Руфи Османи: Македонија Држава на два народа - Македонскиот и Албанскиот!?

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
не се 25
помалку се
пописот беше лажирано сценарио за да се задоволат нечии интереси
тоа не е толку битно. И да не се 25 кај и да е ќе бидат наскоро 25, имаат поголем наталитет.
Туку друго мене не ми е јасно, нели со Охридскиот договор се решија т.е. требаше да се решат односите помеѓу Македонците и Албанците во Македонија. Наместо да се концентрираме на јакнење на економија ние вечно ќе се бавиме со имиња на улици, патокази, дали паркинг ќе бил напишан и на македонски и на албански, кога ни во едниот јазик нема збор за паркинг, дали болница ќе била напишана и на македонски и на албански, кога доволно е да се стави знак H и да биде јасно, дали ќе се гради црква или џамија или и двете и многу други дали...
 

canastaa

V.I.P
Член од
6 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Напишано од Alex_The_Great
не се 25
помалку се
пописот беше лажирано сценарио за да се задоволат нечии интереси
28 посто можеби повеќе а наскоро ке биде над 30 според некои статистики
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
28 посто можеби повеќе а наскоро ке биде над 30 според некои статистики
ај да пресечеме на 60%, да не губиме време во безвезно сметање.....??? :) башка исто ни се фаќа... :)
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Убаво ``тропаше`` еден политичар пред потпишувањето на рамковниот договор ``пазете што правите,прст давате ама цела рака ќе ви ја извлечат`` ,само нели кој него го слуша ко беше прикажан ко мераклија на ракииче и мастиче.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Убаво ``тропаше`` еден политичар пред потпишувањето на рамковниот договор ``пазете што правите,прст давате ама цела рака ќе ви ја извлечат`` ,само нели кој него го слуша ко беше прикажан ко мераклија на ракииче и мастиче.
Toa vecno nemoze da trae, na sila zemale na sila ke im se zeme. Svetot poleka no sigurno se menuva.
 
M

marsovka

Гостин
тоа не е толку битно. И да не се 25 кај и да е ќе бидат наскоро 25, имаат поголем наталитет.
Туку друго мене не ми е јасно, нели со Охридскиот договор се решија т.е. требаше да се решат односите помеѓу Македонците и Албанците во Македонија. Наместо да се концентрираме на јакнење на економија ние вечно ќе се бавиме со имиња на улици, патокази, дали паркинг ќе бил напишан и на македонски и на албански, кога ни во едниот јазик нема збор за паркинг, дали болница ќе била напишана и на македонски и на албански, кога доволно е да се стави знак H и да биде јасно, дали ќе се гради црква или џамија или и двете и многу други дали...
жалната вистина а наместо да се концентрираат на урнување на меѓуетничките бариери ние се уште си копаме очи за џамии и имоти
 
R

RAYTHEON23

Гостин
глупости и добивање политички поени....од рамковен македонија е дрзава на сите грагани...усте ли руфи османи мисли дека има стока која мозе да ја лаже за права кога и тие немаат основна егзистенција.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
жалната вистина а наместо да се концентрираат на урнување на меѓуетничките бариери ние се уште си копаме очи за џамии и имоти
Se dodeka ti tvrdo stois na stavot deka Makedonija samo na Makedoncite nema nikakvo urivanje na meguetnicki barieri za zal.:toe:
Osven toa del od stavot na Rufi mnogu poodamna ste mozele da go sretnete vo forumot, nema tuka nisto novo.
 
M

marsovka

Гостин
Se dodeka ti tvrdo stois na stavot deka Makedonija samo na Makedoncite nema nikakvo urivanje na meguetnicki barieri za zal.:toe:
Osven toa del od stavot na Rufi mnogu poodamna ste mozele da go sretnete vo forumot, nema tuka nisto novo.
:pos2::pos2::pos2::pos2:
си ем читал изгледа не ајде нека ти објаснуваат другите пошто мене ме мрзи
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
:pos2::pos2::pos2::pos2:
си ем читал изгледа не ајде нека ти објаснуваат другите пошто мене ме мрзи
Primer bese:smir:, toa neznaci deka ako te citirav tebe, ti imas takov stav, mozebi ti razmisluvas drugace:toe:, no golem del od moite sogragani taka mislat taka da nisto ne biva.:nenene::pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Македонија е држава на Македонците и сите други националности што живеат во неа и се спремни да го прифатат тоа име.Доколку НАТО и ЕУ не се подготвени за таква држава да примат во својот состав,веќе денес стигна порака од Русија до братскиот Македонски народ за решавање на Македонското прашање како такво чисто Македонско,еманципирано и признато на сите полиња без потреба од некакви “разумни компромиси“ додавки и придавки.:toe:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Глупости... Македонија била и ќе биде држава на Македонците... аке не е не би се викала Македонија
 
N

n/a

Гостин
А Нека си седи мадро да не носи модро
Не е од типовите на луѓе што се плашат да носат модро.
Башка од кога го памтам има некоја темно плава кошула на него.
И добро му стои. :)

Инаку... Руфи не е и од луѓето што можеш да ги купиш.
Ниту пак да им смениш став.
Неговата политика,т.е. неговото делување ќе биде одраз на политиката на Груевски.
Со тоа што,бем ли га... користи конкавно огледало па рефлектира `малку` повеќе `светлина` од таа што ја прима. :wink:

Rufi ... внукот на bali kombetar.
Кој што напреднал и примил многу ука и наука у последниве 60 год.
И е желен за решение,само сиротиот е на мука пошто нема кој да `си игра` со него а да делуе и мисли барем на иста таласна дужина ко него.Скоро ќе му стане досадно,верујте ми.Пошто досадно е да си играш демек со `другарчиња` а уствари сам,пошто другарчињата му се мутави и т`пи като галош.(последнава компарација со право е искористена од понекогаш неверојатно инвентивниот бугарски јазик :) )
Тогаш... кога ќе му стане досадно,ќе го искористи целиот неверојатен потенцијал кој што го има и ќе ја растури `играта` за сва времена.И јас немам зашто да му се љутам.
Јас ја знам оваа песна.

Ölüm olda düþ peþime ecel olda al baþýmý
Eriyor içim yanýyor giderek
Yinede dayanamam sana ben
Ölüm olda düþ peþime ecel olda al baþýmý
eriyor içim yanýyor giderek
yinede dayanamam sana ben. :back:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ете го почетокот... Не очекував толку брзо да бидне... Одма си се покажа..
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Интересно е што овие тези се протураат само за Македонија.
Да ја земеме за пример Албанија.
Таа е со 60% Албанци кои 30% се од диктатурата на Енвер а остатокот им се други народи.
Зошто и Албанија да не биде земја на два, три, четери народа ?

Каде е правичната застапеност на Македонците во општини каде мнозинство се Албанци ?
Таму веќе важат други закони.

Ќе го кинел рамковниот.
ОК е бре човече, скини го, твое право е.
Но тоа право носи и одговорност.
Што ако тоа искочи на штета на Албанците во Македонија ?
Ќе праиме по 6 пат амнестија ?

Полека малце, прво да се преброиме.
Колку дојдовме од Косово ?
Косово ви е сега држава, бујрум назад.
Колку дојдовте од Албанија, ене ви ја полна демократија, бујрум назад.

Е сега ајде да седнеме ќе разговараме што понатаму со нашата држава.

Опаа нема 20%.
Ако бе брат и да нема заедно па ќе се договориме како што праеле нашите стари на времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom