема со наслов "Груевски ќе ви го продаде името" ?
Ајде бе. А да прочепкам низ постовите од пред 5/6 месеци ?
О ТИ,
ако бараш мој пост чепкај и пред 100 години, нема да најдеш слепа подршка моја, на никоја од партииве.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
муабетов е дека овие Отворено маваат подолго време а имаат и историја на предавници .. ти текнуе ...
а вмро колку е за разумен компромис тоа не се знае .. затоа шо според мене глумат ... и нема да има компромис ... сепак како шо реков ако јавно излезат со теза дека еве компромис ќе има и тоа на оваков начин .. тогаш ќе бидат на купче со сдсм ... како шо и Љубчо и Љубе се :toe:
Па токму тоа и ти го зборам, но ти неможеш да ме разбереш бидејќи ти опнале портокалови очила за да неможеш да видиш дека некој те дупи у здрав мозок.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Ајде тогаш.
FACT 1
Ако Груевски и ВМРО го сменат името (во Северна или било каква) Македонија за мене ќе бидат најголемите предавници кои ги познава нашата историја. Ни В.Михајлов, ни Колишевски, ни Љубчо нема да им се рамни.

FACT 2
Ако СДСМ продолжи да притиска за што е можен побрз компромис и они ќе се придружат на предавниците од ВМРО. Ако се потпишува договор за промена на името тогаш за него од запад сигурно ќе побараат ШИРОКА поддршка, што значи и од СДСМ. Така што нема да можат во последен момент да бидат спасители.

FACT 3
Двете партии официјално не се тргнати од вистинскиот пат. Но, затоа има некои медиуми, новинари, експерти и слични појави кои јавно зборуваат дека не треба да се занесуваме со историјата, со наследството и да прифатиме дека сме нација од 1945 или 1991. И тука е проблемот - некои симпатизери на СДСМ (не сите сигурно бидејќи познавам многу од нив) се качуваат на нивниот "брод" и плукаат на се што е македонско, почнувајќи од власта...
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Не бе ти си имаш проблем со спознавањето, све што не е сдс е вмро, све што не е со нас против нас е, КО ДРУКЧИЈЕ КАЖЕ, КЛЕВЕЧЕ И ЛАЖЕ.
Eve go cel tekst za di si prosiris horizont jamajka

Čitam nedjeljni komentar koji jasno kaže
ko ne misli ovako taj kleveće i laže
ljudi bez kalibra i bez ideje
ufuravaju nam istine crno bijele

a ja
ja nemam dara
zabranjeno je da se odgovara

investicije su probile plafon troše se krediti
svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi
a mi bi htjeli da budemo centar svijeta
kineski sindrom za mnoga ljeta

a ja
ja nemam dara
zabranjeno je da se odgovara

šljakeri danas žive kao bubreg u loju
nitko ih ne dira kad stoički drmaju lozu
penzioneri sjede mirno kao ptice na grani
sreća za mlaku kćer vrte se tobogani

a ja
ja nemam dara
zabranjeno je da se odgovara

svako malo netko se pospe pepelom po glavi
opreznost iznad svega ma budi pametan stari
a šta ti tu možeš ne budi lud
oni budu tebe rista ravno na sud
 

Kajgana Shop

На врв Bottom